Концерт кобзарів та лірників

..16 травня у м.Київі, в музеї шістдесятництва, відбувся дуже цікавий захід: Концерт кобзарів та лірників.
..ліри, кобзи, бандури у вмілих і талановитих руках створювали надзвичайну атмосферу українського фолькльору і музики. Багато виступів, багато виконавців, тривалість понад 2,5 години – сподобалось усім!

Київський кобзарський цех

Концерт кобзарів та лірників
16 травня в 18:00
Музей шістдесятництва. Київ, вул. Гончара, 33A

..присутні виконавці: Михайло Хай, Микола Товкайло, Юрко лірник, Едуард Драч, Тарас Силенко, Тарас Компаніченко..
..подробиці на фото та відео..

..виступи перемижалися розповідями про життя, про інструменти, про кумедні коллізії, ділилися планами на майбутнє і навіть співали всім гуртом з присутніми – дуже тепла і душевна атмосфера…
..нажаль спізнились до початку заходу на 20 хв., але головне і саме цікаве потрапило до кадру, тож відео трохи, десь на 2 години..

..решта фото

..про музей:
Шістдесятництво – унікальне явище української культури другої половини ХХ ст. Після розвінчання культу особи Сталіна в суспільстві з’явилася надія на свободу слова, вільне творче самовираження, відродження пригнічених національних традицій, фактично «скасованих» сталінським режимом. Виникли передумови для розвитку вільної думки та суспільного піднесення. Представники нової генерації українських патріотів, які дістали назву «шістдесятники», виступили на захист рідної мови, за відродження національної культури і традицій, правдиве висвітлення української історії, популяризацію заборонених мистецьких творів, які не вміщалися у прокрустове ложе пануючої ідеології соціалістичного реалізму. Серед шістдесятників були як студенти, так і представники старшого покоління технічної та творчої інтелігенції – письменники, художники, мистецтвознавці, медики, науковці: Іван та Надія Світличні, Євген Сверстюк, Іван Драч, Микола Плахотнюк, Алла Горська, Василь Стус, Василь Симоненко, Микола Вінграновський, Михайлина Коцюбинська, Дмитро Павличко, Ірина Жиленко, Людмила Семикіна, Галина Севрук, Богдан, Михайло та Ольга Горині, Іван Сокульський, Веніамін Кушнір, Опанас Заливаха, Тетяна та Вікторія Цимбал, Ганна Ігнатенко, Микола Кульчинський, Михайло Косів, Микола Горбаль, В’ячеслав Чорновіл, Василь Овсієнко, Володимир Губа, Євген Станкович, Юрій Іллєнко, Леонід Осика та багато інших.
Влада жорстоко розправилася з лідерами та активістами руху шістдесятників. Теренами України прокотилася хвиля арештів з подальшими судовими процесами над кращими представниками української інтелігенції. Внаслідок цього ідеологічного погрому зазнала утисків, гонінь та опинилася за ґратами переважна більшість учасників руху.
Наприкінці 1980-х – початку 1990-х рр. шістдесятники взяли активну участь у виборюванні Україною незалежності та розбудові молодої держави. Усвідомлюючи важливість збереження історичної пам’яті, журналістка і «в’язень сумління» Надія Світлична висунула ідею створення Музею шістдесятництва. З цією метою у 1994 році почала діяти ініціативна група на чолі з Галиною Возною-Кушнір. Того ж року було створено громадську організацію «Музей шістдесятництва». Її очолив шістдесятник та багаторічний політв’язень Микола Плахотнюк, нині завідувач філії Музею історії міста Києва – «Музей шістдесятництва». За цей час музейними працівниками та членами громадської організації було зібрано близько 20 тисяч різноманітних експонатів, серед яких мистецькі твори талановитих і самобутніх художників, зразки самвидаву, рукописи та друковані видання літературних творів, унікальні фотографії та документи, особисті речі шістдесятників.

взять деньги в долг на карту

Comments are closed.