приєднання громад до міст

Президент підписав закон про приєднання громад до міст обласного значення

Президент підписав закон про приєднання громад до міст обласного значення

4 травня Президент України Петро Порошенко підписав Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення (законопроект №6466).

Закон дозволяє містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур – в тому числі, без проведення виборів.

«Нарешті міста обласного значення можуть очолити процес створення спроможних громад. Політичні і економічні вигоди від приєднання очевидні і для міст, і для сусідніх селищ та сіл. До того ж, рішення громади приймають, як і раніше, добровільно. Вважаю, що не скористаються цим механізмом хіба що ті, хто не розуміє користі від об’єднання для розвитку території і поліпшення якості послуг мешканцям. Розраховуємо, що роз’яснювальну роботу в громадах очолить Асоціація міст України, членами якої, зокрема, є усі міста обласного значення», – прокоментував прийняття закону перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода.

У прикінцевих положеннях до закону зазначається, що в дію він вступає з 1 травня 2018 року.

Нагадаємо, закон входив до переліку важливих для продовження децентралізації законопроектів і був прийнятий Верховною Радою України 3 квітня 2018 року.

 

Прес-центр урядової ініціативи
«Децентралізація»

п.с.: що це означатиме для нашого селища? Перше – нас “добровільно” приєднає м.Фастів, незважаючи на відсутність спільних меж, і в нас зникнуть наявні місцеві депутати і буде лише староста від нас в районі. Все. Друге – ми самі станемо осередком і центром громади до якого приєднаються, з усіма супутніми, що добре.. Але той бардак що розвели наші депутати і неповноцінне керівництво у бср відлякне сусідів від такого варіанту. То кому це вигідно, відповідь очевидна..

займ онлайн без отказа

Comments are closed.