«газовики». право..

07
Хто має право перевіряти димові та вентиляційні канали
На  численні звернення жителів Переяслав-Хмельницького району щодо перевірки димових та вентиляційних каналів на наявність тяги в індивідуальних (приватних) будинках Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація повідомляє, що відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та населенням (споживачами газу) регулюються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246 (далі – Правила), Правилами безпеки систем газопостачання, затвердженими наказом Державного комітету України по нагляду за охороню праці від 01.10.1997 № 254 (далі – Правила безпеки).

Також дане питання чітко висвітлене у листі Національної комісії регулювання електроенергетики від 08.10.2010 № 6367/24/17-10.

Зокрема, послуги, пов’язані з транспортуванням природного газу, в тому числі, перевірки димових і вентиляційних каналів, надаються за рахунок витрат газорозподільних підприємств (п. 16 Правил).

Періодична повірка лічильників газу, їх технічне обслуговування та пов’язаний з такою повіркою ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства (п. 16¹ Правил).

При цьому газорозподільне підприємство здійснює свою діяльність з транспортування природного газу газорозподільними мережами безпосередньо споживачам та здійснення щодо них функцій з оперативно-технологічного управління на підставі ліцензії (п. 2 Правил).

Послуги з газопостачання надаються споживачеві на підставі договору, що укладається ним з газорозподільним підприємством відповідно до Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 № 938 (п. 4 Правил).

Згідно з пунктом 14 Типового договору, за рахунок коштів виконавця(газорозподільного підприємства) здійснюється періодичне технічне обслуговування, зокрема перевірка димових і вентиляційних каналів на наявність тяги.

Газорозподільне підприємство зобов’язане під час проведення обстеження димових та вентиляційних каналів на наявність тяги складати відповідний акт або робити відмітку про його проведення в розрахунковій книжці та проводити інструктаж власників приватних будинків щодо дотримання правил безпеки (п. 33 Правил).

Тому, в індивідуальних (приватних) будинках перевірка димових та вентиляційних каналів на наявність тяги, що виконується в рамках періодичного технічного обслуговування здійснюється за рахунок виконавця(газорозподільного підприємства) згідно укладених договорів.

Але робота з перевірки технічного стану вентиляційних каналів та прочищення димоходів не входить в перелік послуг, які надаються споживачеві за рахунок тарифу на транспортування природного газу розподільними трубопроводами та тарифу на постачання природного газу за регульованим тарифом.

Слід зазначити, що власник має право перевіряти і прочищати димові і вентиляційні канали – власними силами після одержання інструктажу і пам’ятки в спеціалізованій організації або за домовленістю з організацією, яка експлуатує канали (пункт 4.5.24 Правил безпеки).

Окрім цього, вважаємо, що власник індивідуального (приватного) будинку має право ознайомитися з дозволом, який надає право газорозподільному підприємству проводити перевірки димових і вентиляційних каналів в житлових будинках, а також з документом, який посвідчує, що особа, яка здійснюватиме перевірку, дійсно працює в газорозподільному підприємстві.

Інф. юридичного відділу Переяслав-Хмельницької РДА

фрагменти з джерела срочный займ без проверок

Comments are closed.