ПІРОПЛАЗМОЗ!!!

Прийшла осінь, триває підготовка до зими, збір урожаю, хто ходить на полювання, хто на риболовлю, хто до лісу по гриби, і як тут обійтися без домашніх улюбленців? Як не взяти їх з собою на прогулянку до лісу чи на річку?
А от про небезпеку, що очікує на домашніх тварин в природі мало хто задумується, і як результат тварини хворіють.
На першому місці серед таких небезпек є іксодовий кліщ. Даний кровосос переносить смертельну для собак хворобу ПІРОПЛАЗМОЗ.

Збудник піроплазмоза собак – Piroplasma canis (за міжнародною класифікацією Babesia canis). Він паразитує в еритроцитах, а потім руйнує їх. Продукти життєдіяльності паразита і розпаду еритроцитів викликають інтоксикацію в організмі собаки. Разом зі слиною кліща піроплазми потрапляють в організм собаки. Інкубаційний період після укусу кліща в середньому становить від 3 до 10 днів, іноді до 20 днів. Захворювання протікає в гострій і хронічній формах. Відомі випадки і блискавичного перебігу хвороби – миттєва загибель тварини.
Як і будь-яку хворобу, піроплазмоз легше попередити, ніж лікувати. Існує велика кількість препаратів, які відлякують і знищують кліщів. Це пудри, спреї, розчини для зовнішнього застосування, нашийники (просочені спеціальною речовиною) і ампули Spot-on (для крапельного нанесення на шкіру тварини). Якщо у вас вдома є маленькі діти, то краще для обробки чотириногих вихованців використовувати саме краплинні препарати, тому що всі інші препарати вимагають ретельного миття рук після контакту з шерстю тварини. А якщо ви відправляєтеся в місця, де може бути багато кліщів, то безпосередньо перед прогулянкою, ретельно обробіть собаку спреєм. Купуючи протикліщеві препарати, звертайте увагу на термін придатності і цілісність упаковки і пам’ятайте, що жоден виробник не гарантує 100% захисту від кліщів. Якщо вашу собаку все ж вкусив кліщ, то для того, щоб не упустити початок захворювання, кожен день вимірюйте ректальну температуру. При перших ознаках захворювання постарайтеся якнайшвидше показати собаку ветеринарному лікарю.

Першими симптомами є підвищення температури до 41-42 ° С, потім млявість, втрата апетиту, можлива блювота. Собаки стають апатичними, дихання важке, прискорене. Слизові оболонки ротової порожнини і очей набряклі, на 2-4 дні хвороби вони стають блідими з жовтяничним відтінком. На 2-5 добу з’являється гемоглобінурія (сеча темніє, набуває “кавовий” колір), що свідчить про несприятливий прогноз. Рухи утруднені, особливо слабшають задні кінцівки, пізніше може наступити парез і повний їх параліч.

При лікуванні піроплазмоза обов’язково використання не тільки етіотропних препаратів (спрямованих на знищення піроплазм), а й інтенсивної симптоматичної та патогенетичної терапії, навіть якщо захворювання вдалося застати на самій ранній стадії. Тому що всі специфічні препарати для знищення піроплазм, самі по собі дуже токсичні для організму.

І завжди пам’ятайте, що будь-яку хворобу легше запобігти, ніж лікувати.

..інформація надана ветеринарним лікарем Яриною. Тема на форумі..


кредит на карту

Comments are closed.