Комісія з питань найменування (перейменування) вулиць, інших селищних об’єктів, встановлення пам’ятних знаків в смт Борова, надала інформацію. Надіслано з borovarada@i.ua
Шановні борівчани!
У зв’язку з прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в селищі будуть перейменовані вулиці та провулки, відповідно до вимог вищевказаного Закону. Пропозиції щодо нових назв вулиць та провулків просимо надавати до виконавчого комітету Борівської селищної ради у формі листа або протоколу зборів. Пропозиції приймаються до 10.10.2015 року.
СПИСОК
вулиць в смт Борова, які підлягають перейменуванню
- вул.Володарського
- вул.Р.Люксембург
- вул.Свердлова
- пр.Свердлова
- пр.Лагерний
- вул.Котовського
- вул.Пархоменка
- вул.Рязанова
- пр.Червоний
- пр.Піонерський
- вул.Калініна
- вул.Жовтнева
- вул.Матросова
- вул.Фрунзе
- вул.Пролетарська
- вул.Чапаєва
- вул.Червоноармійська
- пр.Червоноармійський
- вул.Островського
- пр.Островського
- вул.Калініна
- пр.Калініна
- пр.Жовтневий
Список
пропонованих назв вулиць в смт Борова
- вул. Леоніда Барановського – протоієрей, активний член проукраїнського
руху, духовний наставник для підрозділів УПА. За проукраїнську
позицію та антирадянську діяльність відбував на уранових рудниках в
Магадані. З 1970 року оселився в Борові, був призначений настоятелем
церкви в с.Червона Мотовилівка, а потім в смт Борова. Отримав сан
протоієрея та вищу нагороду православної церкви – Мітру.
2 вул. Федора Черника – командир кулеметної сотні, Член Стрілецької
Ради січових стрільців. Помер від ран на ст.Мотовилівка 19.11.1918 року.
- вул. Миколи Загаєвича – один із організаторів галицького полку Січових
стрільців у Києві. Поліг у бою під Мотовилівкою. Похований у Києві в
Аскольдовій могилі разом із сотником Федором Черником.
- вул. Романа Дашкевича – галицький український політичний і військовий
діяч, генерал-хорунжий армії УНР, правник, командир гарматної батареї
Куреня Січових Стрільців. Частина під командуванням Дашкевича
відіграла вирішальну роль у перемозі республіканських військ у
Мотовилівському бою 1918 року.
- вул. Івана Мотовила – громадський діяч, філософ, заселив і дав назву місцевості Гуляник – Мотовилівка.
- вул. Михайла Грушевського – український історик, громадський та політичний діяч. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки (1917–1918), багаторічний голова Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові (1897–1913), завідувач кафедри історії Львівського університету (1894–1914), автор понад 2000 наукових праць. Під його керівництвом розроблялася Конституція незалежної УНР (прийнята 29 квітня 1918 року), згідно з якою верховним органом влади УНР проголошувалися Всенародні збори, які безпосередньо здійснювали вищу законодавчу владу в УНР і формували вищі органи виконавчої та судової влади.
- вул. Ольги Косовської – учасниця боротьби за Соборну Україну в часі Другої світової війни, діяч Братства вояків УПА, “Просвіти”, Союзу українок, Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих, а також Конгресу українських націоналістів. Каралася на шахтах Воркути 10 років, відбула й 11 місяців заслання. Разом з чоловіком, Петром Олександровичем Михайличенком, також політкаторжанином, збудувала власний дім у с. Боровій. Працювала викладачем українського народного вишивання на курсах при заводі “Червоний Жовтень” у Фастові. Здобула звання майстра народного мистецтва України, вступила до Спілки майстрів. 2005 року нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.
- вул. Михайла Вербицького – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики державного гімну України «Ще не вмерла Україна».
- вул. Семена Палія – військовий діяч, полковник Фастівського полку, один з керівників антипольського повстання на Правобережжі.
- вул. Едварда Руліковського – польський історик і етнограф, дослідник Правобережної України, народився у Мотовилівці, Васильківського повіту (Київщина). Результатом роботи Едварда стала його монографія «Опис Васильківського повіту з точки зору історії, звичаїв, статистики». Це була перша комплексна краєзнавча праця на південній Київщині та одна з перших в Україні. Вона містить історію цього регіону від часу появи тут земельної власності, хронологію зміни власників, а також безцінний етнографічний і топографічний матеріал.
- вул. Павла Чубинського – український етнолог, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
- вул. Семена Калабаліна – вихованець А.С.Макаренка, один з головних дійових осіб «Педагогічної поеми» (названий Семеном Карабановим), з 1950-1951 рр. – директор дитячого будинку в мікрорайоні Білки.
- вул. Михайла Скорульського – композитор, піаніст, диригент, педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР (з 1947 року). Викладав у музичних закладах Житомира (1908–1910, 1915–1933), в Київській консерваторії (1933–1941, 1944–1950, з 1948 року — професор). Його твори: опера «Свіччине весілля» (за драмою І. Кочерги); балети «Лісова пісня» (за драмою Л. Українки), «Бондарівна»; твори для оркестру: дві симфонії, концерт для фортепіано з оркестром, симфонічні поеми «Турбаї», Степова поема (пам’яті Амангельди Іманова), Микита Кожум’яка) «Класична увертюра», камерна музика (два фортепіанні квінтети, струнний квартет, тріо), 2 фортепіанні сонати, пісні на слова Лесі Українки, Павла Григоровича Тичини, В. Сосюри та інше.
- вул. Кирила Стеценка – видатний український композитор, музично-громадський діяч. Автор опер “Полонянка”, “Кармелюк”, “Іфігенія в Тавріді” та чотирьох дитячих опер, кантат, музики до вистав “Сватаня на Гончарівці”, “Гайдамаки”, “Про що тирса шелестіла”, солоспівів. Кращі хорові твори – “Сон”, “Веснонько-весно”, кантати “Шевченкові”, “Єднаймося” – увійшли до скарбниці української класичної музики.
- вул. Лесі Українки – (Лариса Петрівна Косач) українська поетеса
- вул. Василя Стуса – український поет, літературознавець, правозахисник, перекладач, прозаїк. Герой України. За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури Василь Стус зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув.
- вул. Пилипа Орлика — державний діяч і дипломат, 1672—1742рр. Один із упорядників «Договорів і постанов» — конституційного акту, який іноді називають «першою в світі Конституцією», фактично — козацького суспільного договору.
- вул. Івана Мазепи — гетьман України (1687—1709 рр.); видатний державно-політичний і культурний діяч кінця XVII — поч. XVIII ст.
- вул. Небесної Сотні
- вул. Сонячна
- вул. Озерна
- пр.Озерний
- пр.Барвінковий
Комісія з питань найменування (перейменування) вулиць,
інших селищних об’єктів, встановлення пам’ятних знаків
в смт Борова займ онлайн без отказа