Мотовилівка. форт

..на старій мапі, ймовірно від Гійома Левассера де Боплана, є зображення великих поселень з наявними в них фортецями або подібним їм фортифікаційним укріпленням, що на той час були важливим оборонним і адміністративним центром на локації, і виконувало функції табору або форту у військовий час, а у мирний слугувало як райцентр тепер.

Continue reading

архів. бср. події 8.06.2018

архівне повідомлення. дублюється. ..в селищній раді Борової (бср) до тимчасово виконуючого обов’язки секретаря ранком було занесено папіри, про які він давно мріяв і весь час на них посилався (ідіть в суд, принесете рішення, аппеляція і тд.), йому запропонували виконати законне рішення суду і..звільнити те місце, що він з порушеннями отримав і наразі посідає. Тимчасовий в.о. з радістю підхопився, зі словами “подяка” і “нарешті” вже хотів почати цілувати руки своїм визволителям, бо так йому набридло те сидіння в тому кріслі..
Continue reading

чергові справи. ГО “РУХ”. 06.06.2021


06.06.2021 відвезли чергову партію зібраних напередодні речей. Після анонсу доєдналось чимало людей і передали багато пакунків. Все традиційно назбирались по Борові і М.Солтанівці і Мотовилівській Слобідці.

Continue reading

архів. с.Самостріли. 3.06.2018

..вивчаючи історичні дані по наших теренах, було знайдено цікаву інформацію, що дід Едварда Руліківського (першого краєзнавця Київщини) Вацлав Борейко (будівничий місцевих ландшафтних парків) мав у власності й село Самостріли. Вирішили провідати те село..
Continue reading

Цибенко Пилип Дмитрович

Цибенко Пилип Дмитрович був директором дитячого будинку в Боровій (Білки), де зараз школа I-II cт., з 1920 по 1940 р. (?) Його атестат, фото та зворотній напис на фото…
..фото ті інформація зі шкільного музею..
Continue reading

архів. померла Таміла Володимирівна

архівне повідомлення. Борівська громада, вчителі, учні, випускники в глибокій жалобі з приводу передчасної смерті 6 червня 2018 року вчителя математики Таміли Володимирівни Мовчан.
Доля відміряла їй лише 52 роки. Це була Людина, яка понад усе любила життя, свою роботу. Її турботливе серце завжди відгукувалось на допомогу чи пораду для друзів, колег, рідних.
Вічна пам’ять!

планується заходи по похованню: на п’ятницю 8.06.2018 до школи доставлять труну з тілом на 11.00, для панахиди, потім відвезуть на цвинтар у с.Мотовилівка до могили батьків, де й поховають. Continue reading

Апеляційний суд наклав арешт на майно народного депутата

Київський апеляційний суд наклав арешт на нерухоме майно народного депутата України. Його підозрюють в ухиленні від сплати податків на суму понад 97 мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба суду, передає “ZN.UA”. Continue reading

архів. ОТГ. Мотовилівський кущ. законопроект №3485

cтисло: Дунда – “за”, М’ялик – “за”. В Раді ще є кілька представників, що мають відношення до нашого краю, але на них не акцентуємо. Погодили рішення що унеможливило створення нашого отг Мотовилівського куща. А нам розповідали як вони його хочуть створити і що ми самі бездіяльні, але ж ось факти…
далі це все розлого зі скрінами розписано..

Continue reading

ПІЧНИЙ ХЛІБ

..невеличка приватна хлібопекарня в с.В.Солтанівка реалізує хлібобулочні вироби. Існують вже тривалий час, асортимент цікавий, продукт смачний. Ціна особлива. Continue reading

архів. фестиваль ковальства 2018

..архівне повідоилення 2018 року. анонсована подія відбулась! В етнокомплексі “украінське село” ковалі висьавили своі кузні і допобки з металу, ножі й слкирки, котрі мають привабливий вид і практичне значення. Присутній з смт.Борова коваль Роман Верес.
Continue reading

архів. Тайкури. Гоща. атракції

..архівне повідомлення. 3.06.2018 маючи нагоду вихідного дня і територіальне розміщення біля м.Рівне, галопом проскакав по місцевим “достопримечательностям” – атракціям, що завжди оминив за браком часу, але знав про їх існування.

Continue reading

архів. Білки. яр. ями. 1.06.2018

.архівне повідомлення. Про подію 29.05.2018 на Білках у яру, де встановлено дитячий майданчик, нещодавно повідомляли. А вже 1.06.2018 там невідомі особи продовжили свою справу – копати рівчаки під фундамент, а почали свою працю з розбирання ігрового дитячого майданчика, котрий встановлено завдяки зусиллям місцевої громади!

Continue reading

архів. DRUM&BACH. Фастів. костел (+відео)

1.06.2018 у м.Фастів в костелі з програмою “DRUM&BACH” виступив скрипаль К.Стеценко.Подія анонсувалась. Залу заповнили слухачі. З привітальним словом виступив отець Михайло, також слово надано було директору Музею К. Г. Стеценка у Веприку В. А. Умрик. Фото тут. В кінці відео є невеличкий бонус, де відзнято гру майстра до програмного виступу,  у казковій акустиці костелу. Continue reading

випадкова археологія 12

..черговий металевий предмет з надр борівських – схоже це ременна бляха гімназіста, точныше – “Императорская Александровская Киевская гимназия”, що можливо навчався і мав відповідну форму, та чомусь її тут у селищі згубив. Предмет знайшли під час копання під фундамент. Деталі невідомі.
Continue reading