архів. пожежна команда с.Борова. +День пожежника

..старе фото пожежної команди с.Борова, на гужевій тязі, без подробиць. Плюс ще трохи тематичних фото …Сьогодні в Україні – День працівників пожежної охорони.

День працівників пожежної охорони встановлений Указом Президента від 11 жовтня 2013 року.

Пожежники – передовий загін Державної служби з надзвичайних ситуацій. Цю професію обирають за покликом душі, свідомо, адже у вогонь насильно ніхто не піде. Рятуючи життя інших, можна загинути самому. Українські пожежники першими гасили Чорнобильський реактор, вони постійно задіяні в ліквідаціях наслідків інших серйозних надзвичайних ситуацій, як природного так і техногенного характеру.

Наші вогнеборці герої не лише ДСНС, але й всієї України, які, незважаючи на складний час в державі, виконують свій громадянський та службовий обов’язок.

Пожежна команда та вежа в Боровій у 30-х роках ..
Пожежна команда та вежа в Боровій у 30-х роках. 2 ч ..

..і зібраний опис з сайту.

..маємо декілька старих фото, де зображена пожежна команда, депо, вежа, будівлі, коні та ін..
..спочатку дали інформацію, що пожежне депо було по вул. Гагаріна (Трубній), і саме між жилим домом і за сучасним садком. Воно не збереглося. А фото з вежею дуже гарно накладається на сучасний центр, де “лабазик” того часу – це сучасна наливайка “Гайок”! Дуби та домівки збігаються з старим фото, з поправкою на сучасність. Нажаль про зображених на фото нічого не відомо, крім лише начальника дільниці Бакаєва Петра Петровича, та його дружини Бакаєвої (Клименко) Анастасії Демидівни.
..мою надію, що може хтось додасть інформації, стосовно людей та місцевості..
..будинок “генерала” на два ганки, фактично історичну пам’ятку селища, було спаплюжено “новостроєм” з генделиком та вкрай необхідним гастрономом. Тепер навіть згадати важко його вигляд, все за силікатною цеглою магазину. Сучасний “Гайок” – це “культове” місце, де майже цілодобово є можливість випити-закусити, а раніше був кигарнею. Ще раніше був “лабазиком” – магазин по реалізації населення продовольчих та непродовольчик товарів: від олії до набоїв до рушниць, від самоварів до баянів. На фото вікової давнини він є і виконував схожі функції!!! Зараз і його “домодернізують”, і старий центр перестане взагалі мати щось спільне до історичного минулого, що прикро..

..на місці сучасного обеліску, за ствердженням сторожилів, був колодязь. Можливо раніше перед ним була та дерев’яна пожежна вежа. Поруч видно місця, де припинали коней, підв’язуючи їх до колоди. Тогочасне місце “паркування” гужового транспорту, а також “напування”…

..більшість дерев що є в кадрі зникла, але ті що є – підросли, і це допомогло точніше розмістити фото у просторі сучасності. Добре що шось залишилось..

сучасний вигляд..

..минуле..

..команда

..депо

Пожежна команда та вежа в Боровій у 30-х роках. 2 ч ..

..маємо ще декілька старих фото, де зображена пожежна команда, вежа, будівлі, коні та ін. в додаток до подібної теми. Повторимо про присутніх на фото:  про зображених на фото нічого не відомо, крім лише начальника дільниці Бакаєва Петро Семеновича, та його дружини Бакаєва Антоніна (як уточнили, це остання його жінка з трьох..).
..мою надію, що може хтось додасть інформації, стосовно людей та місцевості..


..цікава тогочасна вітальна перетяжка над головами зібрання, де просто українським текстом з більшовитьским “прівєтом” вітають ударників і ударниць соціалістичного змагання.


..два вусаня в кадрі, один з них Бакаєв Петро, але хто саме..


..шкірянки, шинелі, дитячий оркестр..


..пересічні громадяни під генделиком.


..на заднім плані видніється ст.Мотовилівка з дерев’яною спорудою вокзалу і комбінованим рухомим складом, де є пасажирські і вантажні вагони.


..це фото ймовірно у той самий день зроблено, бо ті самі дійові особи плюс коні з бричками, і трохи інший ракурс, і стан фото інший.


..візок з водою і пара коней з “водієм”


..+ трійка

за надані фото подяка Евгений Куценко

+ колоризація!

Колоризація архівних фото

..рух розвитку технологій і відкритий доступ до сервісу надав можливість програмно розфарбувати старі чорно-білі фото. До колекції наявних монохромних зображень додались їх кольорові варіації. Цікавого перегляду..


.центр селища приблизно у 20-30 роки 20 століття..

..додаток:

День працівників пожежної охорони — скасоване професійне свято працівників пожежної охорони України. Відзначалося щорічно 29 січня.

Замість нього відзначається — День рятівника.

Президент України Віктор Янукович у листопаді 2013 року встановив нову дату святкування Дня працівників пожежної охорони: «Установити в Україні професійне свято — День пожежної охорони, який відзначати щорічно 17 квітня», — йдеться в указі. Таке рішення прийнято у зв’язку з вагомим внеском працівників пожежної охорони в боротьбу з вогняною стихією, на захист життя і здоров’я людей, майна від пожеж, на підтримку ініціативи громадських об’єднань та Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Історія свята

Свято було встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників пожежної охорони України…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників пожежної охорони» від 2 січня 1995 р. № 7/95 та скасоване зі встановленням Дня працівників цивільного захисту згідно з Указом Президента України «Про День працівників цивільного захисту» від 27 серпня 2004 р. № 1010/2004.

Сучасне відзначення

Наразі працівники пожежної охорони відзначають своє професійне свято у День рятівника України 17 вересня разом зі співробітниками Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Джерела

взять деньги в долг на карту

Comments are closed.