дтп 7.03.2016. постанова..

..знову минув черговий місяць з моменту резонансного дтп, коли автівка збила літню жінку, і всі дізнались як ведуть у таких випадках місцеві «мажори». Тоді втівку швидко знайшли і навіть заарештували. Також спільнота оперативно відзнайшла головних задіяних (завдяки соцмережам), що у ту трагічну ніч їхали на авто, і потрапили на відео камер спостережень. Тоді також були питання до наших поліціянтів та представників Феміди: як рухаються справи? Де звіт? Чому відсутні пояснення? І ось нарешті через пів-року отримано постанову. Читаємо її уважно і… все стає на свої місця: дтп було випадковим, усі хто за кермом були тверезі, швидкість руху мінімальна, рухались дотримуючись пдр, а потерпіла сама вибігла на лорогу і кинулась під авто, ще й одяглась у все темне та непомітне. Як епілог – “ми всі злякались” (с)..
Ні тіні сумніву..

Здається, що у тривалій відсутністі повідомлень був хтось зацікавлений, можливо присутня (звісно бездоказова) навіть корупційна складова і цю справу банально замяли. Риторичне “То де справедливість?” і головне “кого і як буде за це покарано?” отримало просту відповідь – ніде і нікого..

..висновки робіть самі: коли літня жінка-пенсіонерка йде рано-вранці на роботу в місто (бо нестача коштів для життя), її збивають молоді безтурботні люди, що ніч провели в напруженому відпочинку в нічному клубі (бо є за шо!) і потім слідство зробило постраждалу крайньою.

..щоб нагадати, хто саме тоді був в автівках, повторимо повідомлення:

..надійшла інформація по дтп 7.03.2016, за участю ауді та літньої жінки, де можливо впізнали людей в кадрі на відео. Маємо надію, що це допоможе нашій поліції розкрити злочин, по наявним даним.
Тож можливо в тій події були наступні:
1. водій ауді — Николай Коломойцев (https://vk.com/dr_kolomon)
2. пасажир ауді — Юра Франчук (https://vk.com/yufran4uk)
3. пасажирка ауді — Ирина Биньковская (https://vk.com/id84120218)
4. водій тойоти — Антон Завальный (https://vk.com/id36487287)
фото з вільних джерел наведено нижче..


1. водій ауді — Николай Коломойцев (https://vk.com/dr_


2. пасажир ауді — Юра Франчук (https://vk.com/yufran4uk)


3. пасажирка ауді — Ирина Биньковская (https://vk.com/id84120218)


4. водій тойоти — Антон Завальный (https://vk.com/id36487287)

 

 

..далі текст постанови

 

Національна поліція України

Головне управління  Національної поліції  в Київській області

Слідче управління

п.і. 04050, м. Київ, вул. Дегтярівська, 15-а.

 

 

 

ПОСТАНОВА

про закриття кримінального провадження

 

м. Київ                                                                                             29.07.2016

 

Старший слідчий відділу розслідування ДТП СУ ГУ Національної поліції в Київській області майор поліції Галай В.В., розглянувши матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за                       № 12016110000000089 від 07.03.2016 за фактом дорожньо-транспортної пригоди, –

 

ВСТАНОВИВ:

07.03.2016 близько 6 год 10 хв в селищі Борова Фастівського району Київської області, на вул. Франка, поблизу перехрестя з провулком Петрусенко, Коломойцев М.М., керуючи автомобілем «Audi Q7», реєстраційний номер АІ8448ЕА, рухаючись в напрямку центру селища Борова скоїв наїзд на пішохода Землянкіну Ніну Іванівну, після чого тіло потерпілої здійснив переїзд автомобіль «Toyota Camry», реєстраційний номер АІ9893СТ, під керуванням Завального А.Г.

Внаслідок ДТП пішохід Землянкіна Н.І. від отриманих тілесних ушкоджень померла на місці події.

