Методичні рекомендації. вибори 2015

..рекомендації відносно виборів 2015 для учасників.

Методичні рекомендації щодо оформлення автобіографії

 

Відповідно до Закону України «Про місцеві вибори» (далі – Закон) серед переліку документів необхідних для реєстрації кандидатів у депутати міських рад є автобіографія.

 1. Загальні вимоги до автобіографії:
 • автобіографія має бути надрукована; це не є обов’язковою вимогою Закону, однак враховуючи особливості почерку кожної людини та необхідність зручної та швидкої перевірки вказаних у автобіографії даних на предмет дотримання вимог Закону, прохання надавати автобіографію у друкованому вигляді;
 • у кінці автобіографії: з лівого боку має бути вказана дата заповнення автобіографії (це може бути дата проведення зборів (конференції) місцевої організації партії, на якій було прийнято рішення про висування кандидата, або будь-яка інша дата після дати проведення зборів (конференції) до дати подачі документів на реєстрацію до виборчої комісії), з правого – особистий підпис.

 

 1. Дані, які обов’язково мають бути вказані в автобіографії:
 • прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності). Відповідно прізвище, ім’я, по батькові вказується те, яке записане в паспорті, щоб згодом не виникало проблем з ідентифікацією особи.
 • число, місяць, рік і місце народження. Відповідно до ст. 9 Закону депутатом місцевої ради, сільським, селищним, міським головою може бути особа, яка досягла 18 річного віку на день проведення виборів.
 • відомості про громадянство. Згідно вимог Закону, балотуватись до місцевих рад, на посади голів можуть лише громадяни України. Інформацію щодо часу перебування в громадянстві зазначати не потрібно, оскільки Закон не містить такої вимоги.
 • відомості про освіту. В автобіографії має бути зазначено освітній рівень, наприклад, загальна середня, професійно-технічна, вища. А також, необхідно вказати коли, де і в якому навчальному закладі кандидат здобув освіту.
 • трудова діяльність. Мається на увазі вся трудова діяльність, місця роботи та займані посади протягом усіх років. Вказується відповідно до відомостей з трудової книжки.
 • посада, місце роботи (заняття). Де саме на даний момент працює кандидат і яку посаду займає.

Якщо особа працевлаштована офіційно – прописуємо дані щодо назви посади (бухгалтер, економіст, юрист тощо) із трудової книжки без скорочень та абревіатур.

У разі якщо кандидат не перебуває у трудових відносинах, необхідно вказувати:

–  якщо особа є студентом – «студент»;

–  якщо особа не працює або працює неофіційно – «тимчасово не працює»;

– якщо особа є фізичною особою підприємцем – «фізична особа-підприємець»;

– якщо особа є пенсіонером – «пенсіонер»;

– якщо особа займається незалежною професійною діяльністю (є самозайнятою особою), тобто працює адвокатом (нотаріусом, аудитором, оцінщиком, тощо) – «самозайнята особа-адвокат», «самозайнята особа-нотаріус», «самозайнята особа-оцінщик» тощо.

 • громадську роботу (в тому числі на виборних посадах). В даному випадку вказується коли саме і до якого органу був обраний, якою саме громадською роботою займався. У разі відсутності такого досвіду необхідно вказати: «Громадською роботою не займався».
 • партійність. В даному випадку обов’язково вказується: член ПАРТІЇ «ххххххххх» або Безпартійний.
 • склад сім’ї. Відповідно зазначається: 1) те, чи кандидат одружений (заміжня): якщо так, то вказується прізвище, ім’я і по батькові дружини (чоловіка), якщо ні, то зазначається – неодружений (незаміжня); 2) чи має кандидат дітей, якщо має, то вказати прізвище, ім’я та по батькові кожної дитини.
 • місце проживання. Відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», в автобіографії слід зазначити адресу, за якою кандидат зареєстрований (прописаний), в свою чергу варто слідкувати щоб адреса проживання вказана в автобіографії була та ж, що й в заяві про згоду балотуватися. У відомостях про місце проживання видається доцільним зазначати: індекс, область, район, місто (за наявності – район в місті), село, селище, вулиця, будинок, квартира.
 • контактний телефон.
 • наявність чи відсутність представницького мандата. Вказується «Представницький мандат відсутній» або «З 2010 року депутат Васильківської районної ради Київської області».
 • відомості про судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АВТОБІОГРАФІЯ

 

Прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності): Іванов Іван Іванович.

Число, місяць, рік і місце народження: 1 серпня 1978 року;                               м. Рівне, Рівненська область.

Відомості про громадянство: громадянин України.

Відомості про освіту: Освіта Вища. В 2000 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, юридичний факультет. У 2006 році в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка захистив дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук.

Відомості про трудову діяльність:

– 2000 – 2001 р.: ТОВ «Фіалка», головний юрисконсульт.

– 2001 – 2010 р.: ТОВ «Фіалка», начальником юридичного відділу.

Відомості про посаду, місце роботи (заняття): з 2010 року дотепер директор, ТОВ «Фіалка».

Відомості про громадську роботу (в тому числі на виборних посадах): 2010 – 2014 – Голова правління громадської організації «Захист». З 2014 року – депутат Київської міської ради.

Відомості про партійність: член ПАРТІЇ «хххххххххххххххххххх».

Відомості про склад сім’ї:

– дружина – Іванова Інна Іванівна;

– син – Іванов Олег Іванович;

– донька – Іванова Ольга Іванівна.

Відомості про місце проживання: 00000, Івано-Франківська обл., Коломийський р-н, селище Печеніжин, вул. Сонячна, 10.

Відомості про контактний телефон: 067-999-00-00.

Відомості про наявність чи відсутність представницького мандата:   Представницький мандат відсутній.

Відомості про наявність чи відсутність судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину: Судимість відсутня.

 

 

«22» вересня 2015 року                     ____________                          Іванов І.І.

(підпис)

 

 

  займ онлайн

Comments are closed.