Про роботу районної ради

..електронний лист з повідомленням, про роботу, від Фастівської райради.

 

Просимо  розмістити наступне повідомлення:

 

«Про роботу Фастівської районної ради за період з 16.03.2015 по 05.04.2015»

           

Участь у Круглому столі

25 березня 2015 року голова Фастівської районної ради Сиваненко Г.П. та голова Томашівської сільської ради Пашун О.В. прийняли участь у Національному круглому столі, ґкий відбувся у рамках проекту програми європейського партнерства МАТРА INSPIRE «Ініціативи щодо участі зацікавлених сторін на місцевому рівні у реформуванні земельних відносин та розвитку сільських територій». Даний проект виконується міжнародною громадською організацією «Прімавера» за підтримки Міністерства закордонних справ України та посольства Королівства Нідерландів в Україні.

На засіданні Круглого столу Пашун О.В. презентувала напрацьовані рекомендації щодо розвитку земельного законодавства та політики сільського розвитку та очікувані результати їх впровадження на прикладі Томашівської сільської ради.

Ми сподіваємось, що багаторічне нехтування проблем сільських територій всіма попередніми урядами зміниться нарешті на широкий суспільний діалог між владою та органами місцевого самоврядування, результатом якого буде врахування бачення й досвіду місцевих територіальних громад при формуванні державної політики та змін у законодавстві.

 

 

Участь у семінар-нараді з питань реформування місцевого самоврядування

03 квітня 2015 року голова районної ради Сиваненко Г.П. та заступник голови ради Куценко В.В. прийняли участь у нараді-семінарі з питань реалізації положень Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Зазначений захід відбувся за участю голів обласних і районних рад України в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого розвитку спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

В план семінару було включено ряд важливих питань, а саме:

  1. Система стратегічного планування регіонального розвитку та умови органів місцевого самоврядування у відборі інвестиційних проектів і програм регіонального розвитку;
  2. Реалізація проектів співробітництва територіальних громад;
  3. Про основні положення Методики формування спроможних територіальних громад в процесі розроблення перспективних планів та про порядок проведення добровільного об’єднання територіальних громад.

Фахівцями Міністерства регіонального розвитку були надані детальні роз’яснення щодо зазначених змін в законодавстві. Із матеріалами семінару, а також із методичними напрацюваннями і матеріалами щодо об’єднання та співробітництва територіальних громад можна ознайомитись на Веб-порталі Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку http://www.rozvytok.in.ua за окремим інформаційним банером.

 

 

Авторський вечір Анатолія Лаврінчука

03 квітня 2015 року в Палаці культури м. Фастів відбувся авторський вечір композитора, поета, співака, заслуженого артиста естрадного мистецтва України, нашого земляка Анатолія Лаврінчука, в якому прийняв участь голова районної ради Геннадій Сиваненко.

Розпорядженням голови Фастівської районної ради Сиваненка Г.П. композитора було нагороджено Почесною грамотою районної ради за  вагомий внесок у розвиток та збереження культурних традицій Фастівщини, пісенної творчості, високу  виконавську  майстерність, створення високохудожніх образів,  що стали надбанням вітчизняної культурно-мистецької спадщини.

 

 

Пропозиції районної ради про внесення змін до бюджетного і податкового законодавства

Враховуючи напрями реформування економічної політики нашої держави, Верховною радою України був прийнятий Закон від 28.12.2014 №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Наслідком прийняття цих змін у законодавстві стало те, що сільські бюджети не мають достатніх фінансових ресурсів для забезпечення свого функціонування і позбавлені можливості утримувати  в належному стані дороги, комунікації, надавати соціальні послуги населенню.

Фастівською районною радою були узагальнені пропозиції та зауваження депутатського корпусу, сільських, селищних рад щодо доопрацювання нового бюджетного та податкового законодавства, та направлені вищому керівництву нашої держави.

У листі Міністерства фінансів України йдеться про те, що зміни до бюджетного законодавства були розроблені на основі європейського досвіду, і тепер ключовими джерелами фінансового забезпечення сільських, селищних бюджетів мають стати впроваджені податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та акцизний податок з реалізації через роздрібну торгівлю підакцизних товарів. Також наші законотворці вбачають джерелом значних надходжень в місцеві бюджети єдиний податок, який сплачують приватні підприємці, а тепер ще й сільськогосподарські товаровиробники.

Чи будуть ці зміни у законодавстві мати позитивні результати – покаже час, але у сільських, селищних громад на жаль є нагальні проблеми, які необхідно вирішувати вже сьогодні.

 

 

Про роботу волонтерів

ГО «Нове покоління Фастівщини» – Еременко Валерій Вікторович, Солом”яний Роман Юрійович та Куценко Володимир Вікторович, за сприянням голови Фастівської районної ради Сиваненка Генадія Павловича 16.03.15 доставили нашим землякам продукти харчування, цигарки, дві рації, ліки, солодощі, теплі речі, балаклави та спідню  білизну.

Хочемо подякувати всім, хто допоміг у зборі продуктів та речей, а саме громадам Дорогинської та Паляниченської сільських рад, для них наші воїни передали прапори, підписаними словами вдячності. Також особливу подяку висловлюємо нашому меценату –  Віктору Ничипоровичу Мялику, який постійно допомагає нашій громадській організації та армії. Слава і пошана таким людям. Особливо тішить, що серед молоді Фастівщини міцніє патріотичний дух, а їх серця наповнені добротою та співчуттям до воїнів, які в цей нелегкий час боронять нашу землю від ворога.

 

 

 

Сиваненко Г.П.,

голова районної ради

_______________________________________________________________________

 

 

 

Голова районної ради                              (підпис)                                Г.П. Сиваненко микрозайм

Comments are closed.