Пропозиції назв вулиць..

Комісія з питань найменування (перейменування) вулиць, інших селищних об’єктів, встановлення пам’ятних знаків в смт Борова, надала інформацію. Надіслано з borovarada@i.ua

Шановні  борівчани!

 

У зв’язку з прийняттям  Закону України  «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в селищі будуть перейменовані вулиці та провулки, відповідно до вимог вищевказаного Закону. Пропозиції щодо нових назв вулиць та провулків просимо надавати до виконавчого комітету Борівської селищної ради у формі листа або протоколу зборів. Пропозиції приймаються до 10.10.2015 року.

 

СПИСОК

               вулиць в смт Борова, які підлягають перейменуванню

 

  1. вул.Володарського
  2. вул.Р.Люксембург
  3. вул.Свердлова
  4. пр.Свердлова
  5. пр.Лагерний
  6. вул.Котовського
  7. вул.Пархоменка
  8. вул.Рязанова
  9. пр.Червоний
  10. пр.Піонерський
  11. вул.Калініна
  12. вул.Жовтнева
  13. вул.Матросова
  14. вул.Фрунзе
  15. вул.Пролетарська
  16. вул.Чапаєва
  17. вул.Червоноармійська
  18. пр.Червоноармійський
  19. вул.Островського
  20. пр.Островського
  21. вул.Калініна
  22. пр.Калініна
  23. пр.Жовтневий

 

Список

                пропонованих назв вулиць в смт Борова

 

  1. вул. Леоніда Барановського – протоієрей, активний член проукраїнського

руху, духовний наставник для підрозділів УПА. За проукраїнську

позицію та антирадянську діяльність відбував на уранових рудниках в

Магадані. З 1970 року оселився в Борові, був призначений настоятелем

церкви в с.Червона Мотовилівка, а потім в смт Борова. Отримав сан

протоієрея та вищу нагороду православної церкви – Мітру.

 

2    вул. Федора Черника – командир кулеметної сотні, Член Стрілецької

Ради січових стрільців. Помер від ран на ст.Мотовилівка 19.11.1918 року.

 

  1. вул. Миколи Загаєвича – один із організаторів галицького полку Січових

стрільців у Києві. Поліг у бою під Мотовилівкою. Похований у Києві в

Аскольдовій могилі разом із сотником Федором Черником.

 

  1. вул. Романа Дашкевича – галицький український політичний і військовий

діяч, генерал-хорунжий армії УНР, правник, командир гарматної батареї

Куреня Січових Стрільців. Частина під командуванням Дашкевича

відіграла вирішальну роль у перемозі республіканських військ у

Мотовилівському бою 1918 року.

 

  1. вул. Івана Мотовила – громадський діяч, філософ, заселив і дав назву місцевості Гуляник – Мотовилівка.

 

  1. вул. Михайла Грушевського – український історик, громадський та політичний діяч. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки (1917–1918), багаторічний голова Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові (1897–1913), завідувач кафедри історії Львівського університету (1894–1914), автор понад 2000 наукових праць. Під його керівництвом розроблялася Конституція незалежної УНР (прийнята 29 квітня 1918 року), згідно з якою верховним органом влади УНР проголошувалися Всенародні збори, які безпосередньо здійснювали вищу законодавчу владу в УНР і формували вищі органи виконавчої та судової влади.

 

  1. вул. Ольги Косовської – учасниця боротьби за Соборну Україну в часі Другої світової війни, діяч Братства вояків УПА, “Просвіти”, Союзу українок, Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих, а також Конгресу українських націоналістів. Каралася на шахтах Воркути 10 років, відбула й 11 місяців заслання. Разом з чоловіком, Петром Олександровичем Михайличенком, також політкаторжанином, збудувала власний дім у с. Боровій. Працювала викладачем українського народного вишивання на курсах при заводі “Червоний Жовтень” у Фастові. Здобула звання майстра народного мистецтва України, вступила до Спілки майстрів. 2005 року нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

 

  1. вул. Михайла Вербицького – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики державного гімну України «Ще не вмерла Україна».

 

  1. вул. Семена Палія – військовий діяч, полковник Фастівського полку, один з керівників антипольського повстання на Правобережжі.

 

  1. вул. Едварда Руліковського – польський історик і етнограф, дослідник Правобережної України, народився у Мотовилівці, Васильківського повіту (Київщина). Результатом роботи Едварда стала його монографія «Опис Васильківського повіту з точки зору історії, звичаїв, статистики». Це була перша комплексна краєзнавча праця на південній Київщині та одна з перших в Україні. Вона містить історію цього регіону від часу появи тут земельної власності, хронологію зміни власників, а також безцінний етнографічний і топографічний матеріал.

 

  1. вул. Павла Чубинського – український етнолог, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.

 

  1. вул. Семена Калабаліна – вихованець А.С.Макаренка, один з головних дійових осіб «Педагогічної поеми» (названий Семеном Карабановим), з 1950-1951 рр. – директор дитячого будинку в мікрорайоні Білки.

 

  1. вул. Михайла Скорульського – композитор, піаніст, диригент, педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР (з 1947 року). Викладав у музичних закладах Житомира (1908–1910, 1915–1933), в Київській консерваторії (1933–1941, 1944–1950, з 1948 року — професор). Його твори: опера «Свіччине весілля» (за драмою І. Кочерги); балети «Лісова пісня» (за драмою Л. Українки), «Бондарівна»; твори для оркестру: дві симфонії, концерт для фортепіано з оркестром, симфонічні поеми «Турбаї», Степова поема (пам’яті Амангельди Іманова), Микита Кожум’яка) «Класична увертюра», камерна музика (два фортепіанні квінтети, струнний квартет, тріо), 2 фортепіанні сонати, пісні на слова Лесі Українки, Павла Григоровича Тичини, В. Сосюри та інше.

 

  1. вул. Кирила Стеценка – видатний український композитор, музично-громадський діяч. Автор опер “Полонянка”, “Кармелюк”, “Іфігенія в Тавріді” та чотирьох дитячих опер, кантат, музики до вистав “Сватаня на Гончарівці”, “Гайдамаки”, “Про що тирса шелестіла”, солоспівів. Кращі хорові твори – “Сон”, “Веснонько-весно”, кантати “Шевченкові”, “Єднаймося” – увійшли до скарбниці української класичної музики.

 

  1. вул. Лесі Українки – (Лариса Петрівна Косач) українська поетеса

 

  1. вул. Василя Стуса – український поет, літературознавець, правозахисник, перекладач, прозаїк. Герой України. За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури Василь Стус зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув.

 

  1. вул. Пилипа Орлика — державний діяч і дипломат, 1672—1742рр. Один із упорядників «Договорів і постанов» — конституційного акту, який іноді називають «першою в світі Конституцією», фактично — козацького суспільного договору.

 

  1. вул. Івана Мазепи — гетьман України (1687—1709 рр.); видатний державно-політичний і культурний діяч кінця XVII — поч. XVIII ст.

 

  1. вул. Небесної Сотні
  2. вул. Сонячна
  3. вул. Озерна
  4. пр.Озерний
  5. пр.Барвінковий

 

 

Комісія з питань найменування (перейменування) вулиць,

інших селищних об’єктів,  встановлення пам’ятних знаків

в смт Борова займ онлайн без отказа

Comments are closed.