Борова. швидка. М'ялик

..є в Поліссі своя Борова, у Зарічненському районі, де також живуть люди і є певні проблеми. Про вирішення однієї з них, а саме авто швидкої, повідомлялось в місцевих новинах за 3 березня 2016 року. Детальніше далі..

скан газети..

..і стаття на сайті.

 

Першого березня 2016 року в амбулаторію загальної практики сімейної медицини села Борова Зарічненського району наш бізнесмен і меценат Віктор М’ялик подарував новеньку карету швидкої допомоги. Скажете, знову піар майбутнього кандидата в депутати? А ви знаєте, скільки сьогодні коштує автомобіль підвищеної прохідності УАЗ, обладнаний і ліцензований як медичний спецмашина для надання екстреної допомоги населенню? Біля півмільйона гривень.

Занадто дорогий разовий піар навіть для дуже успішного бізнесмена, якщо враховувати, що найближчим часом ніяких виборів не намічається, правда ж?

Просто він не розкидається порожніми обіцянками: спочатку робить, а потім уже про це стає відомо людям. Зростаючи у небагатій сім’ї в селі Воронки Володимирецького району, він знає ціну добра і шанує вагу обіцянки, яку дав людям.

Розповідає Анатолій Дяденчук, механік швидкої медичної допомоги амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Борова Зарічненського району:

– Коли ми місяць тому розмовляли з Віктором Ничипоровичем, я озвучив перед ним своє навіть не прохання, а мрію: подаруйте, мовляв, нам на село автомобіль швидкої допомоги. Бо наш «Уазик» уже на ладан дише, а обслуговувати Боровській амбулаторії доводиться майже третину Зарічненського району. Всього у селах Млинок, Тиховір, Перекалля і Борова проживає більш як 4 з половиною тисячі жителів, серед них – 903 дітей. І буває таке, що одночасно поступає два виклики: до жінки-сердечниці і до дворічного малюка з критично високою температурою – хоч розірвися. Словом, попросив напівжартома – та й забув, бо ж якщо держава не може забезпечити екстрену медицину новими «швидкими», то бізнесмену теж не під силу самотужки таке придбати. Але Віктор Ничипорович задумався, помовчав, а потім сказав: «Не обіцяю нічого найближчим часом, але матиму на увазі». Аж тут проходить два чи три тижні – і М’ялик телефонує: «Приїжджай забирати свою швидку!» Ми всім селом довго не могли повірити, що це правда…

– Я просто хотів зробити вам сюрприз, – сміється бізнесмен. – Мене по всіх селах у всіх районах ловлять за рукав: купи вікна, постав двері, дай грошей, і рідко кому можу відмовити. А тут така серйозна справа: медичний автомобіль, який буде рятувати людям життя. Це справді святе діло. І я вам усім бажаю, щоб жителі громади на ньому тільки в пологове відділення щасливих матусь возили! А найближчим часом постараємося допомогти зробити у школі в Боровій реконструкцію системи опалення. Тільки тут без помочі громади не обійтися. Так що приєднуйтеся – гуртом можна і гори звернути.

За словами Андрія Бортніка, головного лікаря Рівненського обласного Центру екстреної медицини, для Зарічненщини це справді неоцінений подарунок. Адже 40 відсотків парку автомобілів екстреної медицини області потребує кардинального оновлення, а по наших дорогах термін експлуатації машин зменшується в рази.

Спочатку в намірах бізнесмена було придбати для Борової швидку допомогу іноземного виробництва, марки Мерседес чи Пежо. Але для поліського бездоріжжя саме УАЗи – найоптимальніший варіант. В Україні лише у Львові випускають вітчизняні медичні спецмашини. Та їх виготовляють тільки під замовлення, треба чекати довгі черги. Тепер же в амбулаторії села Борова будуть працювати на лініях дві швидкі, що дозволить максимально наблизитися до протоколів надання населенню якісної екстреної меддопомоги.

…Ми поверталися додому напряму, через річку Стир, через Великі Телковичі. Їхали дамбою і мостами, які теж збудував Віктор М’ялик. Проїжджали через його рідне село Воронки дорогою, яку також відремонтував він. Задивлялися на школу-красуню, з сучасними вікнами, металочереп’яним дахом і чудовим фасадом, якій позаздрять і наші райцентрівські школи – і це теж заслуга та мільйонні інвестиції Віктора Ничипоровича – хлопця з поліської глибинки, який став успішним київським бізнесменом, але не забуває своєї малої Батьківщини. Ми дивилися на результати його численних добрих справ, які він робить по всій Україні – і в душі гордилися, що маємо такого видатного земляка – бізнесмена, мецената і благодійника.

До слова, за останні півтора-два роки Віктор М’ялик мешканцям, різним установам та організаціям Зарічненського району надав благодійної допомоги на мільйони гривень. От і замисліться, чи багато таких бізнесменів є у нашій країні і чи схожі потужні соціальні інвестиції на дешевий піар. Бо Віктор М’ялик – справжній, а не вдаваний меценат, кредо якого не просто робити добро, а гуртувати громаду довкола спільної мети і запалювати інших робити добро та самим будувати Європу у себе дома.

Відеосюжет Дмитра Мариняка.

Фото Сергія СКІБЧИКА. займ на карту

Comments are closed.