Светлицкий Григорий


Г.П.Светлицкий “автопортрет”

Светлицкий Г.П.

1872 – 1948 гг.

Полюбляв бувати в Боровій майбутній заслужений діяч мистецтв УРСР художник Світлицький Григорій Петрович, який проживав на вулиці Фастівській. У селищі художник написав багато картин, про що свідчать його спогади.

“Кошти дозволяли щорічно їздити з сім’єю в Мотовилівку, яка знаходилась у 42 верстах від Києва.

Красиві поля, луки, сосновий ліс, зарослий став зі своєю колишньою рікою Стугною, по якій колись ходили кораблі. Все це якось особливо надихало на творчість. Прекрасна місцевість, прорізана двохколійною залізницею, по якій я любив у сутінках ходити далеко, народжувала образи майбутніх моїх картин: “Зійшов місяць”, “Світла ніч”, “Шляховий вогник”, “На дачі”, “Чекає пасажира”, “Літній вечір”, “Музиканти”, “Хата Марусі”, “Корчма”, “Червневі ночі”, “Настає ніч” – все це навіяно цим чудовим куточком української природи. Іноді довго просиджував, вивчаючи фарби місячної ночі. Зрозуміти і розгадати її важко, потрібна особлива вразливість, щоб її створити”. [29, 21]

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Світлицький Григорій Петрович (*1872, Київ — †1948) — маляр родом з Києва.

Навчався в Київській Рисувальній Школі М. Мурашка (1889 — 98) і в Петербурзькій Академії Художеств (1893—1901; учень І. Рєпіна і М. Кузнецова).

З 1918 у Києві, член АХЧУ, з 1929 Українського Мистецького Об’єднання. Виставляв у Товаристві Акварелістів (з 1908) і Товариства художників імені Киріака Костанді (з 1916). Його твори часто пов’язані з музикою («Мелодія» — 1900, «Ноктюрн» — 1914, «Місячна соната»). Світлицький — майстер світлових контрастів («Місячна ніч в Україні», «Зійшов місяць», «Листя шелестить»). У 1918-20 pp. Світлицький працював переважно в техніці графіки: ілюстрував книжки, виконував портрети, плакати; згодом перейшов до актуальної тематики («Колгосп у цвіту», 1935). Світлицькому притаманний малюнок дрібними роздільними мазками, наближений до французьких пуантилістів.

Твори Світлицького зберігаються у музеях Києва, Харкова, Одеси і Сум.

Помер у Києві в 1948 році. Похований на Лук`янівському цвинтарі (ділянка №25, ряд 1, місце 17).

1961 року у Києві на його честь названо вулицю.


Г.П.Светлицкий “Дорога к станции”


Светлицкий Г. «Поезд на станции» 1916


художник Г.П.Светлицкий “Дачники”

Брошюра “Дом-музей Г.П. Светлицкого”

[nggallery id=49]

..галерея работ, собранных из сети, художника Светлицкого.

..большинство материалов было взято с сайта “Светлицкие”