контейнери для пластику

..про роздільний збір сміття, про папір та скло, про пластик та інше тема підіймається постійно – пропонуються варіанти і демонструються очевидні переваги. Прибране довкілля, перебране й фасоване сміття, здане на переробку за кошти. Комерційно та естетично вигідний “рецайклінг”! Волинські села стають чистішими: на Ківерцівщині встановлюють контейнери для пластику. Що заважає започаткувати подібне у нас?

Завершується встановлення контейнерів в 11-ти населених пунктах Ківерцівського району. 

Волинська громадська організація «Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН» розробила проект, за яким передбачено встановлення контейнерів задля покращення екологічної ситуації в цьому регіоні.  Проект стартував влітку 2015 року.

За програмою участь у проекті взяли села та селища Ківерцівського району Прилуцьке, Жидичин, Гайове, Озерце, Сокиричі, Тростянець, Звірів, Цумань, Олика, Дерно і місто Ківерці.

За словами керівника проекту Ірини Гайдучик, контейнери для збору пластику забезпечать сортування відходів у населених пунктах Ківерцівщини, тобто їх правильну утилізацію.

«Ми намагаємося усунути проблему забруднення довкілля в регіоні, а основними його причинами є неправильне поводження з тією ж ПЕТ-пляшкою. Люди не задумуються про те, що  пластикова тара не розкладеться у ґрунті на наступний день, а буде причиною його забруднення упродовж наступних 200-от років. Контейнери не зберуть відразу  весь пластик, але це послужить закликом бути дружніми з природою», – каже Ірина Гайдучик.

Оскільки контейнери тільки встановлюються у селах та селищах Ківерцівського району, говорити про їх експлуатацію – рано. Але у районному центрі контейнери вже є. Екс-заступник голови Ківерцівської райради Ігор Космина прокоментував ситуацію:

«Звісно, сміття не зникло. Але й не такі гори непотребу у лісах навколо Ківерець. Поменшало й самостійно відведених ківерчанами зон для сміттєзвалищ на околицях і у середмісті».

Ігор Космина каже, що й сам не раз сортував сміття, відділяючи скло і пластик від інших відходів. Хотів показати людям, що це зовсім не принизливо – вийняти чи то скляну, чи пластикову пляшку зі сміттєвого пакета, який приніс і викинути її у відповідний контейнер. Бо ж хіба принизливо робити те,  що сприяє покращенню екології довкілля, – афористично завершив думку Ігор Євгенович.

До слова. Ті сільські громади Ківерцівщини, які не ввійшли до програми проекту 2015 року вже готують заявки на участь у його продовженні, щоб покращити екологічний стан у регіоні.

Проект “Об’єднання зусиль сусідніх громад Ківерцівщини для покращення екологічної ситуації в регіоні” підтримано в рамках конкурсу місцевих ініціатив.

Тематика публікації:, , ,

link

микрозайм

Comments are closed.