архів. склеп Руліковського. 02.10.2016

..архівна новина про події 02.10.2016 поруч склепу Руліковського наразі нічого невідомо, тож повторимо повідомленняч за 02.10.2016: .. у селі Мотовилівка Фастівського району відбулася унікальна історична подія – освячення залишків костелу і відкриття після реконструкції склепу Руліковських.

Як тепер уже широко відомо там похований, зокрема, Едвард Леопольд Руліковський – польський історик і етнограф, уродженець і дослідник Правобережної України, перший краєзнавець Київщини. Зібралось чимало гостей, як з оточуючих н.п., так і з столиці та району. Меса, промови, куштування національних польських страв, мініконцерт, численні козацькі забави – це стисли перелік подій.

Найважливіші праці Е. Руліковського:

– «Opis powiatu Wasilkowskiego» (1853),

– «Dawne drogi і szlaki па prawym brzegu Dniepra» («Ateneum» 1878),

– «Zapiski etnograficzne z Ukrainy» (1879),

– «Opis powiatu Kijowskiego» (1913);

– нариси про міста і села України у виданні «Słownik geograficzny Królewstwa Polskiego i innych krajów slowiańskich» (1880–1904)

..цей захід можна вважати продовженням вечора-реквієма, анонс якого був у 2015році, а потім було зроблено фото та відео з заходу, та нагадаємо про той стан склепу до реконструкції. Численні звернення до місцевої адміністрації, для упорядкування склепу, довгий час ігнорувались. А потім щось зрушилось, наведено було трохи ладу і прибрано навіть, і…все стало знову. А тоді до справи підключились місцеві активісти, що різні за віком та фахом, але об’єднані однією ідеєю, навели лад та наблизили наступні події..

..подробиці на фото. Всі фото ТУТ.

Comments are closed.