Будьте пильними: біометричний паспорт!


Будьте пильними: біометричний паспорт! Є ньюанси…

Нещодавно прийшлося оформити новий біометричний паспорт. Також паспорт для своєї неповнолітньої дочки оформляли знайомі. Можливо хтось буде звертатися в Фастів в паспортний стіл, то “жити по-новому” – це не про них.

Працюють молоді, але таке враження, що їх спеціально з радянських часів законсервували і ось зараз розморозили. Реально потрачено біля 5 годин часу, щоб здати документи (жодного списку про необхідні документи на видному місці немає, ніяких квитанцій, реквізитів, зразків – немає. Треба вистояти чергу, щоб все це отримати, оплатити, відксерити, а потім “без черги” це все здати. Як в нас здати без черги – кожен знає, тому що паралельно йдуть дві черги: та, що власне черга, і та, в якій ті, хто без черги – типовий сome back to USSR!)
Далі треба оплатити. Пам’ятайте, у Фастівському відділку не знають про пільги, про тарифи, про вартість послуг. Якщо ви захочете зробити другий діючий закордонний паспорт, то вам додатково випишуть ще одну квитанцію, ви в банку заплатите біля 70 грн. за цю послугу на якийсь рахунок, потім цю квитанцію у вас заберуть і ви вже ніколи її не побачите (якщо не зробили копії чи бодай не сфотографували на телефон). А послуга з виготовлення другого діючого паспорту віднедавна безкоштовна! Скільки наївних громадян продовжують обманювати фастівські держслужбовці?
Потім – після місяця очікування – паспорт можна забрати. Якщо в нас дорослих проблем з отриманням не виникло, то нашим знайомим паспорт дочки не видали, хоча він був готовий. Технологія оформлення документів для дитини: заяву на виготовлення паспорту може подавати один з батьків, але в досьє повинні бути підшиті документи ОБОХ батьків. Отримувати паспорт теж може один з батьків, причому – НЕ ВАЖЛИВО, ХТО ПОДАВАВ документи за неповнолютню дитину, подавати може батько, а забрати може мати. Але у фастівському відділку вважають інакше і граючи на необізнаності громадян вимагають в них “доручення” від батька, або “хай сам приїде і забере”. Особливо відчувається хабарницький тиск у ситуаціях, коли довірливі громадяни самі розказують, що “батько не може забрати, він у відрядженні надовго (в лікарні, в іншому місті, на відпочинку і т.і.)” О! Не може? І ви не можете, нажаль. Давайте домовлятися. Звичайно, можна допустити, що працівники паспортного столі не знають правил видачі документів. Можна таке допустити? Впевнена, що ні! Працівник повинен виконувати свою роботу, знати свої обов’язки, знати законодавство, яке регулює його діяльність!
Найсумніше в усіх цих ситуаціях, що громадяни довірливо “домовляються”, бо в той Фастів не наїздишся, часу обмаль та ще маса причин, чому не хочуть відстоювати свої права. Особисто мене обурює і поведінка працівників Фастівського відділу по видачі документів і громадян, які раз в 10 років при отриманні паспорту готові бути обманутими, платити за цей обман, щоб що? Щоб не чекати, не гаяти час, не засмучуватися, не вникати, не…, не…, не……………….
P.S. Зібравши всі Закони, Інструкції та Правила щодо видачі паспортів наші знайомі отримали паспорт дитини без всяких ускладнень та фінансових витрат, а ось нам довести факт незаконної сплати за другий діючий паспорт не вдалося. Будьте пильними!

link заём

Comments are closed.