Зокрема, згідно висновку СМЕ № 059 від 08.04.2016:

При судово-медичній експертизі трупа гр-ки Землянкіної Н.І. виявлено наступні ушкодження: закрита черепно-лицева травма з переломом альвеолярного відростку верхньої щелепи і травматичним видаленням 3-го зуба справа, крововиливами під м’яку мозкову оболонку шлуночки мозку, крововиливами в м’які тканини голови з боку їх внутрішньої поверхні, множинними ранами, саднами і синцями голови; закрита хребтово-спинномозкова травма з розривами хребтового стовбуру, переломами хребців, розривами міжхребцевого диску, зв’язок і спинного мозку; закрита травма грудної клітки з переломом грудини і множинними переломами ребер, розривом лівого головного бронха, крововиливами на поверхні серця, на поверхні і в товщі легень, з ділянкою розчавлення лівої легені, крововиливами в плевральні порожнини; крововилив в правий купол діафрагми; перелом правої лопатки; відкритий переломовивих в лівому плечовому суглобі; вивих в правому плечовому суглобі; вивих в лівому променевозап’ястному суглобі; закрита травам живота з розривами печінки, розривами-розчавленням селезінки, розривом кореня брижі з крововиливом, крововиливом в стінку і брижу тонкого кишківника, крововиливом в черевну порожнину; розриви-розчавлення лівої нирки; закрита травма тазу з множинними його переломами, розривом сечового міхура і крововиливами в за очеревинний простір; неповна травматична ампутація на рівні лівого гомілкоступневого суглобу; рана лівої гомілки, множинні садна і синці тулуба, верхніх і нижніх кінцівок.

Описані ушкодження складають поєднану травму тіла, яка виникла в результаті дії тупих предметів, що враховуючи локалізацію і морфологічні особливості її складових частин утворилася при комбінованій автомобільній травмі (зіткнення пішохода з автомобілем і переїзду колесом автомобіля), відразу, безпосередньо перед настанням смерті, можливо в строк та за обставин, вказаних постанові і має ознаки тяжких тілесних ушкоджень по критерію небезпеки для життя.

Ознаками переїзду колесом автомобіля є наступні ушкодження: обширне смугасте садно, що розташоване косо з лівої частини грудної клітки до ділянки правого підребер’я, множинні переломи ребер по багатьом анатомічним лініям, з ознаками повторного травмування зліва, розрив лівого головного бронху з розчавленням лівої легені в ділянці воріт, розриви печінки.

(3) Смерть Землянкіної Н.І. настала в результаті поєднаної травми тіла з переломами кісток скелету і ушкодженнями внутрішніх органів.

(5) Враховуючи морфологічні особливості виявлених ушкоджень, їх локалізацію і ушкодження одягу, вірогідно, що під час зіткнення з транспортним засобом Землянкіна Н.І. була обернена до нього задньою, або правою задньою поверхнею тіла. Відповісти на питання, чи рухалась вона, чи стояла лише за судово-медичними даними не представляється можливим.

Згідно висновку СМЕ № 33/59 від 12.08.2016:

 1. При судово-медичній експертизі трупа гр-ки Землянкіної Н.І. виявлено наступні ушкодження: закрита черепно-лицева травма з переломом альвеолярного відростку верхньої щелепи і травматичним видаленням 3-го зуба справа, крововиливами під м’яку мозкову оболонку і шлуночки мозку, крововиливами в м’які тканини голови з боку їх внутрішньої поверхні, множинними ранами, саднами і синцями голови; закрита хребтово-спинномозкова травма з розривами хребтового стовбуру, переломами хребців, розривами між хребцевого диску, зв’язок і спинного мозку; закрита травма грудної клітки з переломом грудини і множинними переломами ребер, розривом лівого головного бронха, крововиливами на поверхні серця, на поверхні і в товщі легень, з ділянкою розчавлення лівої легені, крововиливами в плевральні порожнини; крововилив в правий купол діафрагми; перелом правої лопатки; відкритий переломовивих в лівому плечовому суглобі; вивих в правому плечовому суглобі; вивих в лівому променевозап’ястному суглобі; закрита травам живота з розривами печінки, розривами-розчавленням селезінки, розривом кореня брижі з крововиливом, крововиливом в стінку і брижу тонкого кишківника, крововиливом в черевну порожнину; розриви-розчавлення лівої нирки; закрита травма тазу з множинними його переломами, розривом сечового міхура і крововиливами в заочеревинний простір; неповна травматична ампутація на рівні лівого гомілкоступневого суглобу; рана лівої гомілки, множинні садна і синці тулуба, верхніх і нижніх кінцівок, які являють собою єдиний комплекс поєднаної травми тіла.
 2. (2,3) Виявлена поєднана травма тіла виникла в результаті дії тупих предметів, що враховуючи локалізацію і морфологічні особливості її складових частин утворилася при комбінованій автомобільній травмі (зіткнення пішохода з автомобілем і переїзду колесом автомобіля). Ознаками переїзду колесом автомобіля є наступні ушкодження: обширне смугасте садно, що розташоване косо з лівої частини грудної клітки до ділянки правого підребір’я, множинні переломи ребер по багатьом анатомічним лініям, з ознаками повторного травмування зліва, розрив лівого головного бронху з розчавленням лівої легені в ділянці воріт, розриви печінки.

