«Морська мушля» 2016

З 23 по 30 червня 2016 року група дітей Борівської та Мотовилівської громади у складі колективу «Лілея» (керівник Вікторія Білодід) перебували на відпочинку та представляли Україну на Х Міжнародному телевізійному фестивалі «Морська мушля», місто Созопол, Болгарія.

Діти виступали в чотирьох номінаціях: хореографія, вокал, живопис, інструментальне мистецтво. В усіх номінаціях наші діти посіли призові місця:

  • І місце в номінації «Вокал» у своїй віковій групі виборов Курбет Олександр, вихованець Борівської школи мистецтв, клас педагога Головко Людмили Веніамінівни;
  • ІІ місце в номінації «Вокал» посіла Дубчак Анастасія, вихованка Фастівської школи мистецтв, клас педагога Грєчіна Дмитра Миколайовича;
  • ІІІ місце в номінації «Вокал» посіла Гірник Катерина, учениця Борівської ЗОШ І-ІІІ ст.;
  • ІІІ місце в номінації «Хореографія, естрадний танець» було присуджено хореографічному колективу «Лілея» Борівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Вікторія Білодід;
  • І місце в номінації «Живопис» посіла Буднік Вікторія, учениця Борівської ЗОШ І–ІІІ ст.;
  • ІІІ місце в номінації «Інструментальне мистецтво» посів Костянтин Столяров, вихованець Борівської школи мистецтв, клас педагога Кір’якова Олександра Георгійовича.

Дуже символічним стало відкриття фестивалю, 28 червня, у День Конституції України. Конкурсна програма розпочалась Гімном України, який виконали діти із східних областей нашої держави, весь зал співав разом з ними, майоріли жовто-блакитні прапори та стрічки.

У фестивалі брали участь колективи України, Молдови, Білорусі, Болгарії. Вперше не було російських колективів. Артистів з України було найбільше, тому в концертній програмі переважали українські танці та  спів.  Особливо приємно було, коли наші українські туристи, які в цей час відпочивали в Созополі, підходили до нас і здивовано запитували, що відбувається, чому так багато української символіки, мови, пісень. Вони захоплювались таким представництвом України на фестивалі.

В дні фестивалю всі ми були одягнені у вишиванки , ходили так містом, купували сувеніри. Болгари та всі перехожі посміхались нам, запитували, звідки ми. Можна сміливо говорити, що наші діти несли українську культуру  в європейську Болгарію.

Крім участі у фестивалі, Болгарія подарувала нам 7 днів прекрасного відпочинку. Тепле неглибоке море, чистий пісок на пляжі, дуже відповідальна охорона пляжу та рятувальники, комфортні умови проживання та смачне харчування. Біля нашого готелю розкинувся прекрасний парк  з дитячими атракціонами, гойдалками, лабіринтами, тренажерною площадкою. Була й навчально-виховна програма. Місту Созопол більше двох тисяч років, тому історія там на кожному кроці: справжні якорі старовинних кораблів, залишки охоронної стіни, старовинні будівлі, вулички. Ми побували на розкопках, де було знайдено залишки мощів святих. У місцевому краєзнавчому музеї бачили амфори зі скарбами, залишки кораблів та поховання за легендою «справжнього вампіра».

Перегляньте наші відео та фото, відчуйте радість та гордість за наших дітей.

Вікторія Білодід.

..фото і відео нижче.

Джерело: 5 лип. 2016 р.

кредит на карту

Comments are closed.