Бюлетень “Рідна Борова”. 18.10.2015

(архівна новина) У селищі почали розповсюджувати спецвипуск інформаційного бюлетеня “Рідна Борова”. На його шпальтах йдеться про досягнення кандидата в депутати фастівської районної ради Миколи Гірника, його внесок у розвиток нашого краю та подальші плани. Наклад видання – 500 примірників.

надіслав Микола Гірник

Минуло вже понад два роки, як цей бюлетень став відомий, і його було зазначено на теренах сайту https://borova.org. Гарні справи і урочисті обіцянки, що зазначені на шпальтах листка, вже повинні якось проаналізуватись, тож  пройдемось по програмі нашого районного депутата..

програма “РІДНА БОРОВА”

  • освітлення вулиць  – (тут не вказано конкретно адресно чи взагалі, але дійсно ліхтарі на масиві КОКОСу і поруч чіплялись за кошти кандидата десь до 20 шт. (може й 30 шт), а решту нашого смт.Борова освітлювали вийнятково за кошти місцевого бюджету і за програми погодженної на сесіях місцевими Борівськими депутатми, без втручання інших сил..)
  • будівництво автобусних зупинок – (тут все просто: бюджет місцевий, рішення місцеві. жодних преференцій або допомоги з району чи від меценатів, за 6 шт. зупинок дякувати треба взагалі що вони є, бо стали темою “корупції”)
  • покращення стану доріг – (взагалі ніяким боком! Жодних субвенцій-надходжень з району у шляхове господарство смт.Борова за цей термін! Все було зроблено іншими силами за інші кошти..)
  • очищення та облаштування загальнодоступних криниць – (тема взагалі не розкрита! Наразі про виконану роботу нічого не відомо..)
  • реконструкція історичного музею – (про який заклад мова і де той знаходиться? Може дійсно реконструкція іде і нам роблять приємний сюрприз? Або то просто балачки?)

..тож якщо взяти рівень РАЙОННОГО ДЕПУТАТА від нашого смт.Борова, та й ще й за підтримки політсили, то дійсно зроблено “велика і усіма помітна” праця: жодних вагомих і дієвих досягнень відповідного рівня (залучати районні інфестиції або державні програми), розвалено “молоду команду” (жодних доведених фактів корупції, жодних відкритих справ, жодних позовів до прокуратури), знищено ідейний молодий гурт що планував і працював на оновлення (банально знайшли найтупіших маріонеток, що здали інтереси селища за для власної наживи, і вставили їх..), і метастази корупції одразу буйно почали свій рух (відсутня фінансова звітність, відсутня інформаційна звітність, адміністративно-паперова робота безконтрольна, бюджет невідомий, всі погодження що вимагали додаткових розглядів та ін. раптом опинились на руках і забудувалось ларьками у центрі селища, і тд.), а ще різко раптом почали свою діяльність представники нових церков і релігій, що раніше були більш помірні у своїх діях, і у свої лави затягли представників адміністрацій (що не може не впливати на прийняття усіх наступних рішень). За це все “дякувати” кому?

 

..а починалось дійсно все гарно: дитячий майданчик, ліхтарі, активність у розбудові селища і прийняття вагомих рішень… і все.

..прозвітуйте пан Гірник про свою роботу перед  громадою (не релігійною), бо за цей час ЖОДНОГО письмового звіту, ЖОДНОГО дійства рівня районного депутата, ЖОДНОГО рішення державника від вас не отримано.

..звіт рівня мецената з масиву теж цікавий, але варто ознайомитсь саме з рівнем РАЙОННОГО ДЕПУТАТА ВІД СМТ.БОРОВА..

..відсутність звіту – привід відізвати представника, на загальних підставах, за бездіяльності..

п.с.: як гарно і яскраво дизайн бюлетеня нам ще тоді вказав на певну кривизну кандидата (в мальованій назві), але ми тоді цього макета не зрозуміли, а тепер все стало на свої місця..

п.с.: цю “новину” повторно викладаю, бо минулого разу жодної офіційної реакції від депутата не було, щоправда Віталій Сайченко питав “навіщо так?”. Сайченко у Гірника секретар?. Спеціально для обранців “народних” невеличкий пояснювальний текст, де зазначено про їх діяльність і звітність.


Звіт перед виборцями – обов’язок депутата!

 

Як депутат місцевої ради повинен звітувати перед своїми виборцями?

Чинним законодавством передбачено обов’язок депутатів місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян.

Практика, в тому числі судова, свідчить про те, що депутати місцевої ради дійсно звітують по-різному. Одні оприлюднюють звіти у засобах масової інформації, інші – звітують лише на засіданні ради, деякі – на відкритій зустрічі з громадянами. І кожен із обранців вважає таку форму звітування правильною.

Більшість же обранців взагалі ніколи і ні перед ким не звітують. Суди визначають, що дійсний зміст звітування депутатів полягає у публічному оголошенні їхніх звітів на загальних зборах громадян – відкритих зустрічах із громадою.

        Тому, для доброчесного депутата, який буде звітувати, для виборців, які захочуть знати, що робить для них їхній обранець, пропонуємо поради про звітування депутата місцевої ради.

 

1. Визначення строків здійснення звітування

 

Встановлення строків звітування депутатів місцевих рад не залежить від рішення окремого депутата, адже відповідно до статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», орієнтовні строки проведення таких звітів перед виборцями визначає сама рада.

