З В І Т (Магдаліна Бухальська)

Звернення до борівчан.
Шановні борівчани! Подайте, будь-ласка, протягом вересня ц.р. свої пропозиції депутатам ваших округів, щоб включити їх до Плану соціально-економічного розвитку на 2014 рік.

..нижче звіт, що було зачитано на сесії, посилання.

З В І Т
комісії з питань охорони здоров’я, освіти та екології
депутатів Борівської селищної ради VI скликання
(за станом на 12 вересня 2013 р.)

Профільна комісія у складі голови Дубровської Т.І., заступника голови Бухальської М.А., секретаря Панасенко Т.М., членів комісії Дробота О.А., Швець С.В., Юровицької К.Ф. у своїй роботі керувалася Законами України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування», іншими законодавчими актами України. Основними напрямками роботи було реагувати на звернення (усні чи письмові) громадян, організацій (підприємств) Борової з питань охорони здоров’я, освіти та екології шляхом їх вивчення, розглядом на засіданні комісії та обговоренні на сесії депутатів для винесення відповідного рішення.
Охорона здоров’я. В результаті реформування медичної галузі з 01 січня 2013 р. у місті Фастів створено комунальний заклад «Фастівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», який очолює головний лікар Криворучко Л.А. Мета закладу – своєчасно надавати невідкладну допомогу.
Реагуючи на численні звернення наших виборців, невдоволених якістю надання невідкладної допомоги, центр якої знаходиться у Фастові, було проведено аналітично-узагальнюючу роботу, зроблені висновки та розроблені пропозиції, які викладені у Депутатському зверненні комісії (див. Депутатське звернення, вхід. № 02-16/213 від 18.07.2013 р.), опубліковано статтю в газ. «Перемога» у рубриці «актуально» (див. газ. «Перемога», № 32 за 08.08.2013 р. під назвою «Медична реформа. «Точку неповернення» пройдено»). В серпні поточного року відбулася у Борівській амбулаторії ділова зустріч з Криворучко Л.А. за її ініціативою для обговорення питання про якість надання медичної невідкладної допомоги.
Іншим напрямком роботи комісії є освіта: дошкільна, шкільна, художньо-мистецька. Дошкільна освіта. Налагоджений зв’язок з дошкільними навчальними закладами Борової, якими є д/садок № 1 «Калинка» та д/садок № 2. Загальними проблемами у них були і залишаються неможливість зарахувати дітей дошкільного віку за відсутності відповідних санітарних норм. Заклади переповнені. Не вистачає місць, чому вже неодноразово піднімалося питання на сесії депутатів про виділення землі під будівництво дитсадка. Й до сьогодні у цих закладах продовжують реєструвати заздалегідь (за рік чи два) в журналі обліку заяви батьків на зарахування дітей у майбутньому. Крім цього, бажано врахувати температурний режим у приміщеннях для дітей дошкільного віку в опалювальний сезон, максимально температура піднімається до +21 замість 24-25 градусів тепла. Це є однією з тих причин, чому часто хворіють діти на ОРЗ та ін. Щодо д/садка № 2 залишаються, зокрема, не вирішені проблеми з частковим ремонтом паркану, який валиться, та водостоками по периметру даху.
Шкільна освіта. У рамках професійної орієнтації щороку проводилася робота з учнями 11 класу Борівської зош І-ІІІ ступеня по ознайомленню з умовами вступу до Національного університету харчових технологій, спеціальностями, по яких готують майбутніх спеціалістів, роздавалися буклети факультетів тощо. В результаті проведеної роботи бажаючі відвідували університет у «День відкритих дверей», деякі з них навчалися на підготовчому відділенні. Щороку до навчального закладу надходять заяви від наших випускників школи, які виявили бажання отримати відповідний фах у харчовій галузі.
Художньо-мистецька освіта. У селищі її здійснює місцева Школа мистецтв, яка існує з 1992 р. і була створена при підтримці Київського обласного управління культури. Щодо її створення багато зусиль поклав борівчанин Сіверський Станіслав Федорович. Юридична адреса: 08520 смт Борова Фастівського району Київської області, вул. Гагаріна, 10.
Вчителями цього навчального закладу здійснюється важлива робота по формуванню творчих здібностей юних борівчан і нараховує 250 учнів. Школа мистецтв зарекомендувала себе неодноразовими успіхами, професійною діяльністю викладацького складу, має цілу низку нагород за творче виховання своїх учнів.
За цей час у навчальному корпусі, який знаходиться на балансі селища, жодного капітального ремонту не здійснювалося за дефіцитом коштів, крім проведення щороку окремих ремонтних робіт в літній період власним коштом учителів та благодійними внесками батьків учнів за їхнім бажанням, як і в нинішньому році.
Для проведення капітального ремонту заклад не має засобів. Готуючись до атестації Київським обласним управлінням у 2013-2014 навчальному році Школа мистецтв звернулася із заявою надати їй допомогу у капітальному ремонті, що включає низку робіт та придбання матеріалів для підтримання будівлі (див. Заяву, вхід. № 02-16/277 від 11.09.2013 р.).