Механізм виникнення комбінованої автомобільної травми складний і складається з багатьох фаз травмування, під час яких ушкодження могли виникнути як і в результаті зіткнення автомобіля з пішоходом, так і при переїзді колесом або їх поєднанні, з нашаруванням ушкоджень одне на одне і їх посилювання. Поєднана травма тіла, що складається з перерахованих в пункті 1 ушкоджень має ознаки тяжких тілесних по критерію небезпеки для життя.

 1. (4,5). Смерть гр-ки Землянкіної Н.І. настала відразу, безпосередньо після виникнення ушкоджень в результаті поєднаної травми тіла з переломами кісток скелету і ушкодженнями внутрішніх органів.

(6). Як правило, надання кваліфікованої медичної допомоги збільшує вірогідність благоприємного наслідку, однак в даному випадку слід враховувати тяжкість і множинність ушкоджень та швидке настання смерті після їх виникнення. Встановити чи могла б вижити зазначена громадянка у випадку надання допомоги чи ні, не представляється можливим, оскільки власне настала смерть.

Допитаний потерпілий Іванов Ю.В. дав наступні показання:

Його мама Замлянкіна Ніна Іванівна проживала сама в приватному будинку в селищі Борова Фастівського району. Незважаючи на свій похилий вік вона працювала в Київській онкологічній лікарні. Робочий день у неї розпочинався о 8 год ранку. На роботу вона зазвичай добиралася електричкою, до якої ходила пішки.

07.03.2016 вона мала працювати. Приблизно о 7 годині ранку йому зателефонувала сестра Наталія та повідомила, що нашу маму в селищі Борова збив автомобіль і вона загинула.

Про обставини ДТП їм нічого не відомо. Зі слів місцевих мешканців селища нам стало відомо, що маму збив автомобіль Ауді, який зник з місця події. Більше нам про обставини ДТП нічого не відомо.

Допитана потерпіла Александрова Н.В. дала наступні показання:

05.03.2016 вона востаннє спілкувалася із своєю мамою Землянкіною Ніною Іванівною. Того дня заїжджала до неї на роботу. Моя мама працювала в Київському міському онкологічному центрі в м. Києві. Вона почувала себе досить добре як для свого віку. Окрім роботи у вона доглядала за домашнім господарством в селищі Борова Фастівського району, по місцю свого проживання.

У мами був робочий графік такий, що вона працювала через добу. Наступна робоча зміна у неї мала бути 07.03.2016. На роботу із селища Борова до м. Києва вона зазвичай їздила електричкою, а по м. Києву вона добиралася громадським транспортом.

Близько 4 год 30 хв вона виходила із дому і пішки йшла до залізничної станції. Іноді її підвозив сусід.

07.03.2016 близько 8 год 30 хв їй зателефонував хтось із сусідів мами та повідомили, що її збив автомобіль неподалік залізничної станції в селищі Борова. Їй повідомили, що мама загинула, а водій, який скоїв ДТП з місця події зник.

Про обставини ДТП більше нічого не відомо.

Допитаний як свідок Коломойцев М.М. дав наступні показання:

Ввечері 06.03.2016 він спільно із співмешканкою Біньковською Іриною перебував у нічному клубі «Дизель» на вул. Соборній м. Василькова.

Там відпочивали, спілкувалися із іншими відвідувачами, танцювали. Також там під час відпочинку в клубі зустріли знайомих із селища Борова, а саме Завального Антона та Франчука Юрія.

Під час перебування в клубі він (Коломойцев М.М.) пив лише мінеральну воду, спиртного не вживав, Ірина випила кілька алкогольних коктейлів, які саме не пам’ятає. Спиртного не вживав, оскільки в клуб приїхав на власному автомобілі «Ауді», і потім мені на авто необхідно було повертатися додому.

