Несанкціонована торгівля..

..Несанкціонована торгівля по-борівські: це розсташування просто на тротуарі або проїзжій частині товару разом з продавцем та його транспортом! І байдуже, що рух транспорту перекрито або пішоходи ледь йдуть (бо вузько) – торгівля головніше! А у випадку, коли роблять зауваження або рекомендацію (стосмовно неправомірних дій), ортимують гучну і дуже відверту відповідь..

Несанкціонована торгівля – це порушення громадського порядку, проте торгівля у невстановлених місцях не лише псує естетичний вигляд міста, а є ще й небезпечною для здоров’я його мешканців та гостей. Продукти, особливо молочні та м’ясні, у жарку пору року псуються миттєво, тож така торгівля є чинником харчового отруєння.
Представники влади і громиади провели рейд на прилеглій до ринку території. Крім того, що вуличні торговці не мають санітарних книжок та інших необхідних документів, вони залишають після себе купи сміття, порушують громадський порядок, чим створюють незручності для місцевих жителів. Несанкціонована торгівля не лише псує естетичний вигляд, а ще й є небезпечною для здоров’я його мешканців та гостей. Адже «вітриною» для найрізноманітнішого товару служить все, починаючи від перевізних лотків на коліщатках і розкладних столиків, закінчуючи газетою, розісланою на тротуарі. А це не тільки обмежує вільне пересування пішоходів, а і є безпосередньою загрозою для здоров’я споживачів. Деякі громадяни, купуючи «дешевший товар», навіть не уявляють, який ризик тягнуть за собою такі покупки та не замислюються над тим, в якій мірі можна нашкодити власному здоров’ю, якщо харчуватися з «тротуару».
І хоча є законні вимоги, їх продаці постійно ігнорують, тож повторимо: громадяни, купуючи продукти харчування у місцях несанкціонованої торгівлі, не можуть бути впевнені у їхній якості. Ведучи свій бізнес на тротуарах та проїзжій частині, реалізатори створюють суттєві незручності для перехожих. Більше того, у випадку надзвичайної події і подальшої евакуації, захаращена пішохідна зона – реальна небезпека для життя і здоров’я громадян. Несанкціонована торгівля карається штрафом у розмірі від 17 до 119 гривень з конфіскацією товару або без такої.

..окремо треба зазначити про “ренту”, це кошти які “хтось комусь заплатив” і все, а папірів чи чеків нема. Від цього страждає вже бюджет нашого селища, бо гроші йдуть не в громадську казну, а в чийсь особистий карман. Те що хтось “бізнесмен” – то добре, а те що він фактично грабує громаду – це погано..

..ця інформація надається для підготовки громадської думки, як знайти рішення проблеми, та уникнути конфронтацій. Є власники бізнесу (торгових точок та павільйонів) які обурюються на сміття та нечищені шляхи, на відсутність вуличного світла та необлаштовані майданчики – бо кошти відсутні. Але коли це стосується їх особисто, з організаційно-фінансових питань, тут знаходять безліч варіантів відмов та ін..

..є вільні майданчики для розміщення там ларьків чи кіосків, є зручні підходи-проходи, є спільне бажання – тож усі сторони у цій ситуації повинні долучитись до взаємного вирішення цього питання!

п.с.: у селищній раді придбати квиток або щось типу “патенту” на розрібну торгівлю у вказанному місці (на деь чи місяць), і торгувати спокійно, бо є дозвіл! микрозайм

Comments are closed.