літачок у с.Високе

..про цей літак чув і навіть читав, але кортіло побачити особисто, то відвідав с.Високе і зробив ці фото.
..детальніше про історію цього “ана” в описі нижче.


..мапа з точки зйомки

БОЙОВИЙ ЛІТАК ПРИЗЕМЛИВСЯ НА ВІННИЧЧИНІ 11 черв. 2015 Додати коментар   Влад Боднар E-mail Print У селі Високе, що в Томашпільському районі, на березі ставка розташувався бойовий літак АН-12. Перший хто чує про це або побачить фото цього літака відразу задається питанням: «А чого він там забув?». Тоді, коли у Вінниці на початку 90-х два літаки-постаменти порізали на метал, а тут й досі залишився. І це просто пасажирський літак радянського періоду, а військовий літак. – Як він тут взагалі опинився? У самому звичайному селі, яких у нас тисячі? Хто-небудь мені розкаже як він туди потрапив? – запитує вінничанин Артем, якому показали фото літака. З’явився він тут на початку 90-х. Директор місцевого господарства Іван Спориш “випросив” його у командира військової частини, яка дислокувалася у Городку. Старі літаки там вже починали різати на металолом. «Випрошений» Споришем літак встановили для вшанування пам’яті загиблих воїнів-афганців. Адже саме цей літак перевозив радянських солдатів з Афганістану на батьківщину. – Літак купили у військовій частині та привезли сюди частинами десь у 1991-1992 р, – каже місцева мешканка Ольга Орлик. Добратися до села з Вінниці можна автобусом з центрального автовокзалу. Джерело: vlasno.info

 

АН-12 обміняли за мішок цукру

25-річний Руслан Жданов із сином Давидом та другом Андрієм Гудянським, 23 роки, ловлять рибу з катамарана посеред озера у селі Високому Томашпільського району на Вінниччині. На березі стоїть літак АН-12. Його 1990-го із сусіднього райцентру Вапнярка привіз Іван Спориш – голова колгоспу “Перемога”.

– Я тоді став наймолодшим головою колгоспу в області, – згадує 52-річний Іван Дмитрович. – Хотів для села щось добре зробити. Дізнався, що військову частину, що у Вапнярці (селище за 9 км від Високого. – “Країна”) будуть розформовувати і техніку спишуть на брухт. Там на приколі стояв АН-12, той самий “чорний тюльпан”, який з Афганістану возив “груз-200” – цинкові гроби з нашими хлопцями.

Пішов до командира частини Василя Садового. Той довго не погоджувався продавати, але таки домовилися за мішок цукру. Часи були важкі, Союз от-от мав розпастися. Військові частини не забезпечували толком продуктами. Я того ж дня з колгоспу мішок цукру привіз до офіцерської їдальні, щоб командир не передумав.

З літака зняли крила, чотири мотори, кіль. Причепили до трактора Т-150, а запчастини кранами поклали за два КамАЗи- довгоміри. Доки тягнули через Вапнярку, асфальт поздирали і всі провода порвали. За трактором люди як на параді йшли, така церемонія. Міліція перекрила рух транспорту. На другий день у село зранку приїхали військові – згадали, що забули зняти кулемета.

– Спочатку зробили в літаку відеосалон, перший у районі. Кіно дорослим і мультики дітям показували безплатно. Потім рішили зробити бар, але він не прижився, – говорить сільський голова Микола Григоренко. – Влітку в ньому було жарко, а взимку – холодно.

Біля Ан-12 фотографуються молодята. Салон використовують як гримерку для артистів, які щороку 7 липня – на Івана Купала – приїздять у село. Виступають на палубі, що стоїть на воді. Глядачі сидять навколо озера. У селі 820 людей, на концерти з’їжджаються до 8 тис.

– Кажуть, що тих “чорних тюльпанів” більше й немає вже. Може, наш один-єдиний залишився.

 

 

..доречі, катамарани в кадрі літом використовують для розваг на воді, а на зиму ставлять на збереження.
займ онлайн без отказа

Comments are closed.