З клубу він з Іриною вийшли близько 5 години. Також одночасно із ними поверталися додому і Завальний Антон та Франчук Юрій. Юрій попросив його підвезти. Він (Коломойцев М.М.) погодився. Під час руху в напрямку селища Борова він рухався на власному авто попереду, Завальний Антон на власному автомобілі «Тойота» рухався слідом за мною.

Під час руху Ірина сиділа на передньому пасажирському сидінні. Від керування не відволікала та не заважала керувати автомобілем. Юрій сидів на задньому пасажирському сидінні. Під час руху, як йому здалося, Юрій заснув.

На той час була темна пора доби, без опадів, але погода була похмура, проїзна частина суха. В автомобілі було увімкнене ближнє світло фар.

Вони в’їхали в селище Борова та рухалися по вул. Франка, вже наближалися до залізничної станції, швидкість автомобіля становила близько 60 км/год, не більше. Вуличне освітлення відсутнє.

Він, керуючи автомобілем, рухався ближче до правого краю проїзної частини. Інших транспортних засобів попереду нього не було. Світло автомобіля, який рухався позаду мене на видимість елементів дороги не впливало.

Рухаючись таким чином він виявив на правому узбіччі пішохода в темному одязі, який рухався в попутному із ним напрямку в темпі кроку, попід проїзною частиною.

В якийсь момент він помітив, що пішохід рухаючись прямо, розпочав виходити на проїзну частину, тобто зміщатися вліво. Зробивши кілька кроків по проїзній частині, пішохід розпочав розвертатися в праву сторону для руху у зворотному напрямку, мабуть помітив світло автомобіля ззаду та в цей момент відбувся наїзд на пішохода.

Він побачивши, що пішохід виходить на проїзну частину, розпочав гальмувати, але відстань до пішохода була незначною, тому уникнути наїзду на пішохода не вдалося. В момент виходу пішохода на проїзну частину, відстань була незначною, він не встигав загальмувати автомобіль. Окрім того все відбулося несподівано для нього, він цього не очікував.

Проїхавши певну відстань він зупинився, вийшов із автомобіля. Зрозумів, що збив пішохода. Також повиходили його пасажири. Неподалік зупинився Антон на власному автомобілі.

Після цього він з Антоном підійшли до пішохода. Підійшовши ближче він побачив, що це була жінка похилого віку в темному одязі. Вона була без свідомості.

Він перевірив пульс, перевірив дихання – вони були відсутні. Також виходячи із положення пішохода на проїзній частині він зрозумів, що Антон своїм автомобілем переїхав пішохода, оскільки вона лежала впоперек проїзної частини.

Оглянувши пішохода він зрозумів, що вона мертва. Оскільки жінка була в темному одязі він прибрав її з проїзної частини на узбіччя, щоб інші автомобілі її не переїхали. Медичну допомогу на місце події не викликали, оскільки він усвідомлював, що жінка вже мертва.

Він злякався того, що відбулося, тому залишив місце події і не викликав працівників поліції.

Допитаний як свідок Завальний А.Г. дав наступні показання:

Ввечері 06.03.2016 він перебував в м. Васильків у нічному клубі «Дизель» на вул. Соборній м. Василькова.

Там зустрів товариша Коломойцева Миколу. Він перебував у клубі спільно із своєю дівчиною на ім’я Ірина, інших анкетних даних не знає.

Він (завальний А.Г.) перебував у клубі зі своїми знайомими, а Микола відпочивав у іншій компанії. Під час перебування у клубі він спиртного не вживав. Чи вживав алкоголь Микола повідомити не може, за ним не слідкував.

До котрої години  перебував у клубі повідомити не може. Вже під ранок, але о котрій годині точно вказати не можу він вирішив поїхати до своєї мами, яка проживала в селищі Борова Фастівського району.

Коли від’їжджав від нічного клуба, то побачив, що Коломойцев Коля також збирається їхати додому. Вони вирішили разом поїхати в селище Борова і центрі попити кави та поспілкуватися. З Миколою окрім дівчини був ще якийсь чоловік, але він його не знає.

Ми з Василькова поїхали в напрямку селища Борова. Микола поїхав своїм автомобілем «Аudi Q7» червоного кольору, а він рухався слідом за ними на власному автомобілі «Toyota Camry», реєстраційний номер АІ9893СТ.

Вони в’їхали в селище Борова та рухалися в напрямку центра селища. Швидкість наших автомобілів складала близько 60 км/год. Дистанція між нашими автомобілями складала близько 12 метрів. На той час ще була темна пора доби, проїзна частина була суха, без опадів, вуличне освітлення відсутнє.

