"Маковея" у Борові.

маковея

..Свято церковне, винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, а в народі “Маковея” відбулося сьогодні в храмі Успіння Пресвятої Богородиці УПЦ селища Борова.
..Було присутньо багато людей з дітьми, молоді, літніх…
..тривала літургія, потім водоосвятний молебень, з освяченням води та зілля..

..про свято.

14 Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього (перший Спас), хрещення Руси-України

Як відомо, за царювання Костянтина Великого його мати, рівноапостольська цариця Єлена, дісталась до Єрусалима, щоб відшукати Хрест Господа нашого Ісуса Христа. Вона його знайшла, і всі люди поклонялись Чесному Животворящому Хресту. Це свято Воздвиження, тобто піднесення Чесного Хреста, святкується 14 вересня (27 вересня за новим стилем).

Хрест Господній зцілював хворих людей. У Констатинополі, за усталеним обрядом, починаючи з 1 серпня (за ст. стилем) Чесний Хрест проносять міськими вулицями і площами для освячення міста й запобігання всіляким хворобам. Увечері перед 1 серпня готують хрест на святому престолі Софійської церкви, звідти потім виносять його для поклоніння народові і далі носять по місту до дня Успіння Богородиці. Цей обряд зберігається з іншим обрядом Грецької Церкви – освячення води в придворному Константинопольському храмі у перший день кожного місяця, крім січня, коли вода святиться 6-го числа, і вересня, коли святиться 14-го числа.

У народі перший день серпня називають першим днем Спаса; день Преображення Господнього, 6 серпня (19 серпня за нов. ст.)- другим днем Спаса; 16 день перенесення нерукотворного образа Господнього, – третім днем Спаса. Руські князі, як Константин Великий, у походи, на війну брали з собою ікони й Животворящий Хрест Господній.

Цього дня згадують хрещення України-Русі, що його проводив рівноапостольний князь Володимир у 988 році на Дніпрі.

Тропар свята.

Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемогу побожному народові нашому на супротивників подай і Хрестом Твоїм охороняй громаду Твою.

В цей день вшановують сім святих мучеників Маковеїв, або, як звичайно кажуть в народі, “Маковея”. В цей день ще святять квіти і мак. Люди приносять до церкви букети квітів та великі, достиглі головки маку. Після посвяти квіти й головки маку кладуть за образами.

Використана література:

Короткі відомості про свята Православної Церкви.- УПЦ КП, 1992 р.

..зроблено багато фотознімків, поділено на 3 групи: людей, дітей та храм…

..люди, понад 450 фото…

..діти. понад 60 фото…

..храм.

..замовити друк фото можна у магазині КомпШоп у Боровій або за телефоном +38О95325О47О Юра з посиланням на джерело. займы онлайн без залога

Comments are closed.