Боярка, Мотовилівка, Чорнорудка


реконструкція ст.Мотовилівка

..ці назви населенних пунктів співпадають з назвами залізничних станцій, а саме спільною архітектурою приміщеннь вокзалів, та часом будівництва. Понад сто років тому збудовано було їх на Києво-Брестській залізниці (станція Мотовилівка побудована в 1868 році.), збереглися не всі, і тільки фото залишили згадку про минуле. Станційна споруда на ст.Чорнорудка найбільше схожа на ту, що була колись на ст.Мотовилівка, та зруйнована під час бойових дій. Утентичність і схожість споруд дала змогу реконструювати згідно старих і нових фото. Приклад перед Вами. Співпадає маже 100%! Аналогічна споруда ст.Боярка була трохи інша, добудовано приміщення відсутні у Мотовилівки і Чорнорудці, але решта подібне.


реконструкція ст.Мотовилівка


..фото ст.Мотовилівки


сучасний вид ст.Чорнорудка

..Боярка сучасна..

..Боярка минула. Колія на Київ..

..Боярка минула. Вежа. Колія на Фастів..

..ст.Мотовилівка, минуле. Вежа. Колія на Фастів.

На старих вітальних листівках, що збереглися до нашого часу, видно залізничні колії і станційні будівлі, назви і роки видання – саме завдяки ним і порівнюємо! Схожі водозбірні цегляні вежі, що були побудовані згідно однакового проекту поруч з колією для заправки потягів, як на станції у Боярці і Мотовилівці, обидві не збереглися. А вежа в Чорнорудці була кам’яною і трохи відрізнялось, збереглась до наших днів, хоча й трохи зруйнована. Відмінність проекту може означати інший час побудови або ще щось..

..для зручності пасажирів та очікуючих, над перонами було зведено накриття від негоди, що незбереглись.

..минула Боярка. Накриття перону.

..минула Мотовилівка. Накриття перону.

..системи водозабору починалися з насосних станцій, тому їх розміщували максимально близько до води і труби прокладено найкоротшим шляхом! В с.Борова від станції Мотовилівка йде вулиця Гагаріна, вона ж має стару назву Трубна, що від двору з будівлею де був насос йде до залізниці. На фото видно вежу, вона була розсташована навпроти вулиці Трубної..

..насосна ст. Мотовилівка (непрац.)
заём

Comments are closed.