Коли вони вже наближалися до вокзалу, рухалися із указаною вище швидкістю та дистанцією, то він відчув, що керований ним автомобіль переїхав якийсь об’єкт. Що це було і звідки взялося на проїзній частині він не зрозумів.

Проїхавши ще близько 50-70метрів Микола зупинив свій автомобіль, а він зупинився позаду нього.

Він вийшов із автомобіля, також вийшов Микола та пасажири його автомобіля. Хтось із них сказав, що ніби вони когось збили.

Оскільки його автомобіль стояв якраз напроти входу в нічний магазин «Кулиничі», то він вирішив переставити свій автомобіль.

Після цього він з Миколою пішли дивитися що трапилося. Пройшли певну відстань назад і побачили на проїзній частині жінку, яка лежала впоперек проїзної частини. Микола перевірив пульс та дихання. Вони були відсутні. Також Микола ще оглядав жінку намагаючись надати їй першу медичну допомогу. Він (Завальний А.Г.) перебував у шоковому стані.

Коли Микола підтвердив, що жінка мертва, вони дуже злякалися і не знали, що робити. Микола прийняв жінку з проїзної частини на тротуар. Після цього вони повернулися до своїх автомобілів та поїхали кожен у своїх справах.

Допитана як свідок Біньковська І.І. дала наступні показання:

Ввечері 06.03.2016 вона перебувала спільно із цивільним чоловіком у нічному клубі «Дизель» на вул. Соборній м. Василькова.

Там вони відпочивали, спілкувалися із іншими відвідувачами, танцювали. Також там вони зустріли знайомих із селища Борова, а саме Завального Антона та наглядно знайомого хлопця на ім’я Юрій.

Вона під час перебування в клубі випила 2 коктейлі «Космополітан». Микола спиртного не вживав, оскільки в клуб вони приїхали на власному автомобілі і він керував ним.

Додому, в селище Борова, вони поверталися на двох автомобілях. Вона з Миколою та Юрієм на автомобілі Ауді, яким керував Микола, Завальний Антон їхав на своєму автомобілі Тойота. З м. Васильків вони виїжджали близько 5 години.

Під час руху вона сиділа на передньому пасажирському сидінні. Від керування водія не відволікала та не заважала керувати автомобілем. Юрій сидів на задньому пасажирському сидінні.

На той час була темна пора доби, без опадів, але погода була похмура, проїзна частина суха. В автомобілі було увімкнене ближнє світло фар.

Вони в’їхали в селище Борова та рухалися по вул. Франка, вже наближалися до залізничної станції, швидкість автомобіля становила близько 60 км/год, не більше. Вуличне освітлення відсутнє.

Рухаючись таким чином вона побачила як з права, з обочини на проїзну частину промайнув, якийсь темний силует. Це було безпосередньо перед їхінім автомобілем. Відбувся удар в районі передньої правої фари. Все відбулося дуже швидко, вона навіть не встигла зрозуміти, що трапилося.

Вони проїхали, ще близько 100м та зупинилися на освітленій ділянці дороги. Коля вийшов із автомобіля. Також зупинився автомобіль Антона. Хлопці на вулиці між собою про щось говорили. Вони також не могли зрозуміти, що трапилося.

Микола та Антон припустили, що наш автомобіль збив людину. Після цього вони пішли до того місця, де це все відбулося. Чи переїжджав Антон пішохода повідомити не можу, не бачила.

Від припущення, що ми збили людину мені стало погано. До місця події вона не підходила та перебувала біля автомобіля.

Через якийсь час Микола та Антон повернулися та підтвердили здогадки, вони дійсно збили пішохода – жінку похилого віку. На той час вона була вже мертвою. Це їй відомо зі слів Миколи, оскільки він має медичну підготовку і може самостійно виявити ознаки смерті.

Вона дуже злякалася і знала, що робити, у неї був шок. Швидку допомогу не викликала, оскільки була впевнена, що жінка мертва. Через якийсь час вони повернулися до своїх автомобілів та поїхали по своїх домівках.

Допитаний як свідок Франчук Ю.А. дав наступні показання

Ввечері 06.03.2016 він перебував в нічному клубі «Дизель» на вул. Соборній м. Василькова. В клубі він перебував сам. Коли був у клубі, то вживав різноманітні коктейлі, пиво, горілку у великій кількості.