Багато проблем назріло в селищі з екології, що включають стан зелених насаджень, санітарний стан території колишнього піонерського табору, яка є власністю Мотовилівської філії «МЕРКС МОБІЛЄ», якість питної води, водоймища (ставка), про запобігання повені навесні, існування стихійних сміттєзвалищ та зростання їхньої кількості, проблема з рідкими відходами, спалюванням твердих побутових відходів, які містять отруйні речовини і створюють загрозу для життя людини, стан очисних споруд тощо.
Врегулювання цих та інших екологічних проблем досить складне. Комісія від часу свого існування налагодила контакти з місцевими ККП, Борівською спілкою рибалок, підтримує зв’язок з виконкомом селищної ради. За звітний період відбувалися такі заходи.
Перше: зелені насадження. Так, членами комісії та окремими депутатами за зверненням жителів по вул. Петрусенко було зупинено зрізання життєздатних дубів на території Борівської зош І-ІІІ ступеня (навесні 2012 р.).
17 квітня 2013 р. було створено комісію у складі голови комісії Бухальської М.А., членів комісії: Дробота О.А. – депутата, Панченко Н.М. – керуючої справами виконкому, Опанасюка С.Г. – директора ДСЛП «Київлісозахист», Бандуриста В.В. – держінспектора СНПС у Київській області з обстеження зелених насаджень по вулицях Миру, І.Франка, територій селищного парку та школи з метою визначити стан їхньої аварійності та нежиттєздатності. Представником заявника була Панченко Н.М., про що зафіксовано в Акті обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, від 17 квітня 2013 р. Обстеження насаджень проводилося за такими параметрами: вік, висота, діаметр стовбура на висоті 1,3 м від землі (см), кількість (шт.), якісний стан зелених насаджень (хороший, задовільний, незадовільний), підлягає зрізуванню (шт.) чи пересаджуванню (шт.).
В результаті обстеження зелених насаджень було зроблено висновок комісії про вимічені дерева та кущі, які підлягають зрубуванню. З огляду на це комісія рекомендувала селищній раді видати ордер на їх знесення та замість зрубаних ялівців рекомендувала селищній раді висадити компенсаційні насадження декоративно цінних порід. 25 квітня 2013 р. на засіданні виконкому селищної ради було прийнято відповідне рішення з даного питання (див. Протокол засідання виконкому від 25 квітня 2013 р. , № 10).
Членами профільної комісії було підготовлене депутатське звернення щодо відновлення алеї та внесені відповідні пропозиції на сесії депутатів селищної ради 26 квітня 2013 р. та винесено наступне рішення: винайти кошти для висадження ялівця звичайного на місці зрізаного, щоб відтворити попередній вигляд алеї (див. Депутатське звернення та відповідь від 11.09.2013 р. № 02-14/475).
Питання поки що знаходиться у стані вирішення. Воно ускладнюється ще й тим, що за рекомендацією фітопатологів Боярського лісосім’яного господарства, яке є особливим підрозділом Національного аграрного університету, необхідно в обов’язковому порядку викорчувати кореневища зрізаних ялівців до посадки нових, оскільки залишені в землі кореневища становитимуть загрозу для молодих насаджень патогенними організмами, які є збудниками інфекцій. Таким чином, земельна ділянка алеї може бути придатна для посадки молодих зелених насаджень лише після повної її очистки від залишених після зрізання кореневищ.
Про санітарний стан території колишнього піонерського табору, яка є власністю Мотовилівської філії «МЕРКС МОБІЛЄ». Територія не використовується за цільовим призначенням, не має паркану і постійно захаращується сміттям. Щодо стану багаторічних зелених насаджень вони потребують професійного обстеження спеціалістом для виявлення аварійних, нежиттєздатних дерев. Крім цього, частина з них заражена омелою, що поширюється на плодові дерева за межами цієї території і становить для них загрозу. Неодноразові звернення комісії до підприємства з відповідними пропозиціями лише частково були виконані, а саме, один чи два рази на рік прибирають територію, в тому числі спалюють сухе гілля.
Про якість питної води. На засіданні виконкому селищної ради було заслухано виступ начальника Борівського ККП Сідорова В.А., який акцентував увагу на заходах, необхідних для забезпечення знезалізнення питної води в селищі (див. рішення виконкому № 2 від 29 серпня 2013 р.).
Про місцеве водоймище – ставок, який знаходиться у користуванні Борівської спілки рибалок. Профільна комісія депутатів постійно підтримує зв’язок з новообраним головою Спілки – депутатом Поповим І.І., та мала кілька ділових зустрічей з її членами з виїздом до русла річки Стугни та ставка. Головним предметом обговорення був стан води у ставку, у якому вирощується риба, а в літній період купаються борівчани. Новообраний голова Спілки за короткий термін на цій посаді зробив хімічний аналіз води та мікробіологічні дослідження коропа та білого амура в лабораторії екологічних досліджень Інституту рибного господарства та в роботі Спілки керується заключенням про хімічний аналіз води та дотриманням стану її придатності для риборозведення з використанням відповідних препаратів. Однак останнім часом дедалі помітніше проявляється застійний стан води, яка «цвіте», що викликає пересторогу у бажаючих купатися влітку. Отже, цей факт потребує подальшого аналізу води у ставку.
