Григорович Михайло Якович. Вечір памяті.

..29 жовтня о 10 годині у ЗОШ №3 відбувся вечір пам’яті Михайла Яковича Григоровича. Вчитель з великої літери, відомий історик-краєзнавець, засновник першого на Фастівщині шкільного історико-краєзнавчого музею у Фастівській середній школі №3. Він активно працював над створенням міських музеїв – історичного та етнографічного, які діяли на громадських засадах у 80-х роках ХХ ст.
..детальніше, фото та відео, нижче.

Михайло Якович Григорович (1917-1993) – вчитель і краєзнавець
джерело
стаття

Запрошуємо 29 жовтня о 10 годині до ЗОШ №3 на вечір пам’яті вчителів, учнів і мешканців, хто знав, вчився у нього чи працював.

23 жовтня спливає 20 років, як пішов із життя Михайло Якович Григорович – Вчитель з великої літери, відомий історик-краєзнавець, засновник першого на Фастівщині шкільного історико-краєзнавчого музею у Фастівській середній школі №3. Він активно працював над створенням міських музеїв – історичного та етнографічного, які діяли на громадських засадах у 80-х роках ХХ ст.

Життя Михайла Яковича було яскравим, як спалах зірки, і насиченим добрими справами. Висока педагогічна майстерність та активна позакласна туристично-краєзнавча і пошукова робота гармонійно поєднувалися завдяки його закоханості у свою професію та щоденній наполегливій праці. На нього рівнялися молоді педагоги, до його порад прислухалися старшого віку вчителі, просто мешканці міста.

У 50-60-х роках рівних М.Я.Григоровичу істориків-краєзнавців не було в усій Київській області. Організований ним туристично-краєзнавчий гурток ставав переможцем обласних і республіканських змагань.

1965 року в День Перемоги до Фастова приїхали шістнадцять Героїв Радянського Союзу, удостоєних цього високого звання за звільнення нашого міста від німецько-фашистських загарбників. І організатором цієї зустрічі був Михайло Якович. Зі своїми учнями-пошуковцями він побував у визволителів. Як згадують його вихованці, то були надзвичайно цікаві поїздки, які запам’яталися на все життя.

Далі було дослідження партизанського руху на Фастівщині та створення шкільного історико-краєзнавчого музею у СШ №3, де Михайло Якович пропрацював три десятиліття років. Музей функціонує і нині.

Матеріали досліджень друкувалися у газеті “Перемога”, пізніше – у науково-інформаційному бюлетені “Прес-музей” (№4-5, 1995 р.) Фастівського державного краєзнавчого музею.

У 1980-х роках до досвіду Михайла Яковича Григоровича звернулися при створенні історичного, а потім і етнографічного міських музеїв, які діяли на громадських засадах. А до 600-річчя заснування Фастова 1990 року він підготував історичний нарис “Фастову – 600 років”. Ця дослідницька праця і ще дві збірки – “Люби і знай свій рідний край” та “За тебе, Вітчизно!” – зберігаються у фондах нашого музею. Вони послужили підгрунтям для подальших наукових досліджень Фастівщини.

За плідну багаторічну працю на педагогічній ниві та в громадському житті міста Михайло Якович був відзначений багатьма нагородами, серед яких – почесне звання “Відмінник народної освіти” та орден “Знак Пошани”.

Хоч збігло вже двадцять років із дня його трагічної смерті, але він живе і вічно буде жити у пам’яті колег, учнів та багатьох мешканців міста. Доля його була сповнена випробувань. Михайло Якович – учасник Другої світової війни, яка почалася для нього у 1939 році, а закінчилася у травні 1945-го.
Тож запрошуємо до участі у заході вшанування світлої пам’яті Михайла Яковича Григоровича 29 жовтня о 10.00 до ЗОШ №3.

Валентина КІМЛІЧЕНКО,
старший науковий співробітник
Фастівського державного краєзнавчого музею

..відео на півтори години..

займы на карту

Comments are closed.