медицина. звернення. відповіді

..маємо невеличку преписку між профільним комітетом смт.Борова та фунціонером з м.Фастів, стосовно актуального стану медицини на теренах нашого селища..

Головному лікарю Фастівського комунального закладу            «Фастівський центр первинної медико-санітарної допомоги»

п.Криворучко Л.А.

комісії депутатів VII скликання Борівської селищної ради                             з питань охорони здоров’я, освіти, екології,                               культури, спорту та молоді

 

КЛОПОТАННЯ

Шановна Ларисо Анатоліївно!

Комісія у складі: голови комісії – Бухальської Магдаліни Андріївни, заступника голови – Микитюк Людмили Олексіївни, членів комісії: Гончарової Лілії Михайлівни, Саковської Людмили Петрівни, Сладкова Сергія Анатолійовича, враховуючи стурбованість жителів селища міського типу Борова (густонаселений регіон Фастівського району) і прилеглих сіл, та реагуючи на їхні численні звернення про недостатнє медичне забезпечення Борівською амбулаторією загальної практики сімейної медицини, вивчила дане питання і встановила наступне:

Загалом керівництво Борівської амбулаторії  в особі Дубровської Т.І. та наявний медичний персонал в умовах загальнодержавного недофінансування медицини справляються з покладеними на них завданнями та добросовісно відносяться до виконання своїх обов’язків. Проте з причин, незалежних від медперсоналу, є певні труднощі в роботі, які і викликають занепокоєння  жителів. А саме:

І. Кадрове забезпечення. В наявності вакансії  спеціалістів гінеколога, хірурга. Невропатолог Головко Н.М. працює на 0,25 ставки.

ІІ. Відсутність доступу до швидкого надання невідкладної медичної допомоги, яка з 1 січня 2013 р. базується у Фастові.

ІІІ. Недостатнє забезпечення бензином машини невідкладної медичної допомоги.

  1. IV. У спеціально обладнаному кабінеті Борівської амбулаторії для обстеження хворих відсутній флюорографічний апарат.

З огляду на викладене , комісія вносить пропозиції:

  1. Для якісного медичного обслуговування населення Борової і прилеглих сіл забезпечити спеціалістами: гінеколог, хірург на постійній основі. З огляду на значну кількість жителів, які скаржаться на захворювання неврологічного характеру, забезпечити безперебійну роботу  невропатолога Головко Н.М. та надати їй 0,5 ставки.
  2. З метою надання своєчасної медичної допомоги хворим повернути бригаду невідкладної медичної допомоги в смт Борова, яка постійно перебувала тут до 1 січня 2013 р.
  3. Своєчасно забезпечувати бензином машину невідкладної медичної допомоги.
  4. Сприяти у вирішенні питання щодо придбання флюорографічного апарату для обслуговування населення Борової і прилеглих сіл.

З повагою,

 

Голова комісії :                                                               М.А.Бухальська

члени комісії:                                                                   Л.М.Гончарова

Л.О.Микитюк

Л.П.Саковська

С.А.Сладков

05 лютого 2016 року

 

відповідь:

 

Передруковане з оригіналу

 

 

 

МОЗ УКРАЇНИ

ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я

КИЇВСЬКООЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ФАСТІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ»

 

08500, М.Фастів, вул. Л.Толстого, 24                                       e-mail: fastivcpmsd@ ukr.net

тел./факс: 5-36-77, тел.  6-40-35                                                  р/р 35419001004827

 

№ 101                                                                                                       «09»  03  2016 р.

 

 

Комісії депутатів VII скликання

Борівської селищної ради

з питань охорони здоров’я,

освіти, екології, культури,

спорту та молоді

 

 

 

Шановні депутати!

