архів. земля для учасників АТО

архівне повідомлення: Сьогодні, 23 липня 2016 р., о 17.00 в борівському будинку культури відбулися збори учасників АТО з приводу виділення державою для індивідуального будівництва земельних ділянок на території смт Борова або на прилеглих територіях.

Людей зібралося чималенько, були і самі учасники АТО, і їх дружини, діти, батьки, дідусі чи бабусі.
Віктор Колосовський, що скликав збори як голова спілки, трошки затримувався, а тут як раз прийшов Федір Володимирович Воробей, якого чи то запросили на 18.00, чи то він сам хотів прийти, але вже тут і попросив слова.
Почав розповідати, яку він проробив титанічну роботу з академією аграрних наук щодо виділення земель (УВАГА!) для чорнобильців, яких в Боровій біля 80 осіб, для афганців, яких ніби-то 18 осіб, для дітей-сиріт, для ще якихось категорій населення. АТОвці дивувалися, але слухали – коли ж дійде мова і про них? Але Ф.В. осідлав свого улюбленого коня – хвалити себе за справи, яких ніхто не бачить, за проекти, про які ніхто не просить, за ініціативи, які людей дивують і навіть обурюють. В цих безкінечних дифірамбах сплинув час в очікуванні на В.Колосовського, який за 10 хвилин пояснив, що :
1) землю виділяють (але не ДП Борівське – КОКОС, а ДП, до якого Борівське приєднали, бо вже воно розформоване і не існує! – Дорогинка, мабуть),
2) умова виділення землі – на потреби 55 АТОвців Борови + родина загиблого Свірського Олександра + 4 АТОвці, яких дописав Ф.В., про яких ніхто не знає – 60 осіб, це 600 соток (мінімум) = це всього 6 га землі. Але, як завжди, існує певне АЛЕ!
3) В 2004 році селищна рада разом з КОКОСом 22 га землі вже “прихватізіровала” і надала в користування по вулиці Бойка та Польовій – всі бажаючі можуть пройтися і подивитися на ці “хатинки” та познайомитися з власниками. А АТОвцям пропонують ТІ САМІ землі (22+6) за умови, що вони отримають свої 10 соток та мовчатимуть про таким чином легалізовані 22 га.
4) Ф.В. бив себе в груди і “вперше про це чув”;
5) Єдік Кобилянський розставив всі крапки над “і”, але хоч і існує відео цієї промови, але в ефірі було б тільки “піііііііііііііі”, тому коротко резюмуючи: “решалово нічого насправді не вирішило і тому мусить покинути збори АТОвців, на які його ніхто не запрошував”;
6) Ф.В. клявся і божився, що в другу або третю середу серпня академія аграрних наук буде вирішувати питання по наших землях і найпізніше 20 серпня ми вже будемо знати, що нам виділили;
7) група ініціативних АТОвців виказувала Ф.В. претензії щодо того, що він мало того, що нічого не робив і не хотів робити, так ще й прикриваючись проблемами АТОвців, вирішував питання земель для “дитячого садка, афганців, чорнобильців та ще понад 160 громадян селища”;
8) розійшлися в 19.00, резюмувавши, що:
– селищний голова й досі не надав жодної письмової відповіді на звернення АТОвців (колективні на індивідуальні) про виділення земель для індивідуального будівництва;
– в понеділок, 25 липня, з 11 до 12 години чекають на приїзд в селище голови ДП (Дорогинка?), до якого приєднали ДП Борівське, для ознайомлення на місцевості з землями, які можуть бути виділені під потреби АТОвців.

Звучало багато цікавого: про землі КОКОСівського саду, де є комунікації, але під будівництво їх чомусь не можна використовувати; про зацікавленість районних чиновників в “дерибані” борівських земель; про послідовну халатність селищного голови у розгляді звернень громадян та перевищення повноважень (АТОвці пишуть заявку на 60 паїв, а селищний голова подає на 160); про зонування борівських земель; про генплан (Воробей Ф.В. хороший, він вніс землі КОКОСу в генплан, а Франчук А.М. поганий, він той генплан переробив і землі КОКОСу викинув); про чесність та прозорість земельної комісії та рішень сесій на виділення земель.

Після цих зборів ще довго не розходилися та щось бурхливо обговорювали хлопці на вулиці. І в одному сходилися одностайно: “Коли вже скінчиться цей цирк і ми почнемо жити по-новому?”

Liliya Goncharova

..apd: про “приписки” тема вже була, коли потрібно було віддати борг жінці, чий чоловік повірив словам Ф.В. і виконав роботу власноруч за власні кошти і набравши в борг будматеріал (під гарантії Ф.В.), а потім не отримав розрахунок за виконане (Ф.В. його банально кинув!) і…вмер (серце). Борг підвис, віддавати треба, обурені люди ще тоді змусили Ф.В. знайти кошти, той заохотив під це “спонсора” і …той вже готовий був дати необхідну сумму, але вона раптово стала більшою та подвоїлась! “Спонсор” від такої нахабності оторопів, і…відмовився платити взагалі… Борг цей висить досі. Людина загинула. Падло бігіє селом і ні в чому не кається…

..треба зробити декілька кроків:

1. змусити Ф.В. закрити всі борги перед людьми

2. змусити Ф.В. залишити посаду голови смт.Борова

3. змусити Ф.В. відповідати перед судом


п.с.: минув час, після подій у цьому повідомленні, і все нарешті стало як треба та атовці отримали свої наділи?. і де тепер той обіцяльник? і хто тепер при владі?.

Comments are closed.