архів. відновлену каплицю. 18.11.2017

У суботу, 18 листопада 2017 року, в селі Велика Мотовилівка Київської області відбулась урочиста Служба Божа, під час якої освятили відновлену каплицю родини Руліковських.

Найвідоміший представник родини – Едвард Руліковський – був польським етнографом, жив і працював на території України в ХІХ столітті. Реставрація каплиці була пов’язана з 200-річчям побудови у с. Велика Мотовилівка храму святої Анни, у підземеллі якого й був родинний гробівець Руліковських. Сам храм знищила радянська влада.

Урочистість очолив єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький SDB, який наголосив у проповіді на тому, що «ми зараз стоїмо на підвалинах храму святої Анни. І тут, глибоко під землею, ми закладаємо дуже добре зерно, яке обов’язково має прорости – і в Мотовилівці, і в наших серцях».

На урочистості також були присутні консул Республіки Польща пан Томаш Дедерко, декан Київсько-Житомирської дієцезії отець Кшиштоф Вільк, провінціальний вікарій Ордену Проповідників отець Яцек Дудка ОР і представники місцевої селищної ради на чолі з головою пані Світланою Сперкач.

Ініціатором відновлення каплиці стала Фастівська парафія Воздвиження Святого Хреста, а будівельні роботи були проведені за підтримки консульства Республіки Польща.

Наприкінці урочистості єпископ анонсував, що наступна Служба Божа в Мотовилівській каплиці відбудеться 25 грудня з нагоди Різдва Христового.

Так виглядала каплиця до реконструкції, 2015 рік
Теперішній вигляд каплиціЗовнішнє оздоблення каплиці
Єпископ Віталій Кривицький та домініканський вікарій о. Яцек Дудка ОР
Голова селищної раді Наталія Сперкач вітає консула Республіки Польща пана Томаша Дедерко

 

Момент освячення

Внутрішнє оздоблення
Проповідь єпископа Віталія Кривицького

Павло Гурський

Comments are closed.