У відповідь на Ваш лист від 05.02.2016 р. повідомляємо, що згідно наказу МОЗ України від 21.08.2014 р. № 585 «Про затвердження Примірних штатних нормативів центру первинної медичної (медико-санітарної)» допомоги та його структурних підрозділів» у Борівській АЗПСМ на сьогоднішній день зайнято 3 стави лікарів АЗПСМ, 0,25 ставки невропатолога, 0,5 ставки педіатра, 0,25 ставки лікаря УЗД. Лікаря-гінеколога, лікаря-хірурга не передбачено штатними нормативами по Борівській АЗПСМ. Щодо виділення окремої машини для надання невідкладної допомоги для Борівської АЗПСМ – то згідно наказу МОЗ № 33 від 23.02.2000 р. розрахункове навантаження на 1 бригаду складає від 18 до 30 викликів на добу, або 1 машина на 30 тисяч населення. Зробивши аналіз викликів невідкладної допомоги за 2015 рік до населення м.Фастова та Фастівського району встановлено, що всього за рік обслужено викликів 8387, із них по Борівській амбулаторії ЗПСМ – 69, якщо включити В.Снітинську АЗПСМ та Фастівецьку, то – 259. У Фастівському районі згідно цього наказу працює 3 машини невідкладної допомоги, які обслуговують 78432 особи.

Надання невідкладної допомоги хворим входить у функціональні обов’язки  лікарів ЗПСМ. Протягом робочого дня допомога хворим при невідкладних станах здійснюється лікарями ЗПСМ з 8.00 до 16.00. Для цього використовується машина «Опель», яка була надана цільовим призначенням у 2009 р. У вихідні дні та з 16.00 щоденно невідкладна допомога надається відділенням невідкладної допомоги КЗ «Фастівський Центр ПМСД». Крім того невідкладна допомога не несе функції екстреної медичної допомоги і виклики згідно нормативів обслуговуються впродовж 1 години. Крім того в смт. Борова працює бригада екстреної медичної допомоги.

Згідно наказу МОЗ України від 27.12.2013 р. № 1150 «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та його підрозділів флюорографічний апарат не входить в цей перелік для КЗ «Фастівський центра ПМСД».

 

Підпис: Головний лікар     Л.А.Криворучко

..додатковий текст стосовно теми:

Питання порядку денного:

Про критичний стан медичного забезпечення на території смт Борова

Постійна комісія депутатів VII скликання Борівської селищної ради        з питань охорони здоров’я, освіти, екології, культури, спорту та молоді,  усвідомлюючи свою відповідальність за стан медичного забезпечення мешканців смт Борова та прилеглих сіл;

-​ враховуючи той факт, що більшість депутатів минулого скликання, проявивши безвольність, прийняли рішення щодо дії на території смт Борової пілотного проекту медичної реформи, який на території Київської області не мав права на існування, що в кінцевому стані призвело до втрати статусу Борівської лікарні як районної,- з відповідними негативними наслідками для населення, котрі виявилися в скороченні медперсоналу та медичного технічного забезпечення;

-​ пам’ятаючи, що в недалекому минулому в смт Борова функціонували приміщення з рентгенологічним обладнанням, пологовий будинок, стаціонар, у тому числі й стаціонарне неврологічне відділення, дитячий стаціонар, хірургічний кабінет та лабораторія;  на посадах хірургів, акушерів-гінекологів, невропатологів працювали особи з числа місцевих мешканців;

-​ з тривогою відмічаючи, що в останні роки рівень смертності в смт Борова значно перевищує рівень народжуваності;

-​ керуючись даними, отриманими шляхом опитування, на підставі скарг, звернень громадян, які висловлюють своє вкрай негативне відношення до інформації, отриманої від КЗ «Фастівський Центр ПМСД» (за №101 від 09.03.2016 року ) щодо нормативних положень по наданню медичної допомоги;

-​ констатуючи, що в нинішніх хронічних умовах недофінансування медицини медичний персонал робить максимум можливого для лікування хворих;

-​ посилаючись в тому числі й на виступ Голови Верховної Ради України В.Гройсмана , який, даючи інтерв ю 10 березня 2016р. каналу ІСTV констатував, що депутати Верховної Ради України найближчим часом повинні визначитись, в тому числі й з тим, «що робити з медициною, яка майже знищена», –

В І Д М І Ч А Є:

Керівництво МОЗу та Керівники медичних установ районного, обласного та центрального рівня корінним чином зміщують акценти щодо стану медичного забезпечення, спотворюючи реальний стан речей. Так, безвідповідально впроваджується ідея подальшого скорочення ліжок під пацієнтів, суть якої зводиться до наступного: чим менше пацієнтів, тим менше ліжок.

