Покровська церква. Мотовилівка

Дерев’яна Покровська церква в селі Мотовилівці Фастівського району – пам’ятка архітектурного мистецтва України 19 століття, яка чудово збереглася.

Адреса: вулиця Садова, Мотовилівка, Київська обл., 08522

Святиня, виконана в кращих традиціях поліської школи храмового будівництва, приваблює відвідувачів своєю архаїчністю, первозданним виглядом та охайністю. Тут і сьогодні проводять богослужіння та відзначають церковні свята. Історія створення церкви Нинішню Покровську церкву зведено на місці більш старовинного храму, який на початку 19 століття знесли через занедбаний стан. 1839 року на цьому ж місці коштом державної скарбниці збудували кам’яну святиню. Однак, через допущені в проектуванні та будівництві помилки, незабаром споруда завалилася. В 40-вих роках 19 століття її знову відновили, але вже меншою за розміром, із дерева та за кошт парафіян. У 20-ті роки 20 століття, з приходом до центральної України радянської влади, приміщення храму використовували для зберігання зерна. Богослужіння в Покровській церкві відновили за німецької окупації, в часи Другої світової війни, та більше не припиняли до здобуття Україною незалежності. 1992 року культова споруда перейшла до Української православної церкви Київського патріархату.

Храмове свято щороку відзначає 14 жовтня – у день Покрови Пресвятої Богородиці. Архітектура та інтер’єр храму Покровська церква в Мотовилівці наслідує поліський архітектурний стиль із характерною для нього тридільною формою та панівним блакитним кольором зовнішньої частини. Також споруда має потужну наву, перекритий наметовий верх та дзвіницю. Перекриття складається з восьми рівнозначних частин, а вікна храму трапецевидні. Зовнішня сторона стін вкрита вертикальною шалівкою. Усередині стіни, нави та вівтар церкви прикрашають іконостаси й розписи. Під навою розташований майданчик для хору. Зрештою, цьому виду церков не притаманна зайва розкіш у оздобленні – воно стримане та дозволяє відчути особливу атмосферу української традиції, затишку. Як доїхати Дістатися до Мотовилівки можна двома способами: маршруткою від станції метро «Либідська» в Києві у напрямку до села Велика Снітинка, або електричкою зі столиці у напрямку до міста Фастова. Вона ходить щоденно та майже щогодини. Для тих, хто подорожує власним транспортом, із Києва до Мотовилівки можна їхати Одеською трасою, через селища Калинівка та Велика Солтанівка.

Comments are closed.