В клубі він зустрів Коломойцева Миколу та його дівчину. Вони відпочивали, спілкувалися із іншими відвідувачами, танцювали. Під час відпочинку в клубі він не розрахував із спиртним і перебував в стані сильного алкогольного сп’яніння.

Коломойцев Микола та його дівчина відпочивали окремо. Але в клубі вони домовилися, що Коля коли буде їхати додому, то підвезе його.

Коли вони мали їхати додому, то він побачив у клубі Завального Антона. І додому вони поверталися разом на двох автомобілях. Він з Миколою та його дівчиною на автомобілі Ауді, яким керував Микола, їхали попереду, а Завальний Антон їхав на своєму автомобілі Тойота слідом за нами. З м. Василькова вони виїжджали близько 5 години.

Під час руху він сидів на задньому пасажирському сидінні. Від керування водія не відволікав та не заважав керувати автомобілем. Дівчина Миколи – Ірина сиділа на передньому пасажирському сидінні.

На той час була темна пора доби, без опадів, але погода була похмура, проїзна частина суха.

Під час руху по автодорозі між населеними пунктами він заснув. В якийсь момент він відчув звук глухого удару, від чого прокинувся. Автомобіль проїхав незначну відстань та зупинився. Він побачив, що перебувають в центрі селища Борова. Також побачив, що зупинився автомобіль Антона.

Микола вийшов із автомобіля та оглядав його. Ірина та він також вийшли із автомобіля. Він не зовсім розумів, що трапилося. Микола з Антоном про щось розмовляли, потім пішли дещо назад по вулиці Франка. Через кілька хвилин повернулися назад до автомобілів. Вони між собою про щось розмовляли. Що трапилося вони не повідомляли. Він кілька хвилин побув біля автомобілів та пішов додому пішки, оскільки відчував стан сильного алкогольного сп’яніння. Що автомобілі мають механічні пошкодження він не бачив.

Він перебував вдома цілий день та нікуди не виходив, а наступного дня 8 березня від когось із місцевих мешканців довідався, що трапилася ДТП в селищі Борова, внаслідок якої загинула жінка і до цієї пригоди причетні Коломойцев Микола та Завальний Антон. Однак з даного приводу йому нічого не відомо.

Згідно висновку транспортно-трасологічної експертизи № 8-02/373 від 20.04.2016:

 1. Наїзд на пішохода Землянкіну Н.І., автомобілем «Audi Q7», номерний знак АІ8448ЕА, відбувся на проїзній частині в напрямку до вул. Миру, перед початком осипу уламків пластмаси та скла, ближче до правого краю проїзної частини (позначка 2 схемі до протоколу ОМП). Встановити більш точне місце наїзду відносно меж проїзної частини, за наявної в матеріалах кримінального провадження слідової інформації, не уявляється можливим із-за відсутності основних ознак, за якими можливо встановлення місця наїзду.

Згідно висновку інженерно-технічної експертизи № 8-02/374 від 29.03.2016:

 1. Рульове керування автомобіля «Audi Q7», номерний знак АІ8448ЕА, на момент огляду, знаходиться в працездатному стані. Несправностей, що могли б викликати погіршення або відмову в роботі рульового керування перед ДТП, не виявлено.
 2. Система робочого гальма автомобіля «Audi Q7», номерний знак АІ8448ЕА, на момент огляду знаходиться в працездатному стані. Несправностей, що могли б викликати погіршення або відмову в роботі системи робочого гальма перед подією, не виявлено.
 3. Елементи підвіски автомобіля «Audi Q7», номерний знак АІ8448ЕА, на момент огляду знаходяться в працездатному стані. Несправностей, що могли б викликати зміну курсової стійкості транспортного засобу перед подією, не виявлено.

Згідно висновку інженерно-технічної експертизи № 8-02/417 від 11.04.2016:

 1. Рульове керування автомобіля «Toyota Саmrу» номерний знак АІ9893СТ, на момент огляду знаходиться в працездатному стані. Несправностей, що могли б викликати погіршення або відмову в роботі рульового керування перед подією, не виявлено.
 2. Система робочого гальма автомобіля «Toyota Саmrу» номерний знак АІ9893СТ, на момент огляду знаходиться в працездатному стані. Несправностей, що могли б викликати погіршення або відмову в роботі системи робочого гальма перед ДТП, не виявлено.