Злиденне життя не дає людям можливості планового лікування, хворобам вони здебільшого не приділяють уваги, доводять себе до останньої межі, майже критичного стану і лише за таких умов звертаються до лікаря. Обґрунтовують таке зверхнє щодо свого здоров’я відношення тим, що необхідно заробляти собі на прожитковий мінімум та небажанням купувати досить дорогі ліки, на що їм не вистачає коштів. А тому звернення до лікаря хворого відбувається вже майже в критичному стані.

Люди ж похилого віку в значній своїй масі з причини того ж злиденного життя і дороговизни ліків у багатьох випадках зовсім відмовляються від лікування, висловлюючи думки на кшталт: скільки відміряно – стільки й проживемо. В разі покращення ситуації в плані доступності до ліків кількість пацієнтів суттєво зросте. З нинішнім же станом речей кількість осіб, які  потребують медичної допомоги, стрімкими темпами наближатиметься до нуля.   А під це можна скоротити і кількість ліжок – під нуль. Це буде «найкраща реформа». А  поки профільна комісія  депутатів із сумом констатує що останнім часом в смт Борова рівень смертності значно перевищує народжуваність. Так, в 2013 році народилось – 83, померло – 117, в 2014 році народилося 93, померло -130, 2015 рік :народилося -80, померло – 118 осіб. Кількість же населення смт Борова не зменшується лише за рахунок внутрішньо переміщених осіб та інших переселенців.

Комісія змушена констатувати: чим гірше соціально-економічній стан в країні – тим менша кількість пацієнтів у лікарні. З цього потрібно, проводячи реформи, і виходити. Депутати профільної комісії висловлюють свою незгоду з надісланою на їхню адресу відповідь від КЗ «Фастівський Центр ПМСД» (за №101 від 09.03.2016 року) щодо нормативних положень по наданню медичної допомоги. У відповіді є посилання на два накази. Так, нібито згідно з Наказом МОЗ України від 21.08.2014 р. № 585 «Про затвердження Примірних штатних нормативів центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та його структурних підрозділів» у Борівській АЗПСМ на сьогоднішній день передбачено 3 ставки лікарів АЗПСМ, 0,25 ставки невропатолога, 0,5 ставки педіатра, 0,25 ставки лікаря УЗД. Лікаря-гінеколога, лікаря-хірурга не передбачено штатними нормативами по Борівській АЗПСМ.- Піднімається запитання: Чи будуть за таких умов народжуватись діти в сім’ях борівчан?

Що ж до переліку оснащення, то  згідно Наказу МОЗ України від 27.12.2013 року № 1150 «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення Центру первинної (медико-санітарної) допомоги та його підрозділів» до нього  не входить флюорографічний апарат.

Звертає на себе увагу той факт, що чиновники не розуміються на правовій стороні виданих актів, адже термін ПРИМІРНИЙ сам по собі передбачає «орієнтовний, не обов’язковий». Більше того, в самому Наказі № 585 від 21.08.2014 р. (прийнятий вже нині діючим керівництвом держави) прямо зазначено, що примірні штатні нормативи центру первинної медико-санітарної допомоги та його структурних підрозділів мають рекомендаційний характер.

По-друге: виникає питання : хто ці нормативи встановлював ? Ті чиновники, яких В. Гройсман мав на увазі, говорячи, що медицину розвалили. Наказ за №585 підписав В.о. директора Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги А.Терещенко. Наказом № 1150 за часів Р.Богатирьової затверджений Примірний табель матеріально- технічного оснащення, який завізований Директором Департаменту реформ та розвитку медичної реформи М.Хозбеєм.

По-третє: З яких виходили критеріїв ті посадовці, які розраховували нормативи, не враховуючи збільшення чисельності населення, в тому числі й за рахунок внутрішньо переміщених осіб, а також інших переселенців та приїжджих до смт Борова.

По-четверте: Хто дозволив погіршувати медичне забезпечення людей в порівнянні з тим, яке було в недалекому минулому.

Цим зверненням ми, постійна профільна комісія депутатів Ради, навчені гірким досвідом, діючи на упередження, констатуємо, ми не згодні з Примірними Положеннями, тим більше, що раніше ми мали значно краще забезпечення при подібних умовах. Також попереджуємо: ми будемо протистояти будь- яким діям по скороченню рівня медпослуг, медичного персоналу, які плануються і не є погодженими з Борівською селищною радою.

