архів. Апеляційний суд наклав арешт на майно народного депутата

Київський апеляційний суд наклав арешт на нерухоме майно народного депутата України. Його підозрюють в ухиленні від сплати податків на суму понад 97 мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба суду, передає “ZN.UA”.

Київський апеляційний суд наклав арешт на нерухоме майно народного депутата України.

Його підозрюють в ухиленні від сплати податків на суму понад 97 мільйонів гривень, повідомляє пресслужба суду.

3 червня суд розглянув апеляційну скаргу, подану прокурором на визначення слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 6 квітня 2021 року. У квітні прокурорам відмовили в накладенні арешту на майно підозрюваного депутата.

“За результатами апеляційного розгляду… прийнято нову постанову, якою задоволено клопотання слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань і накладено арешт на майно підозрюваного М., визначеного постановою”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляє From-ua, мова йде про народного депутата з групи “За майбутнє” Віктора Мяліка. Згідно з декларацією, він також має безліч квартир.

Підозра Віктору Мяліку (1979 року народження), який обирався в парламент у мажоритарному окрузі 155 (Рівненська область) як самовисуванець, оголосили в кінці березня. На момент обрання він проживав в селі Мотовилівка Фастівського району Київської області.

Підозрюваний почав у 2012 році господарську діяльність з будівництва в с. Петропавлівська Борщагівка та с. Софіївська Борщагівка Київської області багатоквартирних житлових будинків для отримання прибутку від подальшого продажу квартир і нежитлових приміщень в них. При цьому реєстрацію в якості суб’єкта господарської діяльності в формі фізичної особи-підприємця або юридичної особи не здійснив.

Після завершення зведення будинків, він зареєстрував на себе право власності на тисячі двісті двадцять один об’єкт нерухомого майна в них. Протягом 2015-2020 років уповноважена ним за дорученням особа продавала нерухомість і передала підозрюваному понад 360 млн грн доходу від цих операцій.

Доходи від реалізації квартир і нежитлових приміщень підозрюваний декларував, як доходи фізичної особи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності, із застосуванням ставки податку в розмірі 5% замість 18%.

За даними експертизи, народний депутат ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб та податку на додану вартість на загальну суму понад 97 млн ​​грн.

джерело
джерело

Comments are closed.