фестиваль Різдвяних зірок. Музей с.Пирогово.

Відвідувачі що приходитимуть упродовж усіх різдвяних свят матимуть змогу побачити старовинні та сучасні різдвяні зірки і взяти участь у виборі переможців конкурсу Різдвяних зірок,на виставці у сільській школі с.Лоташове (на експозиції Середня Наддніпрянщина )

13 СІЧНЯ 2013 р. Фінал конкурсу, на Святі колядки, щедрівки, маланки. Церковна служба відбудеться о 10 00,

свято розпочнеться о 12 00, гості музею матимуть змогу долучитися до новорічно різдвяних обрядів у виконанні фольклорні колективів з Київщини,виступить гурт Зiлля на сцені будуть оголошені переможці конкурсу Різдвяних зірок, очікується невеличкий різдвяний ярмарок на якому пасічники обіцяють чудовий мед, і звісно ж майстер-класи зі святкової атрибутики та народних танців від музейного танцювального колективу “Дам лиха закаблукам”.

Учасники конкурсу різдвяних зірок:

1.Оксана Добуш, керівник студії образотворчого мистецтва Личаківського Будинку дитячої та юнацької творчості, надіслала фотографії своїх Різдявяних звізд: 19 екз (21*15 см.), 8 екз. (30*21 см.)

2. Зірки -пряники студії “Писанка” Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості 3 екз.

3. Зірки намальвані на папері учнями КПМНЗ КММШ м. Кривий Ріг 40 екз.

4. Зірки учнів Криворізької міської музичної школи #13 об’ємну склеєні з паперу на держаку 3 екз.

5. Зірка з тканини, автор Крутоус Оксана, м.Кіровоград 1 екз.

6.Зірка з соломки . Автор Данилюк Людмила, 1994 р. н.,студентка Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю. Кримського,1 екз(!)

7.Зірка зі шкіри, автор Стефанишин Лідія Романівна, старший викладач кафедри декоративно прикладного мистецтва інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім.В.Стефавника, м. Івано- Франківськ, 1 екз.( !)

8.Ескіз різдвяної Коновки Катерини, студентки 1 курсу Закарпатського національного університету ім. В. Стефаника 1 екз.

9.Зірка майстра народної творчості Івана Приходько, с.Дударків 1 екз.

10. Зірка учениці 2 класу сш. #148 ім. І.Багряного, Татарчук Софії. 1 екз.

Всього у конкурсі беруть участь 53 автори

номiнацii: традційність оригінальність, святковий атрибут

сценарний план до фестивалю Різдвяних зірок

з 1 листопада по 30 січня 2012 року у Музеї проходитиме підготовчо -відбірковий етап Конкурсу Різдвяних зірок на якому будуть представлені як зірки, так і інша різдвяна атрибутика: маски, кози, янгелики і т. ін. )

13 січня 2013 року 0 12-00 На експозиції Середня Наддніпрянщина збираються учасники конкурсу, дійство відбувається на майдані біля школи з с.Лоташове, запрошений священик говорить напутственне слово дітям.

о 12- 30 діти заходять до школи оглядають виставку різдвяної атрибутики,

о 12-45 Святковою ходою з Різдвяними зірками та піснями учасники рушають для презентації конкурсних робіт до сцени на музейному Співочому Полі .

о 13-00 біля сцени відбуватиметься презентація виготовлених зірок, під час якої кожна дитина розказує коротку історію створення своєї різдвяної зірки, шановне журі з 5-х осіб дивиться і оцінює дитячі роботи. В залежності від кількості дітей після презентації 5-10 робіт передбачено короткий виступ колективу (1-2 пісні.)

о 13-40 виступає засужений майстер народної творчості України Іван Приходько, розказує про традиції виготовлення різдвяної атрибутики (в контексті звичаїв с.Дударків), виходить колядницький колектив з різдвяними піснями, виконує кілька композицій.

о 14 -00 невелика екскурсія по експозиції Полтавщина. Учасники з музикою та піснями ідуть (заходячи до відкритих хат на експозиції Полтавщина, доглядачі пригощають колядників) до святково прикрашеної актової зали, учасники акції урочисто несуть свої зірки, що створює святковий настрій.

о 14-30 У актовій залі розміщуються діти, красиво розміщують свої роботи і відбувається нагородження переможців призами ( 1 місце – диплом та книга про музей, 2 місце – диплом та музейний путівник або буклет, 3 місце – диплом та музейний путівник або буклет) можл

j 15-00 після нагородження авторів – невелика музична пауза, колядники виконують кілька колядок,

0 15-15 відбувається майстер клас із народних танців (показує танцювальний гурт музею «Дам лиха закаблукам» кер. Л.А. Костенко)

чаювання триває до 16-00 деньги в долг

Comments are closed.