Обережно!!! СКАЗ!!!!

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!
Фастівська районна державна адміністрація повідомляє, що за інформацією Фастівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області, з метою збереження стабільної епізоотичної ситуації зі сказу на території Фастівського району буде проводитись планова пероральна імунізація диких та бродячих м’ясоїдних тварин проти сказу.

Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину, буде здійснюватися авіатранспортом в лісових та сільськогосподарських угіддях.
Тому, Велике прохання не хвилюватися побачивши принаду (розмір із сірникову коробку) або літак, який розкидає принади, ні в якому випадку не чіпати брикети та не переносити з місця.
Кампанія буде проводитись в період кінець вересня початок жовтня.
Довідкова інформація за тел.04565-5-52-36

Слід знати: у хворих на сказ тварин вірус починає виділятися зі слиною за 3-5 днів до появи клінічних ознак сказу і виділяється протягом усього захворювання. Це дуже важливо, тому в момент контакту з твариною вона може бути ще зовні здоровою, але вже заразною. Крім того, можливі атипові форми, при яких збудження і гідрофобія слабо виражені або відсутні, тобто сказ може протікати в стертій або навіть безсимптомній формі.

Повинні насторожувати незвичайні зміни поведінки тварини. Мирна, ласкава кішечка починає проявляти незрозумілу агресію, стає злою. Вночі вона накидається на господаря або підіймається на висоту (шафа) і кидається зверху на людину. У той же час дикі тварини, навпаки, проявляють нез’ясовну дружелюбність. Наприклад, скажена лисиця втрачає властиву їй обережність і сміливо підходить до людини.
Ознаки сказу у собак

Сказ у собак може протікати у вигляді буйної і тихої (атипової) форми.

Буйна форма

Сказ у собак буйної форми триває 6-11 днів і проявляється трьома послідовно змінюючих один одного стадіями.

1. Продромальная стадія (меланхолійна) займає 2-3 дні. Для неї характерна зміна поведінки собаки, яку неуважний господар нерідко не помічає. Собака стає апатичною, уникає людей, ховається у темному місці, не відгукується на поклик. З’являються хапальні рухи пащею (наче ловить мух), утруднюється ковтання, відзначаються блювання і слинотеча.

2. Стадія збудження (маніакальна) триває близько 3 днів. Сказ у собак в цю стадію проявляється агресією. Собака сміливо нападає навіть на зграю собак, на людину (в тому числі і на господаря). Тварина люто гризе оточуючі його предмети (залізо, палиці, ганчірки). Кусає настільки сильно, що іноді ламаються зуби і навіть щелепи. Якщо собаці вдається втекти, то вона пробігає велику відстань (50 км і більше), по шляху кусаючи і заражаючи інших тварин і людей. Характерно, що скажений собака нападає мовчки, без попереджувального гавкоту.

3. Стадія паралітична (депресивна) за тривалістю не перевищує 4-5 днів. Сказ у собак в цю стадію характеризується прогресуючими паралічами гортані (неможливість проковтнути воду і корм), задніх кінцівок (хиткість ходи, а потім волочіння заду при ходьбі). В кінці собака впадає в кому і гине.
Тиха форма

Сказ тихої (атипової) форми у собак триває 2-4 дні. Хвора собака поводиться спокійно, без проявів агресії, апетит збережений. Відзначається параліч нижньої щелепи, глотки і задніх кінцівок. Іноді у господаря складається хибне враження, що тварина придушена кісткою. При спробі витягти неіснуючу кістку людина може заразитися сказом.

Лікування і профілактика

Сказ у собак не лікується. Хворих тварин треба знищувати. Самий надійний і ефективний спосіб боротьби зі сказом – профілактика хвороби за допомогою антирабічної вакцинації.

пояснювальну інформацію надала ветлікар Ярина микрокредит

Comments are closed.