Боярка. Відновлення цвинтаря воїнів УНР.

16.06.2013
Цвинтар воїнів армії Української народної республіки відновили на Київщині. В місті Боярці активісти благодійного фонду ГЕРОЇКА освятили шість відновлених могил козаків і старшин.
До події запросив краєзнавець с.Борова, Мороз Андрій Омельянович, родичі якого теж приймали участь в події. Невеличкий і змістовний екскурс в історію події, перекази спогадів свідків, зворушливі промови про загиблих, повідомлення про небайдужих людей, що приймали посильну участь у відновленні могил, як фінансово так і фізично – все це є на відео..
..значна кількість присутніх, як місцевих мешканців, так і гостей, вказувала на гарну організацію з повідомлення, а також про свідомість і небайдужість до події. Духовенство, пластуни, меценати, козаки, кадети, будівельники, краєзнаці, організатори, артисти і реконструктори – це неповний перелік присутніх..

..сайт ГЕРОЇКИ з анонсом події. Текст звідти..

У неділю, 16 червня, о 14:00 відбудеться урочисте відкриття відновлених поховань козаків та старшин Армії УНР. Шестеро бійців, які загинули в боях за незалежність України у 1918-1919 роках, були поховані на Будаївському цвинтарі (тепер старе зруйноване кладовище по вулиці Зеленій у Боярці). Після окупації УНР більшовиками цвинтар, а з ним і військові могили, були знищені. Вже за незалежної України історикам вдалось віднайти архівні документи на підставі яких було встановлено особи воїнів та місця їхнього погребіння.

Запрошуємо вшанувати полеглих героїв та відвідати урочисту церемонію відкриття комплексу поховань:

• освячення нових і відновлених пам’ятників православним духовенством;
• почесна варта Збройних Сил України та реконструкторів Армії УНР (в одностроях 1919 року);
• героїчні пісні у виконанні відомих українських музикантів.

Місце проведення: м. Боярка, старий цвинтар по вул. Зеленій (автобусна зупинка «Клуб»). З Києва їхати від метро “Палац Україна” (Володимирський ринок) маршруткою №825 до зупинки “Клуб” у місті Боярка на вул. Шевченка.

Або №720 (від Цирку або станцій метро “Берестейська”, “Нивки”) до кінцевої, перейти на інший бік залізничного переїзду та сісти на маршрутку №825, – до зупинки “Клуб”.

Або №369 від станції метро метро “Святошино” до кінцевої, перейти на інший бік залізничного переїзду та сісти на маршрутку №825, – до зупинки “Клуб”.

Або №368 від метро “Вокзальна” (зупинка на вул. Пестеля) до кінцевої, перейти на інший бік залізничного переїзду та сісти на маршрутку №825, – до зупинки “Клуб”.

Далі слідувати вказівникам “Комплекс поховань воїнів Армії УНР”.

Початок: неділя, 16 червня о 14:00.

..коротка версія з телеканалу новин..

..повна версія відредагованого відео на 1,2 год..

..добірка фото, понад 200 шт.. Архів тут.

микрокредит

Comments are closed.