Макарів. тво N91. 1.04.2019

..трохи тексту з опису ситуації, яка склалась у звітний день після проведення виборів президента України, на одній з ТВО у м.Макарів.

1.04.2019 зала бк в м.Макарів, де очікують працівники двк і поліціі, коли іх і пакунки з протоколами прийме і врахує овк 91 округу. Після доби перед виборами, з метушнею і нервами, після налагоджування всіх організаційних питань, після наступноі доби дня виборів і хвилювань та контролю за процесом, перерахунку, збору і опечатування пакунків на дільницях, після нічного вояжу розбитими нічними шляхами під 75 км (привіт від ям “автобанів” фастівщини, макарівщини і бишівщини), після німого стояння в черзі і отримання свого порядккового номера (130..)о третій ночі, після перегуковання і просування у тій черзі, члени дільничих комісій і супровід зморені дрімають. Хтось спить у кріслах, хтось на підлозі, хтось тиняється. Площа поруч бк заставлена автівками, частина з них молотить двигунами на холостих, обігріваючи водіів. Группи втомлених поліціянтів, що супроводжують голів двк, смалять цигарки на сходах ганку і тихо та емоційно описують місця свого добового чергування на виборах. Люди снують як сомнабули, спілкування ведуться навколо електорального вибору, що є відвертим “откровєнієм” і бентежить. Іноді чути заяви, від тих хто ближче до керівництва, що “сервер знову завис”. Виходить періодично те місцеве керівництво до прибулих і радить приіхати після 16.00, щоб не страждати тут, і отримують одразу резонне питання “..а за солярку платити хто буде?”, та без відповіді зникають в своіх кабінетах. Чути уривки розмов телефоном, де присутні кажуть своім слухачам “…це моі останні вибори, я більше так працювати не хочу, це просто жах і..” , і далі ненормативна лексика. На момент написання (8 ранку) прийнято лише 59 номер в черзі, а іх понад 130, щоб долучити всі дані… Десь так виглядає перше квітня 2019 на овк в Макарові…


п.с.: про “роботу” кураторів, різних ланок і причетності, окремо додати до тексту є бажання, бо саме вони повинні проводити попередню оргроботу, підбирати кадри, забезпечувати процес, консультувати і бути порадниками для своіх підопічних – наш “куратор” попервах запевняв, що все буде добре і побажання врахують (люди, пальне, кошти, списки, терміни і тд.), але далі при виникненні робочих траблів (а це постійні потрібно робити погодження), просто вимикав свій засіб звязку, або никався за дверима кабінетів, чим лише поглиблював кризу ситуаціі, і дратував своєю безпорадністю. Лише нелюдське терпіння і самостійний пошук рішень, без його втручання, рятувало в такі моменти. Звісно такому куратуру- “робітнику” буде сплачено за труди його керівником, але нахіба …

канцтовари: давали мінімальний набір, і в ньому не все було враховано, як необхідне для такої роботи. А треба було додатково скотч, файли, лінійки, додатково паперів пачку, конверти для пакування, транспортувальні мішки, ножиці, олівці та ручки додатково..

звязок: проблема з комунікації на відстані, серед двк і до секретарів та бухгалтерій, щоб погодити прості організаційні питання, виконувалась погано і чехарда зі змінами відповідальних заплутувала всіх. Списки з посадовими функціями і контактними телефонами повинні бути у всіх, щоб забезпечити нормальне координування…


..зала з людьми від ночі до ранку забита, чоловіки повкладались між рядами, поліціянти тримають мішки, жінки з комісій щось дописують в папірцях, прохолодно.. На фото цього нема, але саме так все виглядало..


..фрагмент відео однієї перепалки, з череди численних, що трапились у той день на сходах дільниці ТВО N91 у м.Макарів 1.04.2019. Люди мінялись, одні проходили і на їх місце ставали нові, але проблеми у всіх були подібні, тому просто екстрополюйте на все..

9.50 просування мінімальне, очікуємо оголошення нашого номеру, щоб піти і передати (здати)бланки дільниці з вподобаннями від “вокспопулі” .

13.30 оголошують номер 111, питають чи э 112,113,114… рух йде, але дуууууже повільно. Хтось питає про Сквиру, а жінка з комісіі відповідає ій “..вони приідуть вже завтра!”, і тут ще приходять люди, котрі мешкають відносно неподалік, і пробують себе втиснути в чергу, бо вони неначе змогли повернутись додому і відпочити, а ті хто здалеку – ні.. Звичайний робочий бардак..

15.30 Макарів. дільниця овк 91. на вході стоіть гвалт, починають піїдіздити інші двк, котрі отримали номера в чергу і поіхали собі відпочити, а ті хто не мав такоі змоги і отримав старші номера , створили живу чергу, і Сквира й Чабани, так само як Фастів і Борова – в одній живій черзі. Але приіздять з номерками. ..тому рано казати за кількість і голоси, бо ще навіть не здана частина, непідрахована та не внесена до реєстрів, все ще в роботі. Все ще збирається..

15.40 і в черзі наче 127 номер..

..в 16.30 нарешті вдалось зайти (з 1.45 ночі!!!) згідно списку черги, до зали тво N91,  де знаходилось овк і …хутенько здати протоколи і попутні папірці, а потім вийти в чергу до бухгалтерії і…зависнути тепер в ній на півтори-дві години. Численні бухгалтерські папери мали бути готовими до здачі в тво, але схоже що їх писали тільки в цих кабінетах, бо інакше затримки руху черг пояснити нічим.. А чому така ситуація виникла? Бо на місці відсутні фахові кадри, котрі повинні були цю процедуру виконати у рамках виборчих дій, і подавати вже готові бухгалтерську папери на оплати, маршрутні листки, карткові реквізити працівників і тд.

..здались і виїхали з м.Макарів на смт Борова лише у 20.30. І по “автобанам” з ямами поїхали через Бишів-Фастів..

..одним словом людей задіяних у процесі, від двк до тво, фактично мордували і зібравши серед ночі з кутків районів не забезпечили належний супровід, щоб рознести в часі навантаження і забезпечити помірний комфорт під час здачі.

спостереження стосовно черги: ПЕРЕВАГА  у просуванні повз чергу надавалась ділдьницям з м.Фастів! Як тільки вони приїздили на ТВО, їм робили “коридор” і пропускали вперед повз чергу, що викликало додаткове напруження.. Аналогічно було і з чергою до бухгалтерії..


талони на пальне у кількості 25 л., за два рейса на Макарів (75х2 – 150х2 – 300 км), плюс робота по місцю з нсп (40 км) і організаційні моменти до Фастова кілька разів..

..саме цікаве, це оплата, тому на добові у 215 грн в день виборів і наступну добу по транспортуванню плюс ще 215 грн. Разом – 430 грн! Це оголошено! Сплатити держава обіцяє до 15 квітня… Стосовно партійних і тд. доплат, щодо премій і тд. інформації наразі не має..

..цей екпірієнс є цікавим, бо аналогічним чином робилось раніше, а ще й другий тур. Бажано врахувати недоліки і покращити роботу на цій ділянці. Також це є ілюстрацією виборчого процесу, у одній його частині, для демонстрації “заробітчанам”, з переліком траблів і очікуванного гешефту..

джерело частково микрозаймы

Comments are closed.