Елементи підвіски автомобіля «Toyota Саmrу» номерний знак АІ9893СТ, на момент огляду знаходяться в працездатному стані. Несправностей, що могли б викликати зміну курсової стійкості транспортного засобу перед подією, не виявлено.

Згідно висновку судово-криміналістичної експертизи № 8-01/20 від 13.04.2016:

 1. Наданий на дослідження уламок позначений під №35 являє собою деталь екстер’єру автомобіля, виготовлену в січні 2010 року, а саме правий ковпачок омивача фари автомобіля марки «AUDI» моделі «Q7». Уламок позначений під №33 та суміщені з ним і між собою уламки, позначені під №5, №18, №7, №10, №12, №29, №30, №31, №32, №34, №2, №16, №17, №21, №11, №6, №13 являють собою деталь екстер’єру автомобіля, а саме праву повітрянаправляючу решітку переднього бампера автомобіля марки «AUDI» моделі «Q7». Уламок позначений під №1 являє собою деталь екстер’єру автомобіля, а саме праву кришку переднього бампера автомобіля марки «AUDI» моделі «Q7». Також можливо припустити, що рік виготовлення автомобіля марки «AUDI» моделі «Q7», 2010-2011 pp., про що свідчить відповідне маркування на правому ковпачку омивача фари автомобіля (об’єкт №35), однак категорично визначити це не представляється можливим, оскільки більшість уламків не має маркування із датою виготовлення, а ковпачок є змінною деталлю. Уламки позначені під №36, №37, №39, №40, №41, №42, №43, №44, №45, №46 та №47 і суміщені між собою, в суміщеному стані візуально за формою, розмірами та матеріалом виготовлення схожі на частину головної фари автомобіля, а саме розсіювач. Визначити частиною якої деталі або конструкції є уламки, позначені під №3, №4, №8, №9, №14, №15, №19, №20, №22-28, №38 не представляється можливим, оскільки вони не утворюють цілісного малюнку, що б дало змогу визначити їх зовнішній вигляд та конструктивні особливості.
 2. Суміщені уламки позначені під №36, №37, №39, №40, №41, №42, №43, №44, №45, №46 та №47 раніше становили одне ціле з розсіювачем правої головної фари автомобіля марки «AUDI» моделі «Q7» реєстраційний номер АІ8448ЕА. Права решітка бампера (суміщені уламки №5, №18, №33, №7, №10, №12, №29, №30/Ш1^№&,#34, №2, №16, №17, №21, №11, №6, №13), права кришка бампера (суміщені уламки №1 та №49) та правий ковпачок омивача фари (об’єкт №35), ймовірно, можуть належати автомобілю марки «AUDI» моделі «Q7» реєстраційний номер АІ8448ЕА. Для категоричної відповіді на питання їх належності, а також належності уламків №3, №4, №8, №9, №14, №15, №19, №20, №22-28, №38 до автомобіля марки «AUDI» моделі «Q7» реєстраційний номер АІ8448ЕА, що поданий на дослідження, необхідне проведення демонтажу бампера та правої головної фари з метою спроби суміщення їх за лініями розлому або відповідними елементами кріплень до інших деталей

         Згідно висновку комплексної судово-автотехнічної та фототехнічної експертизи № 12-1-46 від 11.07.2016:

 1. Відповідно до відеограми „СН 011.avi” швидкість руху автомобіля Audi Q7 н.з. АІ 8448 АЕ становить 42±7 км/год. Відповідно до відеограми „СН 01l.avi” швидкість руху автомобіля Toyota Camry н.з. АІ 9893 СТ становить 34±6 км/год.
 2. У момент перетину автомобілем Audi Q7 н.з. АІ 8448 АЕ лінії орієнтиру дистанція між ним та автомобілем Toyota Camry АІ 9893 СТ становила не менш ніж 14.4 м.
 3. При перегляді відеограми „CHll.avi” установлено, що пішохід Землянікіна Н.І. здійснює руху зліва направо відносно напрямку руху автомобілів. У межах наданих на дослідження вихідних даних установити темп руху пішохода, з технічної точки зору, не представляється можливим.

