капелан отець Валентин.

Пам’яті отця Валентина – капелана, що пережив полон. 

У річницю трагічної загибелі, ми згадуємо військового священика Валентина Серовецького – капелана, життєва історія якого захоплива та водночас трагічна: від майдану – до полону, від престолу – до домовини. «Моє життя – там, де тяжко», – говорив сам про себе світлої пам‘яті священик. Шлях, яким йшов отець Валентин шукаючи Бога, був жертовним до кінця. Отець Валентин виділявся своїм сильним і незламним духом. Він не сидів на місці, завжди йшов туди, де у ньому була потреба. Молився за наших воїнів, підтримував їх бойовий дух, допомагав пораненим та їх родинам. Його любили всі, бо він дійсно був добрим пастирем, з відкритим серцем та чистою душею.

Сьогодні ми згадуємо, яким був наш брат у Христі – капелан Синодального управління військового духовенства отець Валентин Серовецький. Військові священики Київського патріархату моляться за його блаженну душу.

Довідка:

Капелан Валентин Серовецький трагічно загинув 3 жовтня 2016 року. Він брав учать в революції Гідності та був одним з перших капеланів, які з самого початку війни пішли на фронт. Потрапив у полон до “отамана” Козіцина на Луганщині, але з Божою допомогою витримав важкі тортури: переламані ребра, голод та розрізаний рот. “А я – “майданутий”.. Може, це я трохи повернутий…” – жартував покійний капелан.

Отця викупили з полону друзі з майдану – мусульмани, після чого він потрапив до лікарні, з якої відразу вирушив до зони АТО. Він казав що, не може думати лиш про себе, коли на Донбасі хлопці потребують розради й підтримки. “Я об`їздив, певно, весь Донбас. І скрізь лишав хлопцям Євангелія. Вони якраз вміщуються в ліву кишеню на грудях. В цих невеличких книжечках є відповіді на всі життєві питання. Коли тобі сумно – ти знайдеш там розраду. Коли страшно – втіху. Коли тебе б`ють, пригнічують – cили витримати… Всі життєві моменти, які лиш можуть бути – всі вони описані в цих маленьких книжечках. І Господь дає відповіді, як укріпитися… Мені багато хлопців показували ці книжечки прострілені. Куля входила, але не виходила. Бог стримува” – казав отець Валентин.

 

фото капелана. архів.
40 днів без капелана

Капелан Валентин Серовецький: я пройшов крізь пекло. Але є ті, кому набагато страшніше
В ДТП загинув отець Валентин Серовецький – капелан армії Яроша, який побував у полоні “ЛНР” кредит на карту

Comments are closed.