МЕТА ЖИТТЯ

І. КРАЄВИЙ
“селекціонер овоче-картоаля-ноІ дослідної станції”

МЕТА ЖИТТЯ кожного вченого в тому, щоб принести найбільшу користь своєму народові. Мета роботи селекціонера, зокрема, вивести нові високоврожайні сорти, щоб вони не тільки давали сталі врожаї, а й мали приємні смакові якості, добре зберігались, транспортувались та 1н.

Добру половину свого життя я працюю над виведенням нових сортів помідорів, гарбузів, динь та кавунів.

Якщо оглянутись, то зроблено, здається, чимало. На Україні і в інших республіках країни районовано нині 6 сортів помідорів, кілька сортів кавунів, динь, гарбузів, над якими працював не один рік. Серед них скоростиглий, високоврожайний сорт помідорів «Український-тепличний-285». Його було районовано в 1967 році у 17 областях України, в Краснодарському краї. Сорт цей, неперевершений за врожайністю, у відкритому грунті дає 510 — 560 центнерів з гектара, а в теплицях 18—20 кілограмів з квадратного метра. Були районовані у цій п’ятирічці й інші сорти помідорів.

Вся країна працює над дальшою механізацією сільського господарства. І це вірно — іншого шляху і не може бути, якщо хочемо значно збільшити виробництво продуктів. Але ж й ще такі процеси, які не піддаються механізації. Скажімо, збирання огірків, помідорів тощо. Чи можна тут щось зробити? Напевне. Гібриди, які вже ми одержали, дають надію на те, Що буде виведено сорт помідорів одночасного достигання, які можна збиратн механізованим способом.

Працюємо зараз 1 вад виведенням фітофторостійкого сорту. Адже був би такий сорт — урожаї помідорів збирали б набагато вищі. Поки що рано говорити про якісь здобутки в цьому напрямі, але уже одержано перспективні гібриди, .©дннм словом, працювати є над чим У наступному п’ятиріччі. Завдань 1 проблем багато, потрудитись доведеться а напруженням. А результати? Завжди чекаємо найліпших.

..скан з газети “Київська Правда” займ онлайн

Comments are closed.