Пам’яті Миколи Бенардоса присвячується

25 грудня у виставковій залі Фастівської школи народної майстерності відбулося відкриття виставки художніх робіт (живопис, графіка, скульптурно-медальєрне мистецтво) на вшанування пам’яті Миколи Бенардоса – вченого зі світовим ім’ям,

..винахідника зварювання металів за допомогою електричної дуги, названої автором винаходу “електрогефест”, на честь грецького бога ремесел. Останні п’ять років життя вченого пройшли у Фастові, де він працював на заводі Брандта (тепер завод “Червоний Жовтень”) і в залізничних майстернях (тепер моторовагонне депо).
Народився Микола Бенардос у дворянській родині військовослужбовців у маєтку Бенардосівка на Херсонщині (тепер село Мостове Миколаївської області) 7 серпня 1842 року, а помер 21 вересня 1905 року у Фастові і був похований біля Воскресенської церкви на церковно-парафіяльному цвинтарі в історичному центрі міста.
На вернісаж завітали доктор технічних наук, віце-президент Товариства зварників України Анатолій Кайдалов, головний зварник ПАТ “Факел” Дмитро Гаєвський, директор Фастівського центру професійно-технічної освіти Іван Мельник, методист НМК ПТУ у місті Києві Степан Шніп, методист НМК ПТУ у Київській області Іван Тимченко, директор Фастівського державного краєзнавчого музею Тетяна Неліна, вчителі та учні, які ознайомились із представленими в експозиції роботами.
Відбувся “круглий стіл”, на якому обговорювалася перспектива проведення у Фастові конкурсу учнів-зварників закладів профтехосвіти Київської області. Із цим питанням гості з Києва побували на прийомі у виконуючої обов’язки міського голови Галини Поліщук. У ході зустрічі йшлося також про вшанування у Фастові пам’яті

Миколи Бенардоса у травні 2014 року.
Анатолій ДРЕВЕЦЬКИЙ, директор Фастівської школи народної майстерності

Микола Бенардос

Виготовлено: Укртелефільм, 1997

Сценарій: О.Корнієнко
Режисер: Г.Десятник
Оператор: М.Ковальчук
Звукорежисер: О.Ренков

Текст читав: Анатолій Васільєв

Фільм розповідає про життєвих шлях видатного українського винахідника, творця дугового електрозварювання Миколу Бенардоса.
За силою і глибиною винахідницького таланту, широтою інтересів, надзвичайною наполегливістю в роботі і працездатністю Микола Миколайович Бенардос справедливо займає одне з перших місць серед винахідників світу. За неповними даними, йому належить близько 120 винаходів.

Світову славу Бенардосу принесло винайдення електричного дугового зварювання і різання металів — одного з найважливіших сучасних технологічних процесів. Особливо багато уваги він приділяв дуговому зварюванню вугільним електродом, яке дістало назву «Спосіб Бенардоса». Бенардоса справедливо вважають родоначальником дугового електрозварювання, бо він накреслив головні напрями його розвитку, розробив основні принципи багатьох сучасних способів дугового зварювання. Крім того, Бенардос створив багато конструкцій зварювальних автоматів, розробляв способи дугового зварювання різними електродами, дугового різання, підводного зварювання та різання, зварювання на вертикальній поверхні. Винахідник запровадив механізацію і автоматизацію зварювальних процесів, також висловив ідею зварювання в газовому струмені й під флюсом. Він винайшов оригінальні способи точкового і шовного контактного електрозварювання.

Бенардосу належить також багато винаходів в інших галузях техніки, зокрема у залізничному й водному транспорті, енергетиці, військовій справі, сільському господарстві, акумуляторобудуванні, побутові техніці.
Мова: українська
Тривалість: 00:16:55
Якість: TVRip

джерело


Музей Николая Бенардоса (изобретателя сварки) в г. Лух Ивановской области


Памятник Николаю Бенардосу появился в Иванове
Почетный инженер-электрик, автор 196-ти изобретений и проектов все-таки стал однажды знаменит только благодаря одному — он первым осуществил сварку металла.
И вот теперь, самый известный сварщик и одновременно выдающийся художник нашего города, Владимир Волков, выражает ему свою благодарность
займ онлайн

Comments are closed.