Борова: безвихідь?

Ситуація у Боровій ще більше загострилася: сімнадцятеро депутатів селищної ради із двадцяти шести написали й зареєстрували заяви про складання повноважень

Для тих, хто не в курсі, дуже коротко про передісторію. Обраний у жовтні 2015 році Борівським селищним головою Федір Воробей у серпні 2016-го вирішив піти з посади – на пенсію. У вересні селищна рада його заяву задовольнила, відтак, як і передбачено Законом про місцеве самоврядування, обов’язки селищного голови почав виконувати секретар ради – Дмитро Босой. Згідно із цим же законом він мав у двотижневий термін звернутися до Верховної Ради з клопотанням щодо призначення позачергових виборів селищного голови. Але зробив це Дмитро Босой не зразу, а майже через півроку. У квітні 2017-го профільний парламентський комітет це питання розглянув і, визнавши за доцільне провести борівські вибори 24 вересня цього ж року, зареєстрував відповідний проект постанови Верховної Ради. Проте ні найближчим, ні пізнішим часом цей проект до порядку денного внесений не був – попри те, що подібні рішення голосувалися в парламенті не раз.

Тим часом більшість депутатського корпусу Борової вирішила, що Дмитро Босой більше не повинен бути секретарем ради, а відповід­но й виконувати обов’язки селищного голови. Депутати висунули йому цілий ряд претензій, зокрема, й підозру в намірі провести земельну оборудку, і в липні 2017-го висловили йому недовіру, ухваливши відповідне рішення про припинення його повноважень, а також обрали нового секретаря ради – Юрія Руденка, на якого було покладено обов’язки селищного голови. Але Дмитро Босой відсудив своє секретарство в суді, що ще більше загострило конфлікт і в самій раді, і в селищі.

Про перипетії довготривалого й бурхливого конфлікту зацікавлений читач мав можливість дізнатися з попередніх публікацій в “Перемозі”, а наразі ситуація виглядає так: сімнадцять депутатів не визнають Дмитра Босого секретарем і не беруть участі у скликаних ним сесійних засіданнях. А оскільки тільки на сесії можна ухвалювати бюджетні рішення, у Боровій виникло чимало проблем, зокрема, з вуличним освітленням і фінансуванням дошкільних закладів. Опозиційні до Дмитра Босого депутати твердо стоять на своєму: вони не ходитимуть на сесії, допоки той не піде з відвойованої в судовому порядку посади. Дмитро Босой так само твердо заявляє: писати заяву він не збирається, бо обіймає посаду на законних підставах.

Минулої середи з надією “розрулити” конфлікт борівських депутатів запросив на розмову голова райдержадміні­страції Василь Кравченко. Проте конструктивної розмови не вийшло. Насамперед через те, що опозиційна більшість депутатського корпусу хотіла спілкуватися у форматі “депутати і голова РДА”, а до Фастова разом із Дмитром Босим приїхали його прихильники-борівчани. На сесійне засідання, що його, як і було запропоновано на зустрічі, Дмитро Босой скликав на минулу п’ятницю, сімнадцять депутатів знову не прийшли. Тож бюджетні рішення знову не ухвалено. Натомість є аж сімнадцять депутатських заяв про складання повноважень. Плюс така ж заява депутата райради від Борової Миколи Гірника, яку він подав до районної ради.

Голова РДА Василь Кравченко свою позицію прокоментував “Перемозі” так:

– Я ні на чиєму боці, але я не розумію, як можуть депутати, яких обрали їхні земляки, нехтувати інтересами громади. Вони брали на себе відповідальність – тож мають бути відповідальними: прийти на сесію й ухвалити життєво необхідні для селища рішення. Якщо побоюються, що під ці рішення можуть бути підкладені якісь інші – нехай проконтролюють, щоб усе було чесно. А вже потім, вирішивши проблеми, від яких зараз потерпає Борова, розбираються зі своїми внут­рішніми питаннями.

При зустрічі з депутатами, каже Василь Кравченко, він закликав до конструктиву й компромісу. Але окрім закликів у його арсеналі засобів впливу більше нічого немає, бо, наголошує глова РДА, місцеві органи державної влади втручатися в роботу органів місцевого самоврядування не вправі. Тому, навіть несучи відповідальність за ситуацію в районі, повноважень, завдяки яким можна було б вирішити нинішні проблеми життєдіяльності селища, він не наділений. Відтак доводиться сподіватися тільки на совість.

Власне, якщо вести мову про совість і про вболівання за долю Борової. Може, варто поставити питання так: нехай поступиться той, хто справді вболіває про селищну громаду. Якщо більше турбуються про неї депутати, нехай прийдуть на сесію вони. Якщо більший патріот Босой – нехай напише заяву він…

Людмила Урлапова

джерело

п.с.: чудова і дуже інформаційно стисла стаття! Головне, щоб депутати дійсно нам усім довели свою турботу і вболівання за селище Борова, прийшли і гуртом проголосували на цій сесії за нагальні питання і зняття депутатства з себе. А Босой, негідник і тд., нехай вдавиться посадою. Я цілком на боці автора статті Людмила Урлапова…. займ без отказа

Comments are closed.