Пожежна команда та вежа в Боровій у 30-х роках ..

..маємо декілька старих фото, де зображена пожежна команда, депо, вежа, будівлі, коні та ін..
..спочатку дали інформацію, що пожежне депо було по вул. Гагаріна (Трубній), і саме між житловим будинком і за сучасним дитячим садком. Воно не збереглося. А фото з вежею дуже гарно накладається на сучасний центр, де “лабазик” того часу – це сучасна наливайка “Гайок”! Дуби та домівки збігаються з старим фото, з поправкою на сучасність. Нажаль про зображених на фото нічого не відомо, крім лише начальника дільниці Бакаєва Петра Петровича, та його дружини Бакаєвої (Клименко) Анастасії Демидівни.
..мою надію, що може хтось додасть інформації, стосовно людей та місцевості..
..будинок “генерала” на два ганки, фактично історичну пам’ятку селища, було спаплюжено “новостроєм” з генделиком та вкрай необхідним гастрономом. Тепер навіть згадати важко його вигляд, все за силікатною цеглою магазину. Сучасний “Гайок” – це “культове” місце, де майже цілодобово є можливість випити-закусити, а раніше був кигарнею. Ще раніше був “лабазиком” – магазин по реалізації населення продовольчих та непродовольчик товарів: від олії до набоїв до рушниць, від самоварів до баянів. На фото вікової давнини він є і виконував схожі функції!!! Зараз і його “домодернізують”, і старий центр перестане взагалі мати щось спільне до історичного минулого, що прикро..

..на місці сучасного обеліску, за ствердженням сторожилів, був колодязь. Можливо раніше перед ним була та дерев’яна пожежна вежа. Поруч видно місця, де припинали коней, підв’язуючи їх до колоди. Тогочасне місце “паркування” гужового транспорту, а також “напування”…

..більшість дерев що є в кадрі зникла, але ті що є – підросли, і це допомогло точніше розмістити фото у просторі сучасності. Добре що шось залишилось..

сучасний вигляд..

..минуле..

..команда

..депо
займ на карту

Comments are closed.