загата. джерела. пошук

..наразі жодних відповідей або інших сигналів від “людей з саду” у кінець терміну відповіді по зустрічі не тримано. Виходить, що це лише наш клопіт і воду у ставки прийдеться шукати самим.

..під час обговорень проблеми нестачи води, постійно нагадували про місцеві джерела, котрі існують по берегам і створювали додаткове живлення річки водою. Більшість з них усім відома, бо знаходяться поруч стежок або берегової лінії, якісь джерела занепали і втратили потужність або можливо взагалі висохли. Можливо треба зробити огляд існуючих джерел і провести роботи по їх оживленню і облаштування, можливо додатково укріпити їх і розчистити та забезпечити приток у ставки. Мапа ставків є, лишилось додати мапу джерел, як старих так і нових, і потроху щось робити у цьому напрямку.

..ідея демонтажу загати залишається в силі, бо це наша вимога, а опоненти взагалі ніяк не реагують (“то не наша загата” (с))., але треба ставкам воду..

..як приклад подібних робіт, наступний текст:

Відновлення і впорядкування джерел
Відновленням і впорядкуванням джерел вздовж берегів Дністра експедиція займається з першого року свого існування, подаючи приклад дбайливого ставлення до джерел питної води місцевому населенню. На жаль, випадки наслидування такої роботи були поодинокі.
Потужних джерел води, таких, що породжують річки і великі потічки, які утворюють і самі розчищують своє русло, на Середньому Дністрі дуже мало. Переважна більшість джерел потребує догляду людини, інакше вони замулюються і перетворюють місцевість довкола себе на мочари. Це є природний процес, оскільки запаси грунтових вод зменшеншились у порівнянні з минулими часами, і, як наслідок, колись потужні джерела зменшують дебет води. Для прикладу можна навести долю джерела біля гирла Стрипи неподалек села Берем’яни. Колись неподалік був хутірець і його мешканці доглядали за джерелом, вода в якому була дуже смачною. В останні роки люди або повмирали, або полишили свої домівки, а без регулярної розчистки джерело почало замулюватись. Грунтові води шукали собі іншого виходу і місцевість довкола почала заболочуватись. Кілька років експедиція “Дністер” щорічно розчищала джерело для власних потреб, але під час великої повені 2008 року потічок від нього занесло мулом, розчистити який учасникам експедиції було не по силах. В результаті на цьому місці утворилося багнисько. (Див. світлину ліворуч).
Усвідомлюючи необхідність регулярного догляду над джерелами, експедиція “Дністер” щорічно, як і в Берем’янах, розчищала джерело під горою, на котрій розташоване село Кунисівці. Тут вода витікала з-під каменю і розтікалася по запліві, утворивши великі мочари. Зробити стік води в Дністер тут було складно, оскільки корови, яких випасають місцеві пастушки, затоптували русло, яке ми намагалися зробити. Однак одного року ми виклали русно камінням і в результаті місцевість хоча б біля самого джерела з часом дещо осушилася. Побачивши результати нашої роботи, пастушки і самі вже почали дбати за джерелом. Приблизно той самий ефект дало вторядкування стоку від “Турецької криниці” неподілік села Вільховець. На світлинах нижче показана робота з впорядкування джерела біля Кунисівців у 2006 р.
На світлинах добре видно, що незважаючи на оцямровання у попередні роки джерела камінням, місцевість довкола багниста, бо від джерела не було стоку. В звязку з цим ми спробували викласти камінням також і наново прокопане русло.Фото Любомира Ваньковича
Поки хлопці займаються впорядкуванням джерела, дівчата збирають на березі сміття.
Фото Любомира Ваньковича
Хлопці грузнуть у мули по коліна. Такої ж глибини має бути прокопана і вимощена камінням канава.
Фото Любомира Ваньковича
Щоб русло було тривким, хлопці використовували для роботи найтяжче каміння. Фото Любомира Ваньковича
В такій місцевості прокласти русло для потічка тяжко. Без постійного розчищення воно замулиться знову.Фото Любомира Ваньковича
Вгорі і праворуч: Відновлення і впорядкування джерела неподалік села Кострижівка.
Фото Андрія Квятковського
Ліворуч:Очистка і впорядкування джерела в селі Раковець.

добірка стосовно теми:
загата. 16.10.2017
загата. лист спілки рибалок
загата. звернення до міністерства екології
загата. протокол зборів 
загата. 9.10.2017
анонс. загату зриють?..
загатили Стугну. збір підписів..
пересохла річка. 30.09.2017
пересохла річка
загатили Стугну. труба
загатили Стугну. зустріч
загатили Стугну. флейм
загатили Стугну. папери
загатили Стугну

https://www.facebook.com/borova.org/photos/rpp.405567759537821/1506682216093031/?type=3&theater
https://www.facebook.com/borova.org/posts/1514328048661781
https://www.facebook.com/borova.org/posts/1513298372098082
https://www.facebook.com/borova.org/posts/1507819005979352

  займы онлайн без залога

Comments are closed.