ПРОБУДЖЕННЯ РЕСПУБЛІКИ

«ПРОБУДЖЕННЯ РЕСПУБЛІКИ. Бій між “кадами” і “усусами” під Мотовилівкою, 1918 р.»

18 листопада 100 років бою під МОТОВИЛІВКОЮ біля Києва.
Цій трагічній події, різанині між українцями я присвятив картину: «ПРОБУДЖЕННЯ РЕСПУБЛІКИ. Бій між “кадами” і “усусами” під Мотовилівкою, 1918 р.»

Вперше експонувалась у Києві на VІІІ Всеукраїнському бієнале історичного жанру “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників” у Центральному будинку художника НСХУ (22.01.2018)
Бій відбувся між військами Директорії Української Народної Республіки та військами гетьмана Скоропадського. Після проголошення гетьманом «Федеративної Грамоти», про федерацію України з Росією.

Розпочалось антигетьманське повстання.
Під час бою війська Скоропадського зазнали поразки від менш чисельного загону Українських Січових Стрільців. У бою загинуло більше тісячі українців. Скоропадський втік до Німеччини.
У бою під Мотовилівкою під командуванням Євгена Коновальця воював мій дід Український Січовий Стрілець Григорій Кіналь з Вівся. Двоюрідний дід дружини Володимир Кутний, його шваґро Пилип Волошин з Озерної, який потім був героєм УПА. Січовик Володимир Кутний потрапив у полон до росіян армії генерала Денікіна, там помер від тифу. Вони йшли на смерть за рідну землю, за вільну Україну «Від Сяну до Дону…» А за що билися гетьманські офіцери-добровольці? За примарну імперію «Від Варшави до Куріл»? За нову «тюрму народів»?

джерело

Comments are closed.