Допитаний як свідок експерт Охрименко К.О. дав наступні показання:

Щодо напрямку та темпу руху пішохода він повідомив, що пішохід в полі зору відеокамери перебував близько 0,5 секунди (з моменту появи в світлі фар до моменту наїзду). В цей період пішохід дещо зміщується в напрямку з ліва на право відносно транспортних засобів. Оскільки в місці наїзду відсутні прив’язки до елементів дороги тому визначити швидкість руху та точний напрямок руху пішохода неможливо.

Згідно висновку судово-автотехнічної експертизи № 19/8-02/1082 від 23.08.2016:

 1. В даній дорожній ситуації водій автомобіля «Audi Q7», номерний знак АІ8448ЕА, повинен був діяти відповідно до вимог п.п. 12.2 та 12.3 Правил дорожнього руху.
 2. За даних дорожніх обставин швидкість руху обрана водієм автомобіля «Audi Q7», номерний знак АІ8448ЕА відповідала видимості дороги в напрямку руху.
 3. В заданій дорожньо-транспортній ситуації водій автомобіля «Audi Q7», номерний знак АІ8448ЕА, Коломойцев М.М. не мав технічної можливості уникнути наїзду на пішохода Землянкіну Н.І., шляхом застосування термінового гальмування в момент виникнення небезпеки для руху.
 4. З технічної точки зору, дистанція, вибрана водієм автомобіля «Toyota Саmrу», номерний знак АІ9893СТ, до транспортного засобу який рухався попереду, з технічної точки зору являється безпечною.
 5. В даній дорожній ситуації водій автомобіля «Toyota Саmrу», номерний знак АІ9893СТ, повинен був діяти відповідно до вимог п.п. 12.2. та 12.3 Правил дорожнього руху України.
 6. При заданих вихідних даних водій автомобіля «Toyota Саmrу», номерний знак АІ9893СТ, Завальний А.Г. не мав технічної можливості уникнути наїзду на пішохода, шляхом застосування термінового гальмування в заданий момент виникнення небезпеки для руху.
 7. Встановити чи відповідали дії водіїв автомобілів «Audi Q7», номерний знак АІ8448ЕА та «Toyota Саmrу», номерний знак АІ9893СТ, вимогам п. 12.3. Правил дорожнього руху України, не уявляється можливим. Однак, виходячи з проведених розрахунків, навіть при своєчасному виконанні вимог п. 12.3. Правил дорожнього руху України водій автомобіля «Audi Q7», номерний знак АІ8448ЕА, Кломойцев М.М. та водій автомобіля «Toyota Саmrу», номерний знак АІ9893СТ, Завальний А.Г. не мали технічної можливості уникнути наїзду на пішохода.

На підставі зібраних у кримінальному провадженні доказів слідство приходить до висновку, що причиною вказаної вище дорожньо-транспортної пригоди є особиста необережність пішохода Землянкіної Н.І. та невиконання вимог Правил дорожнього руху вимог п.п. 1.5 – «Дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров’ю громадян, завдавати матеріальних збитків»; 4.1 – «Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку. Якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися по них неможливо, пішоходи можуть рухатися велосипедними доріжками, тримаючись правого боку і не утруднюючи рух на велосипедах, або в один ряд узбіччям, тримаючись якомога правіше, а у разі його відсутності або неможливості рухатися по ньому – по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому треба бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху»; 4.4 – «У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху»; 4.7 – «Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч»; 4.14 а – «Пішоходам забороняється виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху» Правил дорожнього руху України, які виразилися в тому, що вона не виділивши себе належним чином в темну пору доби, не переконався у відсутності небезпеки для себе та інших учасників дорожнього руху, вийшла на проїзну частину вул. Франка селища Борова Фастівського району в поза межами пішохідного переходу, що і призвело до наїзду на неї автомобілем «Audi Q7», номерний знак АІ8448ЕА, та подальшим переїздом автомобілем «Toyota Саmrу», номерний знак АІ9893СТ.

Враховуючи вищевикладене, керуючись вимогами ст. 110, п. 2  ч. 1 ст. 284 КПК України, –

ПОСТАНОВИВ:

 1. Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015110000000089 від 07.03.2016 року, закрити у зв’язку із відсутністю складу кримінального правопорушення.
 2. Відомості про прийняте рішення внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
 3. Про прийняте рішення повідомити зацікавлених осіб.

 

 

 

Старший слідчий відділу розслідування ДТП СУ

ГУМВС України в Київській області

майор поліції                                                                                                   В.В. Галай микрокредит

Comments are closed.