Білки. збори. яр

14.06.2017 о 19.00 відбулись збори мешканців вулиць поруч яру на краю шкільного саду, що знаходиться в смт.Борова у мікрорайоні Білки, як в продовження опублікованного повідомлення “Білки. чутки. яр”. На збори запросили представників адміністрації селища, котрим задавали питання, а також вели посильний діалог. Короткий історичний екскурс: років з 40 тому (а може й більше) тут ще був у низині невеличкий рукотворний став, що мав насипану нібито школярами місцевого дитбудинку (під керівництвом С.О.Калабаліна) поперек яру дамбу, і користувався певним попитом для відпочинку (назва ставу відсутня , можливо хто згадає, а про сусідню ділянку згадки є: Штурбанка). Згодом територія навколо почала активно забудовуваться і низину потроху засипали, землю занедбали і вона поросла чагарниками, котрі утворили хащі в яру і круті схили навколо, від постійних земляних інтервенцій. Поволі “сумлінні” сусіди додали у яр ще й власне сміття (різного походження) та вивели туди водостоки з приватних обійсть.

преамбула події: було сформовано гарну думку, створити в цих чагарях щось гарне, бажано для дітей і підлітков. Думка оформилась як можливий дитячий майданчик та невеличкий стадіон, що бракувало на цьому кутку.
кульмінація:  місцева громада почала збирати кошти і було розпочато дії – вирубка кущів, зрізання сухостою, корчування пеньків та їх утилізація. Долучили фінансових та активних помічників, подовжили роботи з благоустрою, залучили техніку. Згодом розрівняли трохи поверхню і почали планувати далі..

мрія: ..а далі б вони побудували власним коштом чи з спонсорських-меценатських грошей пісочницю, встановили гойдалки, декілька лавок і сколотили-встановили прості футбольні ворота, і майданчик для дітей запрацював би. Але..

фінал: ..але чомусь так не сталось. Саме про це йде розмова на відео зі зборів. Варто уважного перегляду.

..відео зроблено на запит представника громади.

..є надія, що це не фінал, а черговий акт у цій тривалій дії, мрії втіляться і коли там стане ігровий майданчик для дітей, тоді буде фінал.. Досвід подібних робіт є, коли громада гуртувалась навколо ідеї і неквапом спокійно все втілювали, без зайвих вимог на землю чи вийняткових преференцій. А про створення на дитячих майданчиках шашличних-барбікю теж ніхто ніколи не думав (!). Бо то різні речі..

п.с.: тема про приватний басейн, воду і водоскид, варто розглянути окремо. Це банальне питання екології і благоустрою, де є розуміння, чим відрізняється забруднення довкілля від поливу громадських територій.

посилання по темі:
стадіон. Білки. 17.08.2016 займы онлайн

Comments are closed.