Благовіщення Пресвятої Богородиці

Благовіщення Пресвятої Богородиці

Благовіщення Пресвятої Богородиці – це велике свято, яке відзначається 7 квітня кожного року. Як зазначає церква, саме в цей день архангел Гавриїл з’явився в місті Назареті, щоб сповістити Діві Марії благу звістку – народження сина Ісуса, Месії. Марія була здивована, бо в домі свого чоловіка Йосипа вела непорочне життя, але архангел пояснив, що дитя з’явиться через посередництво Духа Святого, без порушення цноти Марії.

Благовіщення таке велике свято, що в цей день навіть пташка гнізда не в’є. В цей день люди не повинні працювати. В церквах відправляється служба Божа.
Прийшовши з церкви, в деяких регіонах України, господар випускає на сонце всіх тварин, навіть кота і пса, „щоб чули весну і про себе дбали.” Від Введення, яке святкується 4 грудня до Благовіщення не можна працювати на землі, бо вона повинна відпочити і набратися сил до щорічних господарських робіт. В день Благовіщення Господь благословляє усе живе, в тому числі і землю. Після такого благословення все починає рости, зацвітають перші весняні квіти, розпускаються бруньки на деревах. Але, за повір’ями, те, що народилося в цей день, буде рости погано. В цей день господарі, які мають пасіку, але не встигли виставити вулики на теплого Олексія, яке відзначають 30 березня, повинні виставити їх на Благовіщення, яка б не була погода. Також, якщо в господарстві є худоба, то потрібно випустити погуляти, щоб і вона в цей день відчула волю і весну.

Є дуже багато прикмет, зв’язаних з цим святом. Наприклад: яка погода на Благовіщення, така й буде на Великдень. Якщо на Благовіщення лежить сніг, то літо буде неврожайним. Але в народі говорять, що не можна проклинати зиму, бо вона може повернутися. Є багато прикмет, всіх не назвеш, бо в різних регіонах України є свої, які переходять до нас з діда – прадіда, але давайте будемо дотримуватись їх, передавати дітям і внукам, бо тільки так збережуться традиції нашого народу. займ на карту онлайн

Comments are closed.