Надсилаємо це звернення до  організацій з медичного  забезпечення смт Борової та прилеглих сіл, депутатському корпусу сіл Мотовилівка, Велика Мотовилівка, Тарасенки (Мотовилівська сільська рада), Оленівка (Оленівська сільська рада), Мотовилівська Слобідка (Мот.Слобідська сільська рада), головному лікареві Фастівської районної лікарні Чигирину В.І., головному лікареві КЗ «Фастівський центр ПМСД» Криворучко Л.А., головному лікареві екстреної медичної допомоги Снігуру С.А. (підрозділ обласного підпорядкування), Фастівській районній раді, Фастівській районній державній адміністрації, Київській обласній раді, Київській обласній адміністрації, Київській обласній адміністрації, Міністерству охорони здоров’я України, Міністерству соціальної політики України.

Даний варіант профільна комісія депутатів VII скликання пропонує покласти у незмінному вигляді в основу рішення сесії депутатів Борівської селищної ради.

Р І Ш Е Н Н Я :

Депутати Борівської селищної ради :

Усвідомлюючи свою відповідальність за стан медичного забезпечення мешканців смт Борова та прилеглих сіл;

-​ враховуючи той факт, що більшість депутатів минулого скликання, проявивши безвольність, прийняли рішення щодо дії на території смт Борової пілотного проекту медичної реформи, який на території Київської області не мав права на існування; що в кінцевому стані призвело до втрати статусу Борівської лікарні як районної,- з відповідними негативними наслідками для населення, котрі виявилися в скороченні медперсоналу та медичного технічного забезпечення;

-​ пам’ятаючи, що в недалекому минулому в смт Борова функціонували приміщення з рентгенологічним обладнанням, пологовий будинок, стаціонар, у тому числі й стаціонарне неврологічне відділення, дитячий стаціонар, хірургічний кабінет та лабораторія;  на посадах хірургів, акушерів-гінекологів, невропатологів працювали особи з числа місцевих мешканців;

-​ з тривогою відмічаючи, що в останні роки рівень смертності в смт Борова значно перевищує рівень народжуваності;

-​ керуючись даними, отриманими шляхом опитування, на підставі скарг, звернень громадян, які висловлюють своє вкрай негативне відношення до інформації, отриманої від КЗ «Фастівський Центр ПМСД» (за №101 від 09.03.2016 року ) щодо нормативних положень по наданню медичної допомоги;

-​ констатуючи, що в нинішніх хронічних умовах недофінансування медицини медичний персонал робить максимум можливого для лікування хворих;

-​ посилаючись в тому числі й на виступ Голови Верховної Ради України В.Гройсмана , який, даючи інтерв ю 10 березня 2016р. каналу ІСTV констатував, що депутати Верховної Ради України найближчим часом повинні визначитись, в тому числі й з тим, «що робити з медициною, яка майже знищена», –

В І Д М І Ч А Ю Т Ь :

Керівництво МОЗу та Керівники медичних установ районного, обласного та центрального рівня корінним чином зміщують акценти щодо стану медичного забезпечення, спотворюючи реальний стан речей. Так, безвідповідально впроваджується ідея подальшого скорочення ліжок під пацієнтів, суть якої зводиться до наступного: чим менше пацієнтів, тим менше ліжок.

Злиденне життя не дає людям можливості планового лікування, хворобам вони здебільшого не приділяють уваги, доводять себе до останньої межі, майже критичного стану і лише за таких умов звертаються до лікаря. Обґрунтовують таке зверхнє щодо свого здоров’я відношення тим, що необхідно заробляти собі на прожитковий мінімум, та небажанням купувати досить дорогі ліки, на що їм не вистачає коштів. А тому звернення до лікаря хворого відбувається вже майже в критичному стані.