 

2. Повідомлення громадян про час і місце звітування депутата

 

Депутати місцевої ради повинні не пізніше як за 7 днів до звітування повідомити виборців про час і місце проведення звіту через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб (частина 4 статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

Звичайно, найефективнішим сучасним засобом інформування громадян про час і місце свого звітування є мережа Інтернет. Зокрема, повідомлення про проведення звіту можна опубліковувати на офіційному веб-порталі районної ради.

Депутатам слід звернути увагу на норму закону, яка зобов’язує місцеві установи та підприємства державної чи комунальної форми власності сприяти їм в організації звітів, зокрема, щодо оповіщення виборців про час і місце його проведення (стаття 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

Тобто ради через комунальні засоби масової інформації поширюють повідомлення про час і місце звітування депутатів.

Час звітування слід обирати зручний для громадян з будь-яким соціальним статусом (наприклад, вихідний, неробочий час чи обідню пору робочого дня). Те саме стосується і місця звітування.

 

3. Вимоги до змісту звіту депутата місцевої ради

 

Частина 2 статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначає, яку інформацію повинен містити звіт депутата місцевої ради. Так, до елементів звіту депутата включають такі відомості:

 

3.1. Діяльність депутата у раді та в її органах, до яких його обрано.

Яку інформацію слід зазначати у цьому пункті? Оскільки депутат ради зобов’язаний відвідувати пленарні засідання ради (стаття 20 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»), то доцільно вказати кількість відвіданих та пропущених засідань. Слід також описати свою участь у роботі постійних комісій ради (наприклад, кількість відвіданих засідань комісії, рішення, у обговоренні та прийнятті яких депутат брав участь тощо) – пункт 2 частина 1 статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», інформацію про виконані доручення ради, якщо такі були (пункт 3 частина 1 статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

Пункт 3 частини 2 статті 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» надає депутату право вносити на розгляд ради свої пропозиції, зауваження до порядку денного засідань ради та її органів, тому у звіті слід зазначити і цю інформацію.

Якщо депутат входить до складу депутатської групи чи є членом депутатської фракції, то можна зазначити (статті 25, 27 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад») до складу якої групи, фракції входить, які саме функції виконує.

 

3.2. Про роботу депутата у виборчому окрузі.

Сюди слід включити інформацію про кількість та суть розглянутих звернень громадян (пункт 5 частина 1 статті 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»), відомості про можливу участь у загальних зборах громадян (пункт 2 частина 1 статті 11 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

Якщо депутат порушував перед правоохоронними органами, органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями будь-які питання, що торкаються інтересів виборців його виборчого округу (пункт 3 частини 1 статті 11 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»), це також потрібно вказувати в звіті.

До інформації про роботу депутата у виборчому окрузі також належать відомості про вид і кількість пропозицій, внесених ним на розгляд органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності (пункт 5 частини 1 статті 11 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»), що стосуються вирішення питань в окрузі, кількість та зміст надісланих депутатських запитів, звернень, запитань з метою вирішення проблем виборців (пункт 1частини 2 статті 11 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

 

3.3. Про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання.

Депутат повинен зазначити інформацію про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, інших рішень ради (пункт 2 частини 1 статті 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»), де і яким способом він інформує виборців про діяльність ради (пункт 4 частина 1 статті 11 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

 

3.4. Про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів.

Мається на увазі участь у громадських слуханнях, масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування та стосуються його виборчого округу (пункт 3 частини 1статті 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»), та інформацію про внесені депутатом на розгляд ради та її органів пропозиції з питань, пов’язаних з депутатською діяльністю (пункт 5 частини 2 статті 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

 

3.5. Про доручення виборців свого виборчого округу.

Слід вказати кількість і зміст виконаних доручень виборців (стаття 17 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»), яким саме чином депутат брав участь у виконанні кожного з доручень.

 

Поради щодо формулювання усіх звітів:

 

Не слід узагальнювати інформацію, вживати не конкретні вирази (наприклад, «посприяв», «є певні результати» тощо), якщо використовуєте  цифрові дані, то вони мають бути перевіреними та достовірними. Зміст звіту потрібно будувати, виходячи з обіцяних заходів передвиборної програми депутата (партії).

 

4. Інформування ради та її виконавчих органів

про результати звітування.

 

Це положення щодо інформування ради виписано у частині 6 статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Зокрема, депутат місцевої ради інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення його звіту, про зауваження і пропозиції, висловлені виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його депутатською діяльністю.

Найефективнішими способами повідомлення ради про результати свого звітування є оголошення цих відомостей на пленарному засіданні ради або подання відповідної інформації до профільної постійної комісії ради

.

5. Оприлюднення інформації з приводу звітування

у ЗМІ, інших джерелах.

 

У засобах масової інформації потрібно висвітлювати звіти і зустрічі депутатів місцевої ради з виборцями (частина 9 статті 16 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»). Де бажано розміщувати ц3ю інформацію? У місцевих комунальних друкованих засобах масової інформації, веб-сайті районної ради та на інші Інтернет – ресурсах.

Одним з варіантів поширення звіту серед виборців може бути розповсюдження друкованих примірників з текстом звіту громадянам безпосередньо під час звітування.

 

Шановні депутати! Пам’ятайте, що звітувати потрібно не лише перед виборами. Звіти – це діалог із тими, хто делегував вам право приймати рішення від імені громади. Тримайте постійний контакт з виборцями.


  взять деньги в долг на карту

Comments are closed.