Обурені жителі одного з сіл на Київщині перекрили дорогу

Жителі Плесецького почали боротьбу з вантажівками
Жителі Плесецького почали боротьбу з вантажівками

У селі Плесецьке Васильківського району Київської області пройшла акція протесту місцевих жителів проти руху вантажівок з Плесецького гранітного кар’єру, які руйнують дорогу загального користування

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з посиланням на “Факти“.

Головна проблема селян знаходиться в п’яти кілометрах від села Плесецьке – гранітний кар’єр, керівництво якого пускає по дорозі перевантажені самоскиди з 50-55 тонами щебеню, що призводить до руйнування асфальтового покриття. Але ж ця майже повністю знищена дорога є єдиною сполучною для жителів села із зовнішнім світом.

Вимагаючи зупинити рух великовантажних машин, близько 30 жителів села частково перекрили дорогу Плесецьке – Калинівка, що з’єднує Житомирську та Одеську траси (інші автомобілі, що не мають відношення до перевезення щебеню, протестуючі пропускали). Учасники протестів зупинили і змусили повернутися назад до місця завантаження понад 15 машин.

Дізнавшись про протестні настрої жителів села, на місце проведення акції приїхали директор Плесецкого гранітного кар’єру Михайло Нестеренко та голова місцевої сільради Ніна Мошковская. Очікували прибуття і голови Васильківської райдержадміністрації Владислава Одинця, однак той з невідомих причин від розмови з учасниками протесту відмовився.

Прибулі на місце акції місцеві керівники вислухали вимоги жителів Плесецкого: припинити рух перевантажених самоскидів з гранітного кар’єру і до Нового року провести ямковий ремонт дороги Плесецьке – Калинівка, в перспективі укласти нове покриття і привести дорогу в належний вигляд.

До речі, директор гранітного кар’єру пан Нестеренко, в принципі, погодився з вимогами протестувальників щодо стану дороги. Але, по-перше зажадав показати йому пункт законодавства, де встановлюються норми завантаження щебеню в самоскиди, а по-друге, заявив, що за стан дороги відповідає автодор, а не гранітний кар’єр. Також він поскаржився, що зупинка роботи кар’єра призведе до втрати 110 робочих місць, а серед працівників є і жителі Плесецького.

Учасники акції під час відсутності норм завантаження автомобілів не повірили і вже «озброїлися» постановою Кабінету міністрів № 869 від 21 жовтня 2015 року, де чітко записано: “Рух транспортних засобів та їх составів по дорогах загального користування з навантаженням на одиночну вісь понад 11 тонн, здвоєних осей – 16 тонн, прибудованих осей – 22 тонни, а також самих транспортних засобів фактичною масою більше 40 тонн, забороняється”. Люди налаштовані рішуче і готові продовжувати протести до виконання їхніх вимог.

деньги в долг

Comments are closed.