архів. вояж на Львіщину. 4-6.09.2018

..архівне повідомлення від 2018 року. Ми тоді готувалися до відзнаки 100 річниці Мотовилівського бою і ініціативною групою відвідали львівщину..

Хорошії гості у мене.
Приїхали аж з Хвастівщини до Львова, Вовчух, Яворова, Якимчиць, Городка аби пошанувати пам’ять Федя Черника, Романа і Ярослава Дашкевичів, Олени Степанів і зняти про них фільм.
Прибули Андрій Мороз з Королівки, двигун багатьох громадських проектів з відновлення історичної памяті, архітектор, скульптор Михайло Дмитрів, з Малої Снітинки? автор памятника Федору Чернику та Миколі Загаєвичу в Боровій, Андрій Гладченко – оператор і блогер borova.org. з Борової.
Приєднався до товариства Зиновій-Іван Черник, небіж команданта сотні скорострілів легіону Українських Січових Стрільців, сотника армії УНР.
..так описав зустріч Jurko Voloshchak на своїй сторінці у фб. Саме так і відбувся невеличкий вояж на Львіщину 4-6.09.2018. У продовж цих днів відбулись плідні зустрічі з керовніками місцевих районних адміністрацій (м.Яворів, м.Городок, м.Львів) у створенні оргкомітетів по проведенню визначної дати: сторіччя Мотовилівському бою і десята річниця по встановленню пам’ятника на станції Мотовилівка у смт.Борова. Існує державна программа, є навіть майже рік централізоване нібито фінансування на це все, і… Фактично відсутня координованість спільних дій і планів, кожен мав намір провести локальне щось своє, і саме тому було й організовано цю неофіційну поїздку з основними діючими особами, причетних до встановлення пам’ятника Січовикам поруч ст. Мотовилівка.

..ймовірно буде офіційне запрошення до наших теренів гостів з далекої Яворівщини, Городківщини і Львівщини, можливо попередньо відбудуться відновлювально-реставраційні роботи пом’ятника, можливо до події долучать місцеве шкільництво і краєзнавців, представників адміністрацій і панотців, запросять до події наших воїнів ато.  Небажана передвиборча партійна активність, маємо таку надію, на заході буде усунута.

..планнуємо зустрічі з місцевими керовніками адміністрацій, щоб отримати від них додаткову інформацію про перебіг підготовки і тд., та нарешті створити місцевий оргкомітет.

нижче стислий фотозвіт по вояжу…


..зустріч у м.Яворів


..зустріч у м.Городок


..зустріч у м.Львів

..одночасно відвідали музей у м.Городок, де мали чудову бесіду з керівництвом музею і відвідали приймальню голови міста.


..музей


.приймальня


..відвідали шкідьний заклад у м.Яворів, де було проведено невеличкий урок з історії, по подіям на ст.Мотовилівка за 18 листопада 1918р.


..в Комарно відвідали заклад у будинку, де колись у “соколятах” був пластунов Федь Черник


..у Комарно відвідали місцеву школу мистецтв


..у с.Кліцько відвідали музей родини Тершаківців


..у Якимчицях завітали до будинку Ф.Черника


..Андрій Мороз поруч адміністрації у м.Львів


Технічна підтримка заходу від ГО “Рух розвитку селища Борова”.

Comments are closed.