Борівські сесійні пристрасті

ЧТ, 07/07/2011 – 19:15 — Новини міста (фастівський вісник)

На минулій червневій сесії Борівської селищної ради знову було гаряче у залі, як колись. Шість годин до половини одинадцятої години вечора тривала ця сесія, перевершуючи всі рекорди засідань народних обранців на Фастівщині. І це невипадково, як виявляється.>>>

Останні 2 роки це селище яскраво виділялося на мапі Фастівського району своїм гучним протистоянням селищного голови і місцевого депутатського корпусу. Обопільних претензій у сторін вистачало і ніхто поступатися у тривалому конфлікті не бажав. Голова посилався на підтримку громади, його опозиція – на систематичне порушення ним законів і бюджетної дисципліни, а також несприйняття його владою вищого рівня. Від різних штучних бойкотувань страждало саме селище і його люди. Але у боротьбі за владу, як саркастично мовиться, всі засоби добрі. Дійшло, навіть, до того, що 06.11.2009 року місцеві депутати своєю необхідною більшістю на сесії селищної ради припинили повноваження тамтешнього селищного голови Вороб’я Федіра Володимировича і незабаром ініціювали нові позачергові вибори борівського очільника. Але і 20.06.2010 року тривалу управлінську кризу у Боровій розв’язати не вдалося. У проведених цього дня за низької явки виборців (38%) виборах селищного голови… знову переміг Воробей Ф.В. (724 голоси підтримки проти 677 голосів у Холявка В.В., 417 – Григорчук Н.В., 235 – Ступака В.В., у інших 3-х кандидатів було значно менше голосів).

Сторони не поступалися один одному і після вищезгаданих виборів, бо депутатська більшість просто не допускала переможця виборів до свого робочого місця, тому управлінська криза і протистояння у селищі продовжилися.

На чергових виборах 31 жовтня у Боровій знову несподівано для нової влади переміг позапартійний Воробей Ф.В., але вже на першій сесії нові-старі депутати селищної ради вкотре продемонстрували йому свою організовану більшість, коли не давали призначити на посаду секретаря селищної ради його виважену неконфліктну висуванку Юровицьку Клавдію Феліксівну. Нові впливові депутатські політичні сили (6 депутатів Партії регіонів, 6 депутатів партії «УДАР», інші) дали добре зрозуміти селищному голові, що спокою у нього знову не буде. Хоча розібрати нині до якого політичного табору належить голова і його опоненти важко. Все тече, все змінюється. Ніби з селищним головою на виборах 31 жовтня боролася саме Партія регіонів, але сьогодні її чимало депутатів на стороні Вороб’я Ф.В. і самого голову зачисляють вже до неї з «благословіння» районного керівництва. Тоді ж у жовтні відкрито позапартійному Вороб’ю Ф.В. на виборах висловила підтримку тільки РО УРП «Собор». Інші спостерігали і чекали розв`язки «хто-кого». Сьогодні йому вже протистоять інші і їх знову ж чимало. Коли на останній червневій сесії 11-ма депутатами було ініційовано внесення до порядку денного питання «Розгляд подання депутатів», то багато хто це сприйняв за продовження вищезгаданого сценарію. Але на словах депутати категорично відкидали це і запевняли, що не є опозицією Вороб’ю Ф.В. і що вони всі за Борову. Він же настоював, що згадані депутати плетуть нитки заколоту, аби відсторонити його від посади. Обидві сторони привели на сесію своїх прихильників/противників, аби була у них громадська підтримка. І сесія вже мало нагадувала сесію народних обранців. Такого балагану і вседозволеності немає, мабуть, у буйному тайванському парламенті. Якщо читачі думають, що депутатів зупиняла присутність знімальних камер, кореспондентів газетних видань,то вони глибоко помиляються. Кожен говорив, що хотів. І більше того. Через це, навіть, питання встановлення дитячих майданчиків набуло політичного протистояння. Дуже активними на сесії у розгляді всіх питань і вищезгаданих дебатах та нападках на селищного голову були такі депутати, як Горкуценко С.О., В.Г.Черняк, Бростовський В.П., особливо у контролі за розглядом бюджетних і земельних питань. Голова їм нарікав у перевищенні своїх повноважень, Черняку В.Г.– у особистих інтересах, а вони йому такими ж зворотніми наріканнями. А найбільш активними на сесії, як не дивно, були… присутні борівчани. Вони інколи і рота депутатам закривали, і з місць зривалися у підозрах чогось не доброго, і рішення декотрі не давали прийняти, демонструючи народовладдя у повному його розумінні. Чого-чого, а з гласністю у Боровій – порядок і однозначне лідерство серед всіх населених пунктів району. Тим більше, що і нововідкритий місцевий інтернет-сайт борівчанина А.Гладченка www.borova.org детально висвітлює роботу влади селища, як ніде в іншому населеному пункті району.

Хто правий у вищезгаданих суперечках покаже життя. Але чи ці суперечки допоможуть селищу?

взято тут займы онлайн

Comments are closed.