Велике невдоволення викликає недобросовісне ставлення до водних ресурсів селища з боку окремих власників подвір’їв, що проживають вздовж русла річки і порушують санітарні норми, зливаючи туди стічні води, забруднені хімічними та іншими рідкими відходами.
Про запобігання повені навесні 2013 р. Звернення борівчаника Котирла О.П. від імені мешканців, що проживають біля ставка вздовж річки Стугна (по пров.Соколова), до комісії про занепокоєння людей можливим підйомом води у ставку, яка могла призвести до часткового затоплення дворів, будівель та наше оперативне звернення до Попова І.І. і завдяки його швидкому реагуванню вода у ставку була частково спущена, що вдалося уникнути цієї проблеми.
Про стихійні сміттєзвалища. Проблема надзвичайно складна. З метою поліпшення санітарного стану депутати Борівської селищної ради попереднього скликання (рішення № 10 IV сесії ІІІ скликання від 14 липня 2009 року) підготували попередження і винесли рішення про вивезення ТПВ, в т.ч. і відходи будівельних матеріалів та, спираючись на законодавчі акти, були визначені розміри штрафів за порушення санітарного стану (з господарів дворів 340- 1360 грн; з фізичних осіб – підприємців 750 – 1700 грн).
Немало зусиль для усунення цієї екологічної проблеми докладає активна частина депутатів. У своїх округах вони провели роботу з населенням по підписанню індивідуальних договорів власниками подвір’їв з Борівським ККП на вивіз ТПВ. Треба віддати належне начальнику Борівського ККП Сідорову В.А., який провів роботу по виготовленню бланків договорів та розрахункових книжок по оплаті за вивіз ТПВ, налагодив планомірний вивіз ТПВ. Охоплено 1200 дворів та 700 мешканців з квартирного сектору. Однак ще не всі власники, що проживають у приватному секторі, заключили договори на вивіз ТПВ. І, як наслідок, не зникають стихійні сміттєзвалища. Комісія здійснила рейд по виявленню стихійних сміттєзвалищ, зокрема, на лузі, вздовж вул. Залізнична, в посадках біля станції Білки, у садку, що прилягає до школи І-ІІ ст. на Білках, по вул. Київська, на цвинтарі. Щодо прилеглої території до ставка, у місцях громадського відпочинку Спілка рибалок запропонувала встановити урни для сміття з подальшим їх вивезенням, хоча й не знімає з себе домовленості по прибиранню сміття з прилеглої до ставка території. Але просить забезпечити безкоштовний вивіз ТПВ біля «Вілли «Стугни»» та біля дамби.
Щодо вивозу рідких відходів, на жаль, це питання поки що не врегульовано, хоча начальник ККП Сідоров В.А. вже неодноразово піднімав його на сесії депутатів і виносив конкретні пропозиції. Й до сьогодні контроль за вивозом рідких відходів з приватного сектору відсутній.
Викликає тривогу спалювання екологічно небезпечних відходів. На одному із засідань сесії депутатів комісією було озвучено, які хімічні сполуки попадають у повітря під час спалювання, зокрема, покришок від машин, пластикових пляшок, синтетичних матеріалів, та отруюють навколишнє середовище, а, отже, становлять загрозу для життя людини.
Щодо стану очисних споруд. Члени комісії неодноразово виїжджали на місце, де розташований даний об’єкт, з метою перевірки якості його роботи та обговорювали це питання з начальником ККП Сідоровим В.А. Для забезпечення повноцінної роботи очисних споруд, вони потребують капітального ремонту. Більш детально з цього питання виступав і сам Сідоров В.А. Навесні цього року було звернення Гречки М.І. (вул. Соколова, 99) про розтікання нечистот по городах власників, які знаходяться поблизу труби, куди мають стікати очищені рідкі відходи. Досить швидко була проведена оперативна робота з виїздом на місце та обстеженням Сідоровим В.А. та заступником селищного голови з виконавчої роботи Ющиком М.Б.

Рішення сесії:

1.Звіт профільної комісії затвердити. Відмітити, що комісією в ході роботи були охоплені всі напрямки: охорона здоров’я, освіта та екологія і було відслідковано загалом всі заходи, які здійснювалися в інтересах громадськості Борової.
2. Керуючись законодавчими актами України продовжувати вдосконалювати роботу з питань охорони здоров’я, освіти та екології.
3.При складенні Плану роботи на наступний 2014 рік внести пропозиції з нагальних питань, не розв’язаних до цього часу, та потребують контролю за їхнім вирішенням.
Примітка. В інформаційному просторі селища важливу роботу проводить борівчанин Гладченко Андрій, який готує відеозапис майже кожної сесії депутатів і поміщає його на сайті «Borova.org». Тому для всіх, хто має доступ до Інтернету, мають змогу більш глибше і детальніше ознайомитися з питаннями охорони здоров’я, освіти та екології у нашому селищі.

Магдаліна Бухальська займ без отказа

Comments are closed.