архів. конференція. Руліковський 08.10.2016

Едвард Руліковський – піонер етнографії Київщини. Таку назву мала конференція, що відбулась за анонсом, 8 жовтня 2016 року у Будинку Культури с.В.Мотовилівка. Відвідувачів було мало, захід мав профільну тематику, виступ фахівців в оточенні місцевих мешканців та запрошених гостей було головним.
Приємно було почути невідомі раніше факти з родинних стосунків Руліковських, дізнатись про існування історичних об’єднань під іменем братів Руліковських, зрозуміти ту наукову вагу цієї постаті і рівень шануванння в дослідницьких середовищах, відчути крихту причетності до подій. Також приємно було почути з “перших вуст” байку про рятування надгробків Руліковських, бо раніше то саме як “байка” і сприймалось, але в світлі цих подій розповідь набула з комічного більше негативного змісту, бо розкрила відношення місцевих та їх невігластво у ті часи до своєї історії. Щоправда, тепер ситуація покращується, але не так активно. Призи отримали переможці, що вірно відповіли по вікторині започаткованій на відкритті відреставрованого склепу, де все стосувалось Руліковського.
..згадали людей, що своїми діями зберегли пам’ятку, зібрали і систематизували місцеві розповіді та оповідання про той час, оприлюднили та донесли нащадкам крихти історій минулого.
..детальніше на фото та відео.

відео з двох частин.

перша


друга

Comments are closed.