ДЕНЬ ГЕРОЇВ

23 травня ДЕНЬ ГЕРОЇВ.
День пам’яті українців, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність.
Свято величі воїнів – борців за волю України.

День незборимості Української Нації.
Щорічне свято в Україні, встановлене на честь: рицарів України-Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, Cічових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, дивізії “Галичина”, героїв Небесної сотні, героїв сучасної російсько-української війни.
ПАМ’ЯТАЙ!!!

Історія

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

До здобуття Україною незалежності свято святкувалося підпільно, з проголошенням незалежності у 1992 році почало набувати розголосу.

Від 2014 року свято потроху починає визнаватися державними та самоврядними органами, проходять культурно-масові заходи, організовані владою[2].

Після початку новітньої російської агресії в цей день вшановують пам’ять про загиблих в ній захисників України.

Станом на 2019 рік не є офіційним державним святом, але щоразу більше відзначається органами місцевої влади[3].

Сьогодні День Героїв широко святкується передовсім у Галичині, де до нього приурочуються офіційні урочистості[4][5], але останніми роками відбулось значне поширення святкування в центральні та східні регіони України. Національно-патріотичні організації домагаються встановлення Дня Героїв офіційним державним святом.

 

джерело

Comments are closed.