12 квітня — День авіації та космонавтики

Всесвітній день авіації та космонавтики колись був всіма улюбленим святом в СРСР. 12 квітня його відзначають до сих пір, але його розмах в країнах колишнього Радянського Союзу суттєво зменшився. Колись 12 квітня символізувало тріумф радянської космонавтики, найважливішим досягненням якої став космічний політ Юрія Гагаріна.

«Кожен дурень знає, що до зірок не дістати, а розумні, не звертаючи уваги на дурнів, намагаються»
— Андерсон Гаррі
Святкування Всесвітнього дня авіації і космонавтики, звичайно ж, не обходиться без спогадів про те, як в 1961 році відбувся історичний політ радянського льотчика-космонавта на орбіту Землі, який фактично відкрив нову епоху в освоєнні космосу. Цей легендарний політ тривав усього 108 хвилин. Але він буквально за один день зробив Гагаріна героєм всесвітнього масштабу.

«Космічний закон говорить: все, що я роблю, повертається до мене вдвічі»
— Лууле Віілма
В наші дні винуватці цього свята — це люди, які зробили величезний крок у розвитку космічної техніки, які запускають на орбіту супутники, розробляють апарати і відправляють їх на дослідження інших космічних об’єктів.

Також Всесвітній день авіації та космонавтики — це привід згадати ще про одну історичну подію у розвитку космонавтики: 4 жовтня 1957 року на орбіті Землі з’явився Всесвітній день авіації і космонавтики перший штучний супутник.

«Людина перенесе будь-які тяготи космічних подорожей, окрім, мабуть, їх вартості»
— Дюбрідж Л.
Відео: Гагарінский старт займы на карту

Comments are closed.