Люди ж похилого віку в значній своїй масі з причини того ж злиденного життя і дороговизни ліків у багатьох випадках зовсім відмовляються від лікування, висловлюючи думки на кшталт: скільки відміряно – стільки й проживемо. В разі покращення ситуації в плані доступності до ліків кількість пацієнтів суттєво зросте. З нинішнім же станом речей кількість осіб, які  потребують медичної допомоги, стрімкими темпами наближатиметься до нуля.   А під це можна скоротити і кількість ліжок – під нуль. Це буде «найкраща реформа». А  поки  депутати з сумом констатують, що останнім часом в смт Борова рівень смертності значно перевищує народжуваність. Так, в 2013 році народилось – 83, померло – 117, в 2014 році народилося 93, померло -130, 2015 рік :народилося -80, померло – 118 осіб. Кількість же населення смт Борова не зменшується лише за рахунок внутрішньо переміщених осіб та інших переселенців.

Ми змушені констатувати: чим гірше соціально-економічній стан в країні – тим менша кількість пацієнтів у лікарні. З цього потрібно, проводячи реформи, і виходити. Депутати висловлюють свою незгоду з надісланою на їхню адресу відповідь від КЗ «Фастівський Центр ПМСД» (за №101 від 09.03.2016 року) щодо нормативних положень по наданню медичної допомоги. У відповіді є посилання на два накази. Так, нібито згідно з Наказом МОЗ України від 21.08.2014 р. № 585 «Про затвердження Примірних штатних нормативів центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та його структурних підрозділів» у Борівській АЗПСМ на сьогоднішній день передбачено 3 ставки лікарів АЗПСМ, 0,25 ставки невропатолога, 0,5 ставки педіатра, 0,25 ставки лікаря УЗД. Лікаря-гінеколога, лікаря-хірурга не передбачено штатними нормативами по Борівській АЗПСМ.- Піднімається запитання: Чи будуть за таких умов народжуватись діти в сім’ях борівчан?

Що ж до переліку оснащення. То  згідно Наказу МОЗ України від 27.12.2013 року № 1150 «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення Центру первинної (медико-санітарної) допомоги та його підрозділів» до нього  не входить флюорографічний апарат.

Звертає на себе увагу той факт, що чиновники не розуміються на правовій стороні виданих актів, адже термін ПРИМІРНИЙ сам по собі передбачає «орієнтовний, не обов’язковий». Більше того, в самому Наказі № 585 від 21.08.2014 р. (прийнятий вже нині діючим керівництвом держави) прямо зазначено, що примірні штатні нормативи центру первинної медико-санітарної допомоги та його структурних підрозділів мають рекомендаційний характер.

По-друге: виникає питання : хто ці нормативи встановлював ? Ті чиновники, яких В. Гройсман мав на увазі, говорячи, що медицину розвалили. Наказ за №585 підписав В.о. директора Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги А.Терещенко. Наказом № 1150 за часів Р.Богатирьової затверджений Примірний табель матеріально- технічного оснащення, який завізований Директором Департаменту реформ та розвитку медичної реформи М.Хозбеєм.

По-третє: З яких виходили критеріїв ті посадовці, які розраховували нормативи, не враховуючи збільшення чисельності населення, в тому числі й за рахунок внутрішньо переміщених осіб, а також інших переселенців та приїжджих до смт Борова.

По-четверте: Хто дозволив погіршувати медичне забезпечення людей в порівнянні з тим, яке було в недалекому минулому.

Цим зверненням ми, депутати Борівської селищної ради, навчені гірким досвідом, діючи на упередження, констатуємо, що ми не згодні з Примірними Положеннями, тим більше, що раніше ми мали значно краще забезпечення при подібних умовах. Також попереджуємо: ми будемо протистояти будь- яким діям по скороченню рівня медпослуг, медичного персоналу, які плануються і не є погодженими з Борівською селищною радою.

Депутати ради надсилають це звернення до  організацій з медичного  забезпечення смт Борової та прилеглих сіл, депутатському корпусу сіл Мотовилівка, Велика Мотовилівка, Оленівка, Мотовилівська Слобідка, Тарасенки, головному лікареві Фастівської районної лікарні Чигирину В.І., головному лікареві КЗ «Фастівський центр ПМСД» Криворучко Л.А., головному лікареві екстреної медичної допомоги Снігуру С.А. (підрозділ обласного підпорядкування), Фастівській районній раді, Фастівській районній державній адміністрації, Київській обласній раді, Київській обласній адміністрації, Міністерству охорони здоров’я України, Міністерству соціальної політики України.

  займы онлайн

Comments are closed.