Бучківська Парасковія Дмитрівна. спогади.

Бучківська Парасковія Дмитрівна

… від зв’язкової УПА до ув’язнення і таборів, від першого жовто-блакитного прапора Борової і до сьогодення… 

Бучківська Парасковія Дмитрівна

 

дата народження  19 листопада 1931 р.

місце народження село Олієво-Королівка Городенківського району Івано-Франківської області

освіта – середня: десятирічна школа в селі Тиштівці Городенківського району Івано-Франківської області

трудова діяльність:  до лютого 1952 р.(до ув’язнення і виправно-трудових таборів за зв’язки з підпіллям УПА) не працювала.

арешт та ув’язнення   у лютому 1952 р. засуджена до 25 років виправно-трудових таборів, з яких відсиділа до березня 1956 р. Покарання відбувала в Іркутській області. У березні 1956 р. амністована.

Трудову діяльність розпочала на Тернопільській швейній фабриці у червні 1956 р. після повернення з виправно-трудових таборів.

1957 р. – за збігом обставин (виклик Бучковського В.М. до КДБ: в ультимативній формі попередили, якщо він не виїде з України, то йому перекреслять прописку у паспорті) виїхала у м.Інта Комі республіку

з березня 1957 р. по жовтень 1976 р. працювала на шкідливій роботі в шахті м.Інта на комбінаті «Інтавугілля» до виходу на пенсію в 45 р.

по досягненні пенсійного віку приїхала на постійне проживання в смт.Борова Фастівського району Київської області (1979 р.), де проживає по теперішній час

Вдова (чоловік Бучковський Василь Максимович, рентгенотехнік, підтримував ідеї УПА, роки життя 1929-2001)

Громадська діяльність:

  1. Була зв’язковою УПА на Івано-Франківщині (допомагала доставляти ліки хворим підпілля УПА) до ув’язнення та виправно-трудових таборів
  2. З 1992 р. – член Фастівської станиці ветеранів ОУН-УПА, яка виступає за відновлення історичної пам’яті (за офіційне визнання історичного подвигу борців за свободу і незалежність України)
  3. У 1991 р. – напередодні проведення референдуму України у Борові та за відсутністю у селищі прапорів України за власною ініціативою підготувала (пошила) перші синьо-жовті прапори України для Борівської селищної ради та виборчої дільниці
  4. Зробила грошовий унесок для встановлення у Боровій пам’ятника (бюсту) Тарасу Шевченкові
  5. З 2014 р. постійно робить грошові внески у волонтерську справу борівчан, які допомагають атовцям на сході України

Нагороди:  

2005 р. – нагороджена іменною стипендією Президента України ветеранам визвольних змагань як ветеран ОУН-УПА (отримує постійно)

Матеріали підготовлені за спогадами Бучківської Парасковії Дмитрівни: відеозапис «Люди і доля» 22.04.2018 р. та доповнені нею 12 липня 2018 р.

 

  микрозаймы

Comments are closed.