КНС (КОЛЕКТОРНО-НАСОСНА СТАНЦІЯ)

..приблизно менше половини односельчан користуються централізованою каналізацією, ще менша частина жителів села знає шлях брудної води, а також про проблеми КНС (КОЛЕКТОРНО-НАСОСНОЇ СТАНЦІЇ).
..постійно на сесіях представники комунального підприємства закликають звернути увагу до їх проблем, до зношенності обладнання і необхідності термінового ремонту, до катастрофічного стану з оплатою за послуги та ін..
..звичайно, колись проблему вирішать, і знайдуть кошти на ремонт і відновлення насосів та труб, систем забезпечення їхньої роботи, кваліфікованих працівників. А якщо кошти прийдуть невчасно, то вміст бруду однієї КНС піде в найближчу річку, у вигляді аварійного скидування. І потоки фекалійних вод стануть додатковою прикрасою нашого ландшафту…
..коли затримує мешканець будівлі оплату за водопостачання, то це не трагедія, воно терпиться і проблем з цим нема. Коли систематично проблеми з оплатою, а потім несвоєчасні ремонти і заміни, то теж не є проблемою. Якісь кошти на якісь роботи по підтримці працездатності господарства будуть від інших капати. А от коли взагалі нема грошей, і багато років ремонту зношених труб та агрегатів не було, от тоді будуть проблеми.
..на фото, що наведено нижче, сучасний стан єдиної КНС у нашому селищі, робота якої – перекачувать фекальні води по трубам з жилого сектора до станції очистки на краю селища. Побудовано її понад 30 років, ще за радянських часів, і значна частина приладів вже вийшла з ладу. Труби прогнили, вентиляція струхла, дроти обірвані, система на межі аварійного відключення, бо додаткових працюючих дублюючих насосів нема – їх самотужки ремонтують місцеві робітники, але вже й там ресурс вийшов. Звичайно що якісь ремонтні роботи проводились, щось оновлювалось і чинилось, але відсутність постійного фінансування зупиняло планові ремонти і вже вкрай виснажили запас міцності системи..
..то чи буде ремонт?
..поки що мова про 100 тис грн., як про кошти найближчого і термінового ремонту будівлі, бо вона “трохи” зношена. Тут протікає дах, ржаві металеві конструкції, відсутні дублюючі системи управління, тощо. А для глобального оновлення кошторис підросте втричі, а м оже й більше..
..фекальний армагеддон у руслі Стугни в с.Борова – це найгірше, що може бути, і винуватих шукати буде марно: всі нехтували проблемою, хто керував галуззю і селищем, несвоєчасно або взагалі неоплачував комунальні рахунки, забирали куці кошти на інші проблеми, приймали погано зроблену роботу, платили за халтуру..
..то почекаємо коли прорве?

.. займ

Comments are closed.