95 річниця Мотовилівського бою..

..про подію 17 листопада, в переддень 95-ї річниці бою під Мотовилівкою, вже гарно написали на різних шпальтах, тому трохи додав свого тексту до існуючого і виклав. Фото, відео додається..

..мешканці села Борова та гості з довколишніх населених пунктів віддали шану воїнам Армії УНР, які загинули в боях з 1-ю Офіцерською дружиною Святополка-Мирського. В урочистих заходах взяли участь близько ста чоловік. За полеглими козаками та старшинами місцеві панотці УПЦ КП відправили панахиду, до пам’ятника сотникам Чернику та Загаєвичу були покладені квіти.

До присутніх промовляв сільський голова Анатолій Франчук, місцеві краєзнавці, дослідники визвольного руху.

Завершенням заходу став виступ митця Тараса Компаніченка, який виконав низку музичних творів доби збройної боротьби за незалежність України 1917-1921 рр.

..приємно бачити було на заході представників громади, що допомогли посильно у проведенні заходу, чути спів козацького маршу у виконанні хористів БК, відчувати всебічну підтримку з боку місцевої адміністрації, присутність шкільної молоді, небайдужих до події партійців.

..коротенько і вагомо зроблено було історичний екскурс, який розкрив подію і пояснив причини бою, головних героїв та наслідки. Доповідали: А.О.Мороз, Е.А.Мондзилевський. Жовто-блакитні та червоно-чорні прапори, вінки та квіти, стрілецькі пісні і вірші, пластуни, представники “Героїки”, “Каскад”, “Свобода” – цього року, як ніколи, було людно і досить активно відзначено цей день..

..окремо варто подякувати хлопцям з Військово-історичного клубу “ «Чота пішої розвідки 3-ї Залізної дивізії ДА УНР“, які знайшли час і приїхали у Мотовилівку – що і варту відстояли, і салют з рушниць зробили. Все було по-військовому чітко, а форма та стрій тієї епохи додавав аутотентичності події…

..приємно, що на відзнаку події прийшов автор монумента, пан Михайло Дмитрів, який отримав слова подяки за свій витвір, з вуст А.О.Мороза від імені громади .

..Борівська поетеса С.М.Жук отримала слово, і додала до події віршованих рядків..

..історично склалась така ситуація, що бій мав декілька основних місць, і кожне було варто уваги. Тому дослідники, активісти, історики та ін. мали свій погляд на головне і саме важливе місце бою. Тому виникли три хрести, присвячені одній події. Перший хрест на зупинці “Корчі”, де відбулася перша сутичка, другий у лісі, де висота і місце основного бою, а третій хрест – поруч станції Мотовилівка, яка і надала свою назву історичній події. Громада відзначила першу частину події поруч пам’ятника сотникам Чернику та Загаєвичу, а потім рушили строєм через переїзд до хреста у лісі. Приємна деталь: представники “Свободи” надали два своїх автобуса для супровіду бажаючих під”їхати у ліс. Літнім людям це сподобалось…

..так само, пройшов молебен біля хреста у лісі, промови і салют, і завершилось все “козацьким кулішем”, який швидкоруч було створено та пригощали гостей..

..фото. Архів у 1.3 гіга ТУТ буде ДНІВ 30!

..відео

..подія спільно анонсувалась на профільних та інформаційних ресурсах, і вся інформація про захід та додаткові матеріали є вільною… деньги в